Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ubrania

1356

Komentarz

  • [cite] szczurzysko:[/cite]A ja zaobserwowałam, że w UK ubiera się dzieci w takie 'suknie' (nawet chłopców). Są one bardzo drogie, często zrobione z drogicj materiałów

    I właściwie takie 'unisex' ubranko mi się podoba, bo nie znam płci, a po porodzie zaraz zamierzamy chrzcić.

    Nasza Julia była chrzczone w czymś takim:
    rbehc3.jpg
    2qvqazk.jpg
  • U nas to wynikło samo. Chciałam tradycyjną sukieneczkę. Ale ponieważ nigdzie nie mogliśmy takiej znaleźć zadowoliliśmy się tym, co było dostępne...
  • Małgorzato , cudownie wyglądała !!! Choć przyznam , że jakoś chłopca w takiej sukience do chrztu nie widzę.
  • mam znajomych we Francji, na południu.

    przysłali nam kiedyś zdjęcia synka z Chrztu Św.
    chłopczyk ubrany był właśnie w taką długą, dużo za długą szatkę - która wyglądała jak mini komeżka. i to jeszcze taka starodawna - rękawki od połowy były zrobione z grubej, bogato zdobionej koronki, tak samo przedłużony była dolna część szatki. a pod szyjką normalnie - jak mały ministrant:bigsmile:
    wyglądało to naprawdę pięknie
  • A co powiecie na te czapy kucharskie , dołączane do ubranek dla chłopców.Koszmar, co ja się normalnej czapki naszukałam...
  • coś takiego znalazłam w sieci, niestety za późno, jak synek już ochrzczony był:cry:
    trudno, może następnym razem? :wink:
    jak na polskie warunki kiczowatej mody chrzcielnej to uważam, że full wypas:

    http://sklep.ungha.pl/chrzest-szatki-do-chrztu-szatka-do-chrztu-koszulka-p-6.html
  • Madiko, ale to chyba ma służyć jako symboliczna biała szatka.
  • U nas jak chrzestna przyjechała i zobaczyła ubranko powiedziała: "Ależ ja tu nie będę tyle czekać, aż Mała dorośnie do tej sukienki":bigsmile:
  • pewnie tak,
    ale ja bym mojego wystroiła w coś takiego na cały Chrzest :bigsmile:
  • No i to ubranko co podlinkowałam wyżej własnie przyszło. Ładnie wygląda, ale ważne że jest ciepłe, wełniane. Wtedy już nie trzeba nic więcej na dziecko zakładac, co najwyżej pod spód. I wcale nie jest bardzo długie, akurat na noworodka. Chociaż widzę, że dzieci zawija się też w koce, jak jest zimno. Wtedy mogą być w takiej lekkiej "sukience" do chrztu.
    I też mi się wydaje, że takie ubranko jako biała szatka służy. Bo nie zaobserwowałam na chrztach, by jakieś osobne szatki mieli. Mój młodszy syn miał chrzest w "obrządku polskim":wink:, ale myśmy wtedy nie mieli ani ubranka, ani nic, to był chrzest szpitalny.
  • a my, jak chrzciliśmy w listopadzie, to mieliśmy jeszcze biały elegancki becik - polecam, bardzo to wygodne :bigsmile:
  • Łucja miała białą szatę (nakładaną w odpowiednim momencie obrzędu) od tej dziewczyny, którą podlinkowała Madika. Była bardzo ładnie zrobiona, tyle, że z tyłu ma tylko jeden troczek, to taki "fartuszek". Ksiądz proboszcz był szatą zachwycony, w ogóle był zachwycony, bo pierwszy raz za jego kadencji ktoś poprosił o chrzest w Liturgię Paschalną. Wcześniej nikt się nie zgadzał, bo jak to tak dziecko po nocy ciągać.
  • O, znalazłam!
    Szatka, którą uszyłam na chrzest naszej chrześnicy. Chłodno było, więc pod spodem miała wełniane wdzianko i śpioszki.
    50423a03e7d031b6med.jpg
  • Proszę jaka zdolna Kasia ;-)
  • Kasiu, szyłaś sama...??? Ja też trochę szyję, ale na takie coś bym się nie dala... :cool:
  • Samego szycia maszynowego to tam było mało. Boki i ramionka zeszyć i już.
    Schody zaczęły się potem, żeby poobszywać ręcznie lamówki i ozdoby tak, żeby nici nie było widać.
    Następną wymyśliłam jeszcze inną- z samego szyfonu. Trzy warstwy, dwie krótsze i jedna długa, dłuższa od dziecka, żeby zwisała.
    Tylko jakoś żadne chrzty mi się nie kroją ostatnio...:cool:
  • Wygląda na zdjęciu ślicznie i fachowo.
    U mnie też niestety żadnych chrztów... :confused:
  • dziewczyny a macie moze cos zbednego na 3latka,11 latka i 8latków??? Chłopaki mi strasznie powyrastali.Nie mają np, bluz(spodni,butów,kurtek)Blizniacy tak poniszczyli,ze dla Stasia nic nie zostalo.Bieda.
  • Dla maleństwa(prawdopodobnie chlopczyk) tez potrzebujemy.






    Nie dla mnie niestety,tylko dla przyjaciółki(pierwsze dziecko,ja juz wszystko powydawalam w świat.
  • Zrobię tradycyjny przegląd.:wink:
    Dla maluszka nic nie znajdę pewnie, bo wszystko rozdaję na bieżąco. Mam tylko to, czego jeszcze nie zdążyłam oddać. Tak na 3-6 miesięcy. Może być? Kiedy się małe urodzi?
  • Urodzi sie na poczatku grudnia.Dzieki kochana! Zadziwiają mnie panowie,ze tak rosną...
  • Staś nosi 98,ale mogą byc trochę większe.Buciki 26-27
  • Mikuś, napewno coś się znajdzie:bigsmile: Ale trochę to potrwa...
  • Agnieszko,blizniaki128-130,buty 33-34
  • Gosiu,dzieki!!!!
  • Nawiąże jeszcze do domu samotnej matki w Chyliczkach. Dzwoniłam tam około 2 miesiące temu z propozycją przywiezienia ciuszków w dobrym stanie dla dziewczynek w wieku od 2 do 6 lat. Pani przy telefonie poinformowała mnie że potrzebują tylko ubranek dla dzieci do roku. Także nie wiem...
  • A dużo masz tych ubranek?
  • Mikuś u mnie czeka cały karton, no chyba że Tobie nie odpowiadają? Może np. firmy nie takie? Macie samochód odebranie nawet z wejściem na kawę to godzina:wink:
    Podziękowali 1Coralgol
  • Agnieszko Barbaro a dużo tego jest?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.