Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podsumowanie wyborcze

13»

Komentarz

  • edytowano październik 2023
    Coralgol powiedział(a):
    A mogę spytać, co Cię ciekawi w jego materiałach? Przecież on nawet nie udaje, że zna się na czymkolwiek...

    (Trafilam przez przypadek, jak szukałam prawicowych reakcji po Noblu dla Tokorczuk, zorganizował żenującą rozmowę z dwoma nieekspertami, którzy żadnej jej książki tez nie czytali i ogólnie nie poznali zbyt wiele literatury współczesnej, jednak wprost mówili o jej upadku)
    spojrzenie na wydarzenia,
    np. rozmowa z dziennikarka z Niemiec, czy z tym chłoptasiem o Izraelu,
    co do literatury, to nie słuchałem
    ale ogólnie z tezą o upadku (kultury), w "nowej" Polsce, zgadzam się całkowicie

    PRL aż tętnił kulturą, w każdej dziedzinie, na poziomie niebotycznym
  • Karina Bosak wygrała z Korwinem


    Szkoda, że w ciąży 3 w drodze jak sobie poradzi ?
  • Akurat stawiam, że sobie poradzi i w sumie będzie bliżej męża niż większość żon polityków. ;-)   To zresztą rozsądna dziewczyna ze sporym własnym dorobkiem.
  • Europosłowie PIS zagłosowali w PE za "europejską strategią w zakresie białka", gdzie mowa jest o "rosnącym potencjale białka pochodzącego z owadów przeznaczonego do spożycia przez ludzi”

    Wśród głosujących byli Patryk Jaki, Beata Szydlo, Joachim Brudziński, Beata Kempa, Anna Zalewska i Jadwiga Wiśniewska.
  • edytowano październik 2023
    Ach te cytaty...

    "rosnącym potencjale białka pochodzącego z owadów przeznaczonego do spożycia przez ludzi, a zwłaszcza do żywienia zwierząt"
    Podziękowali 1zbyszek
  • Same tuzy intelektu. Zasadnym jest pytanie, czy oni w ogóle wiedzieli nad czym głosują
  • Przedwczoraj w Warszawie widziałam wielki plakat kandydatki do ko, na którym było wydrukowane "nie bierz karty do referendum", ale oczywiście wszyscy "sami na to wpadli" .  :D
    Podziękowali 1Leli
  • > Same tuzy intelektu

    W sensie, że cztery kobiety? Uważasz, że kobiety są intelektualnie gorsze od mężczyzn?
    Podziękowali 1MagdaD
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Same tuzy intelektu

    W sensie, że cztery kobiety? Uważasz, że kobiety są intelektualnie gorsze od mężczyzn?
    Maćku, po co?

  • Ciekaw jestem, dlaczego Coralgol drwi z intelektu wymienionych europosłów. Jaki ma doktorat, Brudziński studia podyplomowe. Kempa i Szydło podobnie. Zalewska i Wiśniewska to nauczycielki, Czyli generalnie osoby dobrze wykształcone.
  • @DaddyPig

    Bo na przykład dobrze wiem jak wyglądała ściema z doktoratem Jakiego?

    https://natemat.pl/292733,doktorat-patryka-jakiego-to-sciema-zdaniem-doktorow-zrobil-go-za-szybko

    Bo trudno mi uważać za osobę wykształconą kogoś, kto pracując w europarlamencie nie potrafi kilku zdań powiedzieć w języku obcym, kto nie czyta? Chcesz dalej biczować?

    (Nie mówiąc już o tym, że prawo unijne jest naprawdę bardzo skomplikowane i skuteczne poruszanie się w instytucjach unijnych wymaga znacznej wiedzy z kilku dziedzin, której te osoby nie mają?)

    Z całym szacunkiem dla zawodu nauczyciela, ale to jest zupełnie co innego być świetnym pedagogiem, a co innego ogarniać proces legislacyjny w UE. 

    W Pisie osobą, która zna się na tym znakomicie jest Saryusz Wolski, poza nim chyba niewielu.
    Podziękowali 1Wilfrid
  • zbyszek powiedział(a):
    Karina Bosak wygrała z Korwinem


    Szkoda, że w ciąży 3 w drodze jak sobie poradzi ?
    Sośnierz chyba mówił coś o pokemonach w Konfederacji. Ta pani z jej pomysłami w rodzaju "wspólne łóżka w hotelach tylko dla małżeństw" raczej nie była na liście po to, by się dostać, tylko stwarzać wrażenie jakichś parytetów.
  • Skoro są hotele LGBT friendly to CZEMU nie . mogą być i takie.. wolność to wolność.
  • Coralgol powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Karina Bosak wygrała z Korwinem


    Szkoda, że w ciąży 3 w drodze jak sobie poradzi ?
    Sośnierz chyba mówił coś o pokemonach w Konfederacji. Ta pani z jej pomysłami w rodzaju "wspólne łóżka w hotelach tylko dla małżeństw" raczej nie była na liście po to, by się dostać, tylko stwarzać wrażenie jakichś parytetów.
    Oglądałaś ten wywiad w ogóle?
  • edytowano październik 2023
    Tak, Mazurek i tak obszedł się z nią dość łaskawie, chociaż trochę się podśmiewał
    Bałam się, żeby nie doprowadził do płaczu kobiety w ciąży jak było z Kają Godek
  • Czarnek u Rymanowskiego 

    Jesteśmy rządem RP który funkcjonuje i funkcjonować będzie 
    mam nadzieję wiele miesięcy i wiele lat, a co najmniej kilka tygodni i realizujemy nasze zamierzenia.

    Tymczasem w 2015 roku Szydło po uchwaleniu 19 listopada 2015 roku nowelizacji ustawy o tak zwanym TK (powtórny wybór wszystkich pięciorga sędziów), w grudniu 2015 r. mówiła:
    (...) w każdym normalnym kraju demokratycznym dzieje się tak, że władza się zmienia"

    (..)tym, którzy tak głośno krzyczą, nie chodzi o demokrację, a o obronę własnych pozycji i wpływów
    (...)to był dla nich złoty wiek, ale ten wiek właśnie się skończył
    Ci, którzy stracili władzę, dziś histerycznie nie potrafią się z tym pogodzić
    Nie dajmy się podzielić. Bądźmy wspólnotą. Jedną wielką biało-czerwoną drużyną. Przecież cel, który nam przyświeca jest wspólny – naprawa Polski, budowa państwa, które nikogo nie wyklucza a wszystkich łączy(...)

    Natomiast w maju 2015, kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi jeszcze (wybory w październiku) Duda, który wygrał wybory prezydenckie apelował do PO ciągle u władzy, do Kopacz, żeby w okresie przejściowym "nie dokonywano poważnych zmian"

    Także ten...
  • Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.

    H. Sienkiewicz. W pustyni i w puszczy. 

  • Prayboy powiedział(a):
    Skoro są hotele LGBT friendly to CZEMU nie . mogą być i takie.. wolność to wolność.

    Nie wiem czy wytrzymałbym hałasy miłosnych uniesień.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.