Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

1343537394047

Komentarz

  • @Silesia idealne na 3 dzień, a jak długo maksymalnie mogą leżeć żeby były dobre? Temat ciastek chciałabym zamknąć tydzień (a 10 dni to marzenie) przed Świętami i szukam czegoś, co może jak pierniczki leżeć i leżeć...
  • Nie wiem. Być może potem są jeszcze lepsze. Po prostu nigdy nie dotrwały dłużej niż 3 dni.
  • A ile srednio wychodzi ciasteczek z podanych w przepisie ilości?
  • 24 wielkości szklanki ( nie mamy foremek:))
    Tyle idzie nam w jeden dzień.
  • up
    Silesia,zachęcającą brzmią Twoje ciastka
  • Ja niestety za pozno przypomniałam sobie i nie zrobiłam leżakujacego ciasta na pierni. Bedą w tym roku z kury domowej.
  • Zbieram się, zbieram i zebrać nie mogę. Może dziś ciasto zagniotę wreszcie.....
  • @agnieszkamama trzreba było robić to ciasto kiedy wyciagnełaś wątek. ;)
    Też myślałam, że jeszcze czas i okazało sie, że już troche pozno.
  • Nie wiem, które macie na myśli, ale jeśli chodzi o te Marceliny, to ja ciasto robiłam przed Mikołajem i było dobrze.
  • To ono może leżeć krocej?
  • a kto mu zabroni?
    ps nasze już leżakuje w szafce na balkonie :)
  • Nikt. Tylko czy jak za krotko poleży, to bedzie dobrze wspołpracować?
  • już tygodniowe ładnie współpracuje, o krótszym nie powiem, bo nie próbowałam :)
  • Od szóstego do dwudziestego grudnia są dwa tygodnie, to jest okay. ja zrobię w ten weekend, będą trzy.
  • Mam ciasto w lodówce. Nie Marceliny,ale bez jaj i krowizny z pincakeblox.
    Jak psychicznie dam radę,to z Marysią jutro napieczemy pierniczków na choinkę.
  • edytowano listopad 2015
    Pocieszyłyśmy mnie, że jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie ciasta na leżakujące :).
  • Na pierniczki to ciasto lezakujace czy na piernika. Bo ja chcialam pierwszy raz w tym roku piernika lezakujacego i nie wiem czy nie za pozno.
  • Kupiłam dziś fajne foremki w Pepco za 3,99.
    Będziemy piec z M. !!!!
  • @ramatha akurat zdążysz przed, ja wstawiłam wczoraj :)
  • a te szweczkie gdzie przepis jest? :) mozna jeszcze w poniedzialek zrobic? jaka to roznica czy beda lezec 3 czy 6 tygodni? u mnie w zeszlym roku jakos tak mniej lezaly na balkonie... z 2-3... i chyba ok bylo.. taka twarda breja wyszla.. chyba maki musialam dodawac jak pamietam
  • No dobra, to ja mam problem odwrotny. Co zrobić żeby pierniczki byly twarde i nie spadały z choinki? Robiłam w zeszłym roku te szwedzkie, dwa lata temu jakieś inne i ten sam problem występował.
  • może masz za wilgotno w domu? nasze pierniczki w poprzednim mieszkaniu były twarde do stycznia
    w tamtym roku na nowym już zmiękły na drugi dzień i spadały z choinki :( bo nowy blok, wilgotne mury jeszcze
  • nawet dorota z mojewypieki pisze, że u nich w walii (chyba) wilgotny klimat i jej miękną pierniczki szybko bez problemu
  • No właśnie u nas wilgotność prawie żadna, ok 25%, nosy nas bolą i gardła tak sucho, wiec problem nie tutaj. Nie wiem moze jak na choinkowe za krótko w piekarniku, hmm
  • u nas problem raczej odwrotny... i leza nieraz rok ;) ale ja cienko walkuje
  • Robie piernik staropolski dojrzewaacy z przepisu Łebkowskiego(Kuchnia polska) albo chilibite (link podany przez @Dorotak) ale chcialam dodac bo nie mam skorki pomaranczowej rodzynki do ciasta mozna? Nie zepsuja sie czy cos, ciasta nie zepsuja?
  • Moje zrobione :). Z pomocnikami. Niektore super grube, a niektore super cienkie. Wszystki piernikowe i slodkie.

    Mamy ciekawe foremki w tym roku: poza klasyka typu: serduszka, gwiazdki, choinki, grzybki, udalo nam sie kupic za 10 zl w Ikei foremki: jelenia, wiewiorki, jeza, slimaka, wilka i niedzwiedzia. Lesne towarzystwo, bardzo ladne takie pierniki, az szkoda zjadac.
  • Ramatha, ja nie dawalam i bym sie bala dac. Ono jednak z 3tyg bedzie lezec:-/
  • @Dorotak dzieki, ja tez mam obawy, ale widzę ze nniektore przepisy w ogole bakali nie daja do ciasta i taki zrobie. i tyle :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.