Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podsumowanie wyborcze

2

Komentarz

  • Dzięki za liczny udział w moim referendum. Przez chwilę poczułem się jak pis. Lubmy się
  • uściślę - sprawdziłem lokalne głosowania i:
    mieszkańcy gminy Baranów ( tam ma być CPK) głosowali za PIS
    mieszkańcy gminy Krokowa ( tam ma być elektrownia stomowa) głosowali za PIS
  • edytowano październik 2023
    dodam: nauczyciele głosowali bo obiecano im podwyżki 30 procent w ciągu 100 dni od powstania rządu
    Petru już się wycofał

  • zbyszek powiedział(a):
    "Ci sami imigranci, którzy podobno w Niemczech biją na ulicy białe kobiety, pozostaną w Niemczech. " - naiwnych nie sieją - wystarczy pojechać do Berlina i przejść się wieczorem koło dworca najlepiej samej w mini.

    "Tak myślę. Na nagrody nie liczę, ale naprawdę nie sądzę, by nam wlepiali uchodźców."- Niemcy chętnie się pozbędą problemu naszym kosztem. Mają środki politycznej perswazji i nacisku, kto im zabroni Tusk swoją piersią ?

    Dawno już na tym forum nie słyszałem większej naiwności.

    I wy serio myślicie, że my tu na forum nie wyjeżdżamy z Polski? Studiowałam i pracowałam w Niemczech. W Berlinie codziennie przesiadałam się z S-bahnu na U-Bahn na różnych dworcach. W sumie tylko raz miałam krępującą sytuację - gdy rodowity Niemiec podszedł w piekarni i złożył wprost propozycję seksualną. Kulturalnie. Kulturalnie odmówiłam.
  • Coralgol powiedział(a):
    Studiowałam i pracowałam w Niemczech.
    Pani, ale kiedy to było! :D
    Podziękowali 3Aga85 Elf77 Ka.tka.
  • edytowano październik 2023
    Nie tak dawno ;) Imigrantów było już sporo.
  • Coralgol powiedział(a):
    Nie tak dawno ;) Imigrantów było już sporo.
    Pewnie chodzi Ci o Turków, którzy przyjechali do Niemiec w latach 60 , do pracy. 

    Podziękowali 1Ka.tka.
  • Problem ataków na kobiety zauważono w Berlinie w 2016 roku i wtedy powstały np. strefy bezpieczeństwa dla kobiet podczas Sylwestra. Do tego problem nasila się stopniowo, to co jeszcze niedawno było niezauważalne powoli staje się codziennością.

    Jak byłem 5 lat temu w Garmisch-Partenkirchen, to uciążliwością było obleganie skwerów i fontann przez osoby czarnoskóre i dość znaczne zaśmiecanie ich. Niemcy strasznie narzekali w prywatnych rozmowach na sytuację i burzyli się, ze muszą tyle płacić na socjal dla pasożytujących "gości". Już wtedy zaczynano się obawiać o bezpieczeństwo, chociaż ja nie zauważyłem żadnych przykładów agresji. Bawaria jest jednak dość konserwatywna i stara się ograniczać potencjalne zagrożenie. W końcu żyją z turystyki.

  • Ma być wprowadzone specjalne oznaczenie dla kasjerek pracujących we wszystkie niedziele handlowe.


    Podziękowali 1Prayboy
  • Ale teraz ten znaczek członkowie PO powinni nosić do góry nogami.
    "Aleśmy was wyd.."
    Podziękowali 1Pioszo54
  • będzie nam świecić Słońce Petru
    nie będzie lepiej ale za to weselej



  • Acha, właściciele rodzinnych sklepików głosowali na Lidla i Kauflanda.


  • Kiedy zlikwidowano niedzielny handel, to wielu nie było zadowolonych. 
    Wielu studentów zostało bez możliwości dorobienia sobie a wiele pracowników mówiło, ze z dwojga złego wola mieć dzień wolny w tyg za niedziele niż tylko wilna niedziele. 
    Bo dzień wolny pozwalał im załatwiać sprawy urzędowe, wizyty lekarskie, badani itp. 
    To nie było tak, ze zakaz ucieszył wszystkich. 
    I jeśli wrócą do niedzieli handlowych - to jak  wcześniej - jedni się ucieszą a inni nie. 
  • Polecam
    Red Piątek przed komisją  da wpływów...
    Ciekawe, co z tym zrobią...

  • To ten Piątek, który wykrył powiązania Szymona Hołowni z Opus Dei?
  • DaddyPig powiedział(a):
    To ten Piątek, który wykrył powiązania Szymona Hołowni z Opus Dei?
    Mhm. I Kaczyńskiego z agentem ruskim, Macierewicza z wywiadem ruskim...generalnie sporo tych powiązań 
    Ten sam Piątek 
  • A te powiązania to była współwłasność drogi na osiedlu, gdzie Hołownia kupił dom.

    Nie dziwię się, że Hanna Gill-Piątek się z nim rozwiodła i została lesbijką. Totalny mitoman.
    Podziękowali 1Joannna
  • DaddyPig powiedział(a):
    A te powiązania to była współwłasność drogi na osiedlu, gdzie Hołownia kupił dom.

