Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1111214161730

Komentarz

  • @Odrobinka, ale ja się zgadzam, tak w 90%;) Głosuję na Pis, ale nie jestem bezkrytyczna. Chciałabym, żeby nie było możliwości aborcji, żeby świadczenie pielęgnacyjne nie odbierało mi możliwości pracy, chciałabym szacunku i wsparcia dla ed, poprawy sytuacji w oświacie, całkowitej przebudowy służby zdrowia... Tego Pis narazie nie robi.

    Natomiast mam problem z wypowiedziami, że nic nie zrobili, nic się nie zmieniło i w ogóle, to lepsze PO. To nie jest prawda i zamierzam o tym mówić. Bo u mnie konkretnie 2 tys. więcej w domowym budżecie robi ogromną różnicę, przypuszczam, że robi ją u wszystkich, którzy mają dzieci. Robi różnicę te 400 zł na starcie dla młodej dziewczyny, która próbuje się usamodzielnić. I mam problem z argumentami, że to wielka łaska, bo mogli pensje podnieść, nie brać podatku, itp. Jasne, mogli. Tylko, jak dotąd, wszyscy wcześniej brali podatki, nie podnosząc pensji. Na łaskę nie było co nawet liczyć. No ale jest źle, za PO było lepiej a 500+ to na waciki. Jak tak mówią single, bogaci z jednym dzieckiem, mogę machnąć ręką - nie zrozumieją. Jeżeli czytam to lub słyszę od matki dużej rodziny (nie wiem ile Apolonia ma dzieci), to myślę sobie, że dobrze by było takim osobom znowu pogotować, powiedzmy przez rok, na zmianę kaszę ze skwarkami i ziemniaki z ćwikłą przez cały miesiąc a buty kupować dzieciom zdarte za 15 zł z przesyłką na olx. Do lepszego szybko i łatwo się człowiek przyzwyczaja.

    Podziękowali 2Aniela kiwi
  • I tak, bardzo potrzebujemy silnej prawdziwej prawicy w kontrze. Tylko niech ona przekona społeczeństwo, że ma pomysł ale i środki, by przeprowadzić postulowane zmiany. Taka Kaja Godek idzie do wyborów praktycznie z jednym postulatem - bardzo ważnym. Jednak tak się nie robi polityki. Trzeba mieć wizję i udowodnić, że ta wizja jest możliwa do wprowadzenia. To właśnie daje Pisowi taki kredyt zaufania.
    O kłamcach i dorobkiewiczach w ogóle nie piszę, bo to inny temat.
  • @Polly, myślę podobnie jak Ty. Dodam, że odnoszę ostatnio wrażenie, że program Konfederacji polega przede wszystkim na krytyce PiSu. Mam trochę znajomych, którzy będą głosować na Konfederację, więc co jakiś czas wyświetlają mi się różne grafiki Konfederacji, które udostępniają. 80% treści na nich to pokazywanie PiSu jako zła wcielonego (co ciekawe, z całkowitym pominięciem pozostałych opcji politycznych), a pozostałe 20% - utopijne treści "kiedy my będziemy rządzić, nagle zmienimy całkowicie istniejący system, a Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym". I o ile ogólnie światopoglądowo chyba dość blisko mi do Konfederacji, jakiejś jej części przynajmniej, o tyle ta narracja z mediów społecznościowych sprawia, że jestem do nich coraz bardziej zniechęcona.
    Podziękowali 2Polly Aniela
  •  Obawiam się, że stara rzymska taktyka "dziel i rządź" sprawdza się w Polsce doskonale. Dlaczego nie potrafimy wyciągnąć wniosków z historii?
  • edytowano sierpień 2019
    @Odrobinka ;

    Przy takim poparciu dla PiS to jest żadne zagrożenie. Ja tam mój głos zamierzam zmarnować na Konfederację. Ktoś musi patrzeć PiSowi na ręce. I lepiej żeby to była prawa strona sceny politycznej niż PO, czy Wiosna z SLD.

    ale rzecz idzie o sprawę ważniejszą - o większość konstytucyjną i wprowadzenia istotnych zmian ustrojowych, np. w sądownictwie czy repolonizację mediów...
    Podziękowali 3Aniela Aszna Polly
  • "Wg mnie w ogóle nie powinno być podatku dochodowego"
    ---------------------
    Wyobraź sobie, że tak myślą wszyscy działacze PiSu z Krakowa, jakich znam.
  • ZTCW to działają. Wprowadzili zero podatku dochodowego do 26 roku życia i mają obniożyć podatek dochodowy do 17%. Małymi kroczkami. Tak jak wprowadzenie niehandlowych świąt.

