Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przepisy Ani D. zebrane z forum

11516171820

Komentarz

  • Aniu,
    dziękuję za rady :) mam też białą orkiszową
    jutro spróbuję z drugim ciastem - a po szarlotce nie pozostały nawet okruszki :)

    w ogóle chciałam Ci podziękować za natchnienie kulinarne - za to że dzięki Tobie pokochałam brukselkę i za duszone rzodkiewki :) obie z Katarzyną jesteście "matkami chrzestnymi" mojej rewolucji żywieniowej :)
  • @Marsjanka - bardzo się cieszę, że Twoja rewolucja się wdraża :-) Mam wielką nadzieję, że pójdzie Ci to na zdrowie i tym razem unikniesz różnych atrakcji i lekarskich eksperymentów na Twoim organizmie.
  • Katarzyna
    mam szczerą nadzieję :)
    za razie muszę przetestować jaglankę na 101 sposobów - bo ewidentnie jaglanka bardzo mi pomaga

  • Mojemu bratu też świetnie służy na metabolizm węglowodanów dieta z dużą zawartością jaglanki. Ale więcej niż jaglanki zjada warzyw ;-)
  • @Katarzyna ... prv poczyniłam... ;)
  • Już wracam do niego. Przeczytałam, jak karmiłam H. i nie chciałam jedną ręką pukać. Dobrze, że przypomniałaś.
  • Aniu D. napiszesz coś na temat orzechowca? w jakiej blaszce go piec następnym razem? czy ta porcja orzechów jest na jeden placek czy na dwa? ile minut w trzymać w piekarniku?
  • u nas też kasze to dodatek do warzyw, a często jemy same warzywa np. dziś miałam na obiad całą blachę pieczonych warzyw w ziołach (marchewka, pietruszka, cukinia, pieczarki, brukselka, papryka i nawet jakiś ziemniak)
    rodzina jeszcze domaga się mięsa (i ja tez często mam smaka - zwłaszcza teraz), ale ograniczyłam te "fanaberie" do max. 3 dni w tyg.
  • UJa, ja już nie pamiętam, ale jak w przepisie jest, że na 1 to na 1, jak na 2 to na 2. Ja bardzo rzadko piekę, więc korzystam z tych przepisów raz w roku albo i nie. ale trzymam się tych proporcji, więc są ok. Z wielkością blachy będzie gorzej, bo biorę, jaką mam pod ręką. Najczęściej piekłam w takiej 28x40 cm (górny obrys).
  • Uwaga, można się smiać :)
    Kupiłam "na wariata" w badapaku suszoną dziką różę i teraz kombinuję jak jej sensownie użyć. Kompot pewnie? A coś jeszcze???To są całe owoce ususzone, z pestkami w środku.
    H E L P !
    :D
  • A ja też kupiłam i po prostu parzę na herbatę (lub można to nazwać kompotem) razem z liśćmi hibiskusa i dosładzam ksylitolem. To mój słodycz w diecie wiele razy bez ;)
    Sama dzika róża długo się parzy i jeszcze nie próbowałam pić jej samej.
  • A nie wiesz, czy można to jakiś rozgotować i przez sitko na jakiś mus?
  • Nie próbowałam ale świetna myśl :) Tu trzeba zawołać bardziej doświadczone kucharki ja dopiero raczkuję ;)
  • Ja dopiero zamierzam zamówić i rozgotować z daktylami na paćkę, następnie przetrzeć i użyć jako nadzienie do pączków na tłusty czwartek :)
  • a dlaczego akurat z daktylami?
  • bo są słodkie, bo się łatwo rozgotowują, bo mam dużo :)
  • @Skatarzyna zainspirowałaś mnie :)
  • upam, bo zakupy w badapaku zrobiłam :D
  • edytowano styczeń 2014


    Szarlotka ze złotą posypką

    Ciasto:

    2 szklanki mąki grahama

    1/2 szklanki mąki z amarantusa

    1 szklanka płatków owsianych

    ok. 1 szklanki zimnej wody

    1/2 szklanki oleju

     

    Jabłka:

    1 1/2 kg papierówek lub innych delikatnych jabłek

    1/2  szklanki
    rodzynek

     

    Posypka:

    1 1/4 szklanki wiórków kokosowych

    1 łyżeczka cynamonu

    3 łyżki oleju

    1/8 łyżeczki kurkumy

    3 łyżki syropu słodowego lub miodu

     

    Wymieszać mąkę grahama,
    płatki, mąkę z amarantusa. Dodać olej, starannie wymieszać, by nie było grudek.
    Dodać wodę, szybko zagnieść ciasto. Schłodzić. Wyłożyć ciasto na wysmarowanej
    olejem blasze, wyłożyć pokrojone na plasterki jabłka wymieszane z rodzynkami.
    Wymieszać składniki na posypkę i wysypać je na jabłka. Piec w
    temp. 180°C.

  • @anulaczarnula - to nieodpowiedni wątek. Tutaj to raczej jaglano-wegańsko...
  • Nie chce mi się przekopywać przez cały ten wątek.
    Czy jest gdzieś dostępna wersja "do druku" tych przepisów Ani D.?
    Co z pomysłem na książkę?
  • @AgaMaria - chyba o to Ci chodziło...? Czy nie?
  • Bóg zapłać!
  • Tu mi na pewno pomożecie- czy mąka owsiana współdziała z proszkiem do pieczenia? Urośnie mi ciasto?
  • Mąkę owsianę dodaję b. chętnie do róznych pasztecików pieczonych - z mąk mieszanych. Dodaje bardzo dobrego smaku. Z mąki owsianej wychodzi wspaniałe czapati. Nie próbowałam piec z samej mąki owsianej, zawsze były to mieszkane rózne mąki.
  • Naleśniki dziś zrobiłam z owsianej plus trochę kukurydzianej-gorzkie wyszły
    [-(
  • A mąka nie była zepsuta? Nie powinny być gorzkie.
  • Gorzka mąka czy kasza to zwykle zjełczały produkt.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.