Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kotlety jaglano-słonecznikowe

1789101113»

Komentarz

  • A jak z czasem zmienia się stosunek społeczeństwa do zdrowego oodżywiania, jaglanki i wege. Raptem parę lat temu zupełnie inne klimaty i nastawienie.
    A teraz wszyscy są fanami jahlanki z mięsem ;)
  • Obecnie Reakcjonista to dobry kumpel Macka, a watek wisi, zeby pokazac, ze czasem nie warto sie w dyskusji zapedzac za daleko. I ze forum przetrwalo niejedna awanture, ktora po latach wyglada bardzo blado.
  • Przepraszam, ale wątek wypłynął tylko dlatego, że chciałam gdzieć zalinkować przepis na kopytka jaglankowe.
  • Robiłam jaglankowo-pieczarkowe, z natką pietruszki.

    Uwielbiamy pieczarkową wersję :) Dodawałam też pieczonej i podgrillowanej papryki - ze słonecznikiem jest pyszna, do tego sos pomidorowo-paprykowy.

    Jak wypłynął ten wątek to zgodzę się z Elunią - Ania D. miała duży wpływ na moją kuchnię, bo choć już wcześniej, przed forum, odżywiałam się raczej zdrowiej, niż mniej zdrowo, to wiele przepisów Ani tu znalazłam, wykorzystuję i uważam, że Ania robi świetną robotę swoimi wpisami o jedzeniu :)
  • Przeczytałam przepis tytułowy bo wątek wypłynął i się pojawił. Ja do dzieła dzisiaj i zrobiłam te kotlety, Dobre. .....ale moje dzieci już mniej zachwycone. Jak im powiem,że bezmięsne kotlety, to reakcja zawsze negatywna, oprócz jednego rodzynka, który chyba będzie wegetarianinem.
  • Ja uwielbiam te kotlety
    mój mąż też
    i to byłoby na tyle :-(
  • A próbowałyście do kotletów wege dodawać wędzonej papryki? Ostrej lub słodkiej, każda daje taki mięsny posmak. Tylko trzeba uważać z ilością, bo można przesadzić i wtedy zostaje już tylko ten mięsny posmak ;)
    Można też dodać przyprawy do mięsa mielonego, ja już tą przyprawą kilka razy uzyskałam taki efekt, że ktoś był zdziwiony, że danie jest bezmięsne ;)
    Choć wiem, że akurat dzieci czasem ciężko oszukać.
  • Skąd masz wędzoną paprykę?
  • w idealnym świecie miałabym chlewik, a w chlewiku prosięta, prosięta żarłyby proso, a ja kotlet, jakby już duży urósł :)
    a serio, to zrobiłam raz i nie powaliły, wolimy kaszę jako kaszę, przy czym część rodziny lubi jaglaną, a część niekoniecznie...
  • Mój mąż pochwalił te kotlety bo pieczarki skutecznie zabiły smak TEJ kaszy :-)
  • @Joanna36 z badapaku chyba, ale wydaje mi się, że widziałam stacjonarnie kiedyś w jakimś supermarkecie (auchan?) i moja znajoma kupowała w jakimś sklepie ekologicznym gdzieś stacjonarnie - znaczy, że produkt do dostania :)
    Teraz widzę, że jest też na all - może popatrz czy w Twoim mieście można z odbiorem osobistym kupić? Wtedy nie płaci się za przesyłkę 3 razy tyle co za samą paprykę
  • Dzięki, może w zdrowej żywności będzie.
  • sproszkowana wędzona to tam gdzie i inne przyprawy :)
  • Popatrzę, choć jak znam męża to będzie sam wędził :-)
  • Fajnie, ze wyplynal przepis, bo zupenie zapomnialam o istnieniu tych kotletow.
    Kilka razy robilam i u nas schodza bardzo dobrze, mocno doprawione ziolami.
  • Mnie bardzo smakuja,niestety tylko mi :(
  • O, super, ze wracają! W Wielkim Poście muszę wykorzystać zapasy wegetariańskie i wegańskie...
  • edytowano styczeń 2016
    Tu pisze się o jaglance?

    Dziś robiłam naleśniki z kaszy jaglanej(1/3), płatków owsianych(1/3) i mąki(1/3) + mleko + jajko+sól. Wszystkim b smakowały, dopóki się nie dowiedzieli, że to z jaglanki. Powiedziałam dopiero, jak już zjedli ze smakiem ;-)

    Kotlety też mam chęć zrobić:-).
  • A więc to jest ten sławny wątek wege. Niezłe, nie spodziewałbym się po co poniektórych.

    Jakkolwiek, dziś miałem kotlety jaglano-słonecznikowe. Wyborne, mógłbym to jeść przez tydzień.
  • Chce zrobić krem z warzyw z jaglanka. Czy mogę ja gotowac razem z warzywami czy osobna?
  • Ja nie wiem czy lubię ale wzięłam sie.za siebie to polubić musze
  • Dziekuje za pomoc :)
  • @jukaa, ile oleju? słonecznik trzeba wcześniej namoczyć, czy od razu zmiksować? Brzmi zachęcająco, kotlety z samej jaglanki+słonecznik+ jajo bardzo nam smakowały.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.