  • Nie wierzę PiSowi. Akurat Konfederacja jest za wprowadzeniem zmian w Konstytucji i za repolonizacją mediów. Myślę że wsparłaby PiS w tych kwestiach. Natomiast większość konstytucyjna w rękach PiS po czterech latach rządów jawi mi się dość niebezpiecznie.
    Podziękowali 2apolonia Ula
  • edytowano sierpień 2019
    Polly nie zrozumialas. Teraz Po wydaje mi sie mniejszym zlem niz Pis. Na szczescie nie łykam tego ze jest tylko Popis i wiecej nic, obie partie sa dla mnie beznadziejne. Bede glosowac ma Konfederacje jako najbardziej prawicowe ugrupowanie. Boje sie tylko ze " niewazne jak glosuja, wazne kto liczy glosy"
  • Ja mam pytanie, co PiS przez te cztery lata zrobił poza dodatkami socjalnymi żeby polska gospodarka stanęła na nogi? Żeby ludziom opłacało się pracować. Prowadzić działalność gospodarczą. W czym zmienili poziom edukacji, lecznictwa, kultury, obronności, wolności słowa? Nie jest sztuką przełożyć budżetową kasę z jednej kieszeni do drugiej, nawet takiej w którą zainwestować wypada. PiS bardzo ładnie zdobywa sobie wyborców programami socjalnymi. Ale socjalem nie zbuduje się gospodarki. Komuś trzeba zabrać żeby innemu komuś coś dać. A zabiera się tym co pracują, są obrotni, i są w stanie wypracować dochód do budżetu państwa. Nie mam nic do 500+. Tylko za tym powinny iść też ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, inwestowanie w edukację a zwłaszcza w jej jakość, dbałość o narodowe interesy. A ja tego nie widzę. 

  • likwidacja gimnazjów - krok w dobrą stronę
    Podziękowali 2Zuzapola Aniela
  • Mimo wszystko dla początkującego przedsiębiorcy jest trochę łatwiej, przynajmniej przy jednoosobowej działalności; zakładałam działalność rok temu i przez pół roku płaciłam tylko składkę zdrowotną, okres "niższego ZUSu" zaczął mi się liczyć dopiero po tym czasie. Plus po okresie "niższego ZUSu" według nowych przepisów też nie będę musiała płacić pełnego, o ile moje dochody nie przekroczą jakiejś tam kwoty. I zgadzam się, że to wszystko strasznie mało, też uważam, że tutaj potrzeba zdecydowanie większych ułatwień (a przede wszystkim uproszczenia przepisów) - ale jednak nie można powiedzieć, ze PiS zupełnie nic nie robi. Jest też ta kwota 1000 zł z groszami przy której można mieć działalność nierejestrowaną, śmieszna, ale jednak jest. Na pewno jest to więcej, niż poprzednie rządy...
    Podziękowali 1Polly
  • Tak, taką działalność nierejestrowaną ma mój tata, dorabia sobie do emerytury. I już nie ściga się babuszek sprzedających przy drodze ogórki i czy borówki.
    O interes narodowy i suwerenność dbają aż tak bardzo, że nawet podobno jesteśmy wyizolowani...
    Pisałam już; edukacja, służba zdrowia - to jest na pewno do pociągnięcia w kolejnej kadencji. Mam taką zasadę, że jak się na czymś nie znam, to nie udaję, że jest inaczej, bo "wszyscy się znają", o gospodarce więc wypowiadać się nie będę. Wiem tylko jedno; na pewno wzrosło zapotrzebowanie na usługi, w związku z tym, że mamy w kieszeni więcej pieniędzy. A za usługami także stoją ludzie, przedsiębiorcy. O reszcie niech piszą lepiej zorientowani.
    Podziękowali 1Aniela
  • Co poszło za likwidacją gimnazjum? Zmiana jakiego programu? Mam córkę w liceum i program licealny to jest śmiech na sali. Jedyne co jest w miarę ok w programie szkolnym to nauczanie początkowe. 

    Kwota wolna od podatku 1000 zł?  I bez rejestracji? Naprawdę jesteś w stanie rozkręcić działalność przy dochodach typu 1000 zł? Bo ja wątpie czy przy dochodach 3000 zł. ZUS jest w ogóle do likwidacji a tymczasem wzrósł. To że przez pół roku się nie płaci to jest kropla w morzu bo działalność zaczyna przynosić dochody po ok 3 latach działalności. 

    O interes narodowy i suwerenność  dbają tak że w sprawie 447 nie zrobili nic. Nie uchwalili ustawy reprywatyzacyjnej, wycofali się z ustaw o IPN i z reformy sądownictwa. Nