Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

1363739414247

Komentarz

  • pyszne są i od razu miękkie :)
  • @hipolit-dziękować!

    Tylko czy to nie za słodkie wychodzi? miód i cukier? Nie za dużo?
  • Wiesz @Małgorzata32 sypnij tego cukru mniej.
    Ja pełnej szklanki nie daje
    Daje tez ciemny bo w smaku nie jest taki słodki - przynajmniej dla mnie ;)
    Cała praktycznie słodycz tych pierniczków to lukier
    Bo same w sobie, zaraz po upieczeniu to najsłodsze nie są
    Ogólnie pierniczki lezą u nas najdłużej bo to te "mniej słodkie" słodycze :))
    Mamy jeszcze jedna trzecia słoika :D
  • Muscovado, pyszny, mogłabym jeść łyżkami hehe :)
  • Zagniotłam. Z tym, że dałam mniej cukru (reszta była) a więcej miodu.
    Teraz ciasto się chłodzi. Przyjdą ze szkoły, to będą piec
  • Jako, że nick i nazwisko zobowiązuje - piernik staropolski/dojrzewający przygotowany :blush: 
    Podziękowali 1czekolada
  • W tym tygodniu mam zamiar ciasto na pierniczki zrobić.
  • Ktos moze robil pierniki bezglutenowe i dobre mu wyszly? Od wiosny mamy diete. U nas hitem ostatnich lat jest piernikowy kalendarz adwentowy- pieczemy pierniki tuz przed adwentem, starszy ozdabia, ja pisze na kazdym nr i wieszam po kolei na nitce wzdluz sciany.
  • Kiedyś robiłam bezglutenowe i wyszły bardzo dobre. Przepis był autorski, przerobiony z jakiegoś glutenowego. Nie pamiętam gdzie jest, ale były dobre.
  • U nas ostatnie lata to przedswiateczne robienie domku z piernika.Super zabawa dla dzieci.

  • jeśli długoleżakujące ciasto na pierniki ktoś chce zrobić to czas zacząć
  • @hipolit, w nawiązaniu do Twojego przepisu na pierniczki powyżej, to w jakiej ilości ta przyprawa do pierników (w sensie jakie duże opakowanie)? Albo jakiej firmy używasz?
  • @mammamia ;
    sprawdze i zaraz napisze 
    co mam...
    bo aktualnie używam do ..... omletów ;) 
  • Kupiłam przyprawe do ciastek korzennych knorra. Ma bogatrzy skład niz przyprawy do piernikow.
  • u nas Tosia starannie tłucze przyprawy w moździerzu, jej kompozycja najbardziej nam pasuje i do pierników i do grzańca i do kawy "lanckorońskiej" :)
    dziecię jest obdarzone ponadstandardowym węchem ;)
    Podziękowali 1Ania D.
  • Ja też lubię robić sama.
  • mammamia powiedział(a):
    @hipolit, w nawiązaniu do Twojego przepisu na pierniczki powyżej, to w jakiej ilości ta przyprawa do pierników (w sensie jakie duże opakowanie)? Albo jakiej firmy używasz?
    Mam aktualnie Kotanyi
    ale miałam tez taka w ciemno brązowym opakowaniu, nie pamietam co to za firma...

    Podziękowali 1mammamia
  • Takie przyprawy korzenne, które zawierają mąkę od razu idą u mnie w odstawkę.
    Podziękowali 1Ania D.
  • a na której stronie przepis na piernik znajdę?
    tyle lat zapominałam zrobić ciasto :D może w tym roku się uda :)
  • @hipolit, czyli jedno opakowanie takiej przyprawy w całości? Niezależnie od firmy? Tak się dopytuję, bo kiedyś przesadziłam z przyprawą i piernik był do wywalenia, taki gorzki.
  • mam przepis z forum - ale pamiętam kto go wstawiał :disappointed: 
    i na te ilość składników wsypuję całą paczkę tej przyprawy 
    pamiętam tylko, ze z jednego kilograma mąki robię, bo to tylko dla nas 

    Podziękowali 1mammamia
  • @mammamia ;
    znalazłam jeszcze torebkę przyprawy do piernika firmy Wodzisław 
    Podziękowali 1mammamia
  • help. pol litra miodu to ile? mam dqa sloiki po 375 g
  • juz zrobione ciasto. ciekawe czy upieke kedys ;-)
  • Miod zastapic sztucznym, czy czyms innym? A jak sztucznym, to ilosc ta sama? Sztuczny jest chyba rzadszy.
  • A z jakiego przepisu robilas? Ja tez chce dzis nastawic.
  • Piecze ktoś dziś?Bo ja od tygodni ,co weekend i dziś jeszcze też.Za to czas rozdawania nadchodzi wielkimi krokami :smiley: 
  • @ola_g a naturalny miod zastepujesz sztucznym? I tyle samo dodajesz co w przepisie jest naturalnego?
  • @Monira  zrobiłyśmy dziś pierniczki z Ttwojego przepisu z 1 str. dzięki za niego  <3 W życiu TAK DOBRYCH pierniczków nie jadłam, dzieci tak samo uważają.
    Podziękowali 1Monira
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.