Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szybkie, łatwe przepisy z jajami

1235»

Komentarz

  • Muszę zacząć się bardziej rozglądać:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Ale ja teraz nie lubię zakupów i łażenia po sklepie, więc wpadam, łapię chleb i pomidorki i uciekam:bigsmile:
  • Olesia, dzięki za przepis. Zawsze o zupe nic słyszałam, nigdy nie próbowałam. Wprawdzie w przepisie jest tyle samo żółtek co białek... ale zawsze można zrobić więcej tych chmurek: mąż wielbiciel bezów powinien być tym zachwycony.
  • Dorotak. Taka laska kosztuje trochę, ale do niektórych przepisów na prawdę warto. Ja np. jak robię lody waniliowe to tylko z prawdziwej wanilii. Wtedy nie ma porównania ze sklepowymi.

    Cukier waniliowy jest dobry jako taki dodatek, niedominujący. Tam gdzie coś ma mieć smak waniliowy, to tylko prawdziwa wanilia, nawet mały kawałek laski wystarczy.
  • a ten cukier to bardziej wanilinowy właśnie, nie?

    No właśnie, denerwuje mnie to, że w kuchni ograniczają mnie finanse...:confused: Ale taka laska to może trochę poleżeć?
  • Juka, powołAnia w Brazylii siedzi, to pustynna w Hiszpanii. Mogą się mylić, bo jednocześnie przyszły na forum - taki udany nabór mieliśmy :bigsmile:
  • Juka, a podesłałabyś mi rybki tej przepysznej na Jędrka chrzciny pod koniec czerwca? Tak mi się skojarzyło, skoro koniecznie chcesz coś komuś posłać :bigsmile::bigsmile:
  • Tak, niestety. Ja to zupełnie inny kontynent. Ale gdybyście słyszeli o kimś, kto ma zawitać w te strony, to o śledzie i mak chętnie się upomnę.

    Chociaż jak narodzi się Maleństwo, to zabawimy w Ojczyźnie przez 1,5 miesiąca!!! I zamierzamy przemycić trochę zapasów. Może kogoś z Was wtedy spotkam (Marsjankę odwiedzę w sklepie)...
  • Wiesz co Lila, o tym nie pomyślałam, ale to fajny pomysł!
  • [cite] juka:[/cite]tak jakos czuje przymus posyłania komuś zapasów, niespełniony instynkt macierzyński czy co??? :rolling: - na razie wyżywam się na Katarzynie, co parę miesięcy ;-)
    Oj, tęsknimy znów za tym Twoim "wyżyciem" :wink: Tak ostatnio przemyśliwałam nawet, czy by się nie dało tych rybich zwłok jakim kurierem posłać... Cała rodzina (również dalsza) nam się w tych rybkach zakochała. Teraz to bym nawet z 10 kg bez trudu zagospodarowała. Szczególnie jak by były tak porządnie uwędzone jak ostatnio. Hmmm...
    A na ten koniec czerwca, to koniecznie reflektujemy :bigsmile: O ile jeszcze Ci ten przymus posyłania zapasów nie przejdzie :wink:
  • Kiedy właściwie zaczyna się sezon na truskawki?

    Niedaleko akademika mamy Pana, który handluje swoimi warzywkami, w zeszłym roku miał mega dobre truskawki i tak mi się kojarzy właśnie z sesją. No i czekam, i czekam aż je wystawi i nic:sad:

    Zaraz napiszecie, że pewnie muszę z 2-3 tygodnie jeszcze poczekać. (wiem, że mam teraz sesję prędzej niż w zeszłym roku...)

    Ale mam taaaką ochotę okropną na świeże truskawki, że nie pytajcie...
    :cry:
  • @Lila:gf:

    a ja bym była bardzo szczęśliwa z wersji mak+orzechy:bigsmile:
  • @DorotaK - na południu i w centrum truskawki już są. Wprawdzie drogie (8-10 zł) ale to już nasze polskie. U Ciebie też pewnie lada dzień będą.
  • @Katarzyno, nie masz pojęcia jak ja ich wypatruję:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    U Olesi w ogródku nadal są kwiatki... a ja bym już rzuciła się na czerwone owocki... ojej... :sad:

    W sumie, truskawki ostatnie kilka lat, z tego co pamiętam, u nas zawsze były drogie. W zeszłym roku nie zeszły poniżej 4zł...

    A pamiętam czasy, kiedy można było za 2 zł dostać kilogram...
  • U nas truskawki 6 - 7 zł za kilogram! Ale jeszcze się wstrzymam.
    A jako, że to wątek o jajach podaję przepis na sałatkę wiosenną, którą wcinamy na śniadania a także na kolacje:

    jaja gotowane na twardo
    twaróg dobry, świeży
    szczypiorek
    rzodkiewki

    plus mniej dietetycznie śmietana, majonez :tongue:
  • Widziałam truskawki dziś. 11zł/kg. Małe, z zielonymi końcówkami, niepachnące...

    :sad:

    A omleta na słodko z bitą śmietaną i dobrymi truskawkami to bym zjadła.
    Szczególnie, że mam jajka jeszcze:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • u nas tez juz sa truskawki a jak pachna mmm...Â?1 za 250g ale narazie cierpliwie czekam az stanieja zobaczymy jak dlugo wytrzymam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.