Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie doceniłem nienawiści do PIS-u.

1235»

Komentarz

  • A propos jeszcze migrantow troche z innej beczki- musialam zmienic dziecku ostatnio przedszkole ze wzgledow logistycznych i chodzi obecnie do przedszkola brytyjskiego- ciocie nauczycielki (z wyksztalceniem) i pomoce nauczyciela (bez wyksztalcenia) pochodza kolejno z Kanady, Indii (dwie) i z Zambii. W kuchni Pani z Ukrainy. Kilkoro dzieci rowniez spoza Polski. I az sie milo patrzy na to jak wszyscy funkcjonuja plus uwazam to za niesamowicie rozwijajace i ubogacajace dla mojego dziecka, takie funkcjonowanie na codzien i stykanie sie z roznymi kulturami. 
  • edytowano październik 2023
    Sandyesa powiedział(a):

      uwazam ze postawa beton, barykadowanie sie i odmowa wspolpracy przy rozwiazaniu problemu migracyjnego jest niesluszna. Takie wypinanie sie za przeproszeniem na cala Europe- wy sobie radzcie sami, u nas jest spoko i nie pomozemy.

    Nie ma takiej możliwości żeby bez telewizora powtarzać takie brednie które gadają w TVN.

    W TVN nie powiedzą że kraje które zaprosiły imigrantów z powodu słabej demografii jak Niemcy cynicznie wiedziały że będą napływać i chętni do roboty ale też w większości lenie i nieroby na socjał , a nawet bandyci. Ale założyły że za pomocą instytycji UE zostawią u siebie tych co przynajmniej łopatę potrafią utrzymać ( i chcą) a tych leni, nierobów i bandytów opchną do Polski, Węgier w ramach relokacji. I co, nadal chcesz pomagać ? Najpierw wyłącz TVN, włącz myślenie.
  • edytowano październik 2023
    Sandyesa powiedział(a):
    chodzi obecnie do przedszkola brytyjskiego- ciocie nauczycielki (z wyksztalceniem) i pomoce nauczyciela (bez wyksztalcenia) pochodza kolejno z Kanady, Indii (dwie) i z Zambii. W kuchni Pani z Ukrainy.


    Nie ma takiej możliwości aby bez telewizora nie widzieć różnicy pomiędzy imigrantem na wizie pracowniczej tak jak ci pracownicy przedszkola, a nierobami na socjalu których nam przyśle UE. Gołym okiem widać propagandę TVN
    Podziękowali 1wpodskokach
  • No widzisz, mozna gadac takie bzdury nie ogladajac TVN. Nawet GW nie czytam, uprzedzajac, czasu nie mam ;) 
    Pomijajac dyskusje merytoryczna, bo nie dojdziemy do zgody, wiesz ze argument z propaganda dziala w dwie strony? Ze ja Tobie moglabym powiedziec rownie dobrze zebys wylaczyl TVP bo powielasz propagandowe gadki PISu? 
  • Sandyesa powiedział(a):
    No widzisz, mozna gadac takie bzdury nie ogladajac TVN. Nawet GW nie czytam, uprzedzajac, czasu nie mam ;) 
    Pomijajac dyskusje merytoryczna, bo nie dojdziemy do zgody, wiesz ze argument z propaganda dziala w dwie strony? Ze ja Tobie moglabym powiedziec rownie dobrze zebys wylaczyl TVP bo powielasz propagandowe gadki PISu? 
    Akurat niepotrzebna propagandy żeby sobie móc porównać statystyki przestępczości ze Szwecji, Włoch, Francji, Polski i np. Czech. Większych rasistów jak policjanci z tych pierwszych trzech krajów nigdy nie spotkałem (poza Szwedami bo oni wprost się nie przyznają do swoich poglądów i muszą wystarczyć aluzje) Rzewne obrazki cioć z przedszkola tego nie zmienią. Inną kwestią jest sam problem imigracji przed którym nie uciekniemy i mechanizmów przyznawania prawa pobytu. Cała rzecz sprowadza się, moim zdaniem, do tego, aby móc wybierać sobie najlepszy z możliwie dostępnego materiał ludzki. Tylko, że żeby przyciągnąć wartościowych ludzi trzeba im coś zaoferować. A my jako kraj co mamy?
  • Modnightwalker powiedział(a):

    Tylko, że żeby przyciągnąć wartościowych ludzi trzeba im coś zaoferować. A my jako kraj co mamy?

    Pogadaj z tymi, którzy są już u nas, to będziesz wiedział co jako kraj mamy im do zaoferowania. Dla mnie było zaskoczeniem to jak widzą nasz kraj przyjezdni z Azji i czemu wolą żyć u nas a nie, np. w Niemczech. 
  • Modnightwalker powiedział(a):

    kwestią jest sam problem imigracji przed którym nie uciekniemy i mechanizmów przyznawania prawa pobytu. Cała rzecz sprowadza się, moim zdaniem, do tego, aby móc wybierać sobie najlepszy z możliwie dostępnego materiał ludzki. Tylko, że żeby przyciągnąć wartościowych ludzi trzeba im coś zaoferować. A my jako kraj co mamy?


    Najlepszy "materiał ludzki" będą wybierać państwa o najwyższym socjalu bo w nich imigranci składają wnioski o azyl. One robią odsiew i my dostaniemy tak jak napisałem leni, nierobów i bandytów. Pierwsze rozpatrywanie wniosku azylowego trwa ok 10 miesięcy, potem w razie odrzucenia jeszcze odwołanie. W tym czasie zrelokowany imigrant siedzi na socjalu i się nudzi, więc z tych nudów czasem kogoś napadnie, pobije, zgwałci. Według mechanizmu UE zrelokowany imigrant nie ma prawa opuszczenia kraju do którego go przenieśli np. Polski.. Jeśli ucieknie np do Niemiec i go złapią to przeważą go z powrotem do nas na nasz koszt. Wiadomo że będą uciekać masowo, więc będziemy płacić jak za zboże. Żeby taki nie uciekał to trzeba by mu dać większy socjał i może parę dziewczyn do zgwałcenia. Albo trzymać w obozach koncentracyjnych pod bronią.

  • A my jako kraj co mamy?

    U nas się, póki co, żyje spokojnie.
    Podziękowali 4Pioszo54 zbyszek Aszna Ka.tka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.