    Nie dziwię się, że Hanna Gill-Piątek się z nim rozwiodła i została lesbijką. Totalny mitoman.
    Fakty są takie, że Hanna Gill-Piątek ujawniła się jako osoba biseksualna.
  • Fakty są takie, że śledztwo Piątka dotyczące wpisów w księgach wieczystych osiedla w Otwocku wykazało współwłasność działki, na której jest droga. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    Fakty są takie, że śledztwo Piątka dotyczące wpisów w księgach wieczystych osiedla w Otwocku wykazało współwłasność działki, na której jest droga. 
    Ech, nawet ja muszę przyznać, że Piątek czasem posuwa się za daleko. Śledztwo w sprawie apartamentu Kai Godek () zakrawało o absurd. Akurat znam osoby z tego osiedla - no i pewne powiązania okazały się bzdurami wyssanymi z palca.
  • Wykupił abonament do KRS i ksiąg wieczystych. Ot i cały warsztat dziennikarski.
  • Te dwie usługi akurat są za darmo dla wszystkich.
  • edytowano październik 2023
    Nie do końca. Za darmo masz tylko podstawowe dane z KRS, nie masz też możliwości odnalezienia numeru księgi wieczystej po adresie.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    DaddyPig powiedział(a):
    A Ty uważasz, że ci sami imigranci, którzy w Niemczech biją na ulicy białe kobiety po twarzy, w Polsce będą je całować w rękę. LOL.
    Ci sami imigranci, którzy podobno w Niemczech biją na ulicy białe kobiety, pozostaną w Niemczech.
    hm,
    a relokacja?

    Kwestia paktu migracyjnego powraca. Spotkają się ministrowie państw UE


    Kwestią paktu migracyjnego zajmą się ministrowie z Unii Europejskiej, którzy w swoich rządach są odpowiedzialni za sprawy związane z obcokrajowcami przybywającymi do Europy. Hiszpańska prezydencja na spotkaniu w Luksemburgu opisze, jak przebiegają negocjacje z Parlamentem Europejskim w tej sprawie.


    czwartek w Luksemburgu zbierze się Rada ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, czyli posiedzenie unijnych ministrów odpowiedzialnych za te obszary. Wśród tematów rozmów m.in. kwestia paktu migracyjnego i azylowego.

    Zgodnie z planowanym porządkiem obrad prezydencja hiszpańska w Radzie UE przedstawi ministrom stan negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie paktu.


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-kwestia-paktu-migracyjnego-powraca-spotkaja-sie-ministrowie-,nId,7096827#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • edytowano październik 2023
         
    jak na obrazku, Otoka mówi, że to przez Morawieckiego,
    czyli kolejny nieudany eksperyment personalny prezesa

    (coś nie bangla, na jutjubie działa)

    i taki komentarz z internetu

    @Mordechlaj_Mashke zawyrokował:

    Ale za to wygraliśmy! Hurra! czyli przegraliśmy, eeee!
    No, można powiedzieć: ponieśliśmy zwycięstwo! hehe...


    https://excathedra.pl/discussion/12233/wybory-2023/p46

  • Serio ktoś słucha takich "mistrzów chłopskiego rozumu" jak Otoka?
  • edytowano październik 2023
    Coralgol powiedział(a):
    Serio ktoś słucha takich "mistrzów chłopskiego rozumu" jak Otoka?
    ja, reguralnie

    dopisek

    postawa, którą prezentujesz, jest pewnie starsza, niż ludzkość, 
    celnie opisał ją Kochanowski
    Podziękowali 1Avq
  • A mogę spytać, co Cię ciekawi w jego materiałach? Przecież on nawet nie udaje, że zna się na czymkolwiek...

    (Trafilam przez przypadek, jak szukałam prawicowych reakcji po Noblu dla Tokorczuk, zorganizował żenującą rozmowę z dwoma nieekspertami, którzy żadnej jej książki tez nie czytali i ogólnie nie poznali zbyt wiele literatury współczesnej, jednak wprost mówili o jej upadku)
  • edytowano październik 2023
    "Otoka mówi, że to przez Morawieckiego,
    czyli kolejny nieudany eksperyment personalny prezesa"

    E tam.

    Akurat Morawiecki jest w porządku. Zabrakło natomiast oprócz niego autentycznych działaczy społecznych, związanych ideami, a nie grantami. Wśród moich znajomych ten typ ludzi konsekwentnie brał pieniądze od PiS i wspierał Konfederację.
  • DaddyPig powiedział(a):
    "Otoka mówi, że to przez Morawieckiego,
    czyli kolejny nieudany eksperyment personalny prezesa"

    E tam.

    Akurat Morawiecki jest w porządku. Zabrakło natomiast oprócz niego autentycznych działaczy społecznych, związanych ideami, a nie grantami. Wśród moich znajomych ten typ ludzi konsekwentnie brał pieniądze od PiS i wspierał Konfederację.
    no jednak pompowanie Tuska to chyba zasługa Morawieckiego
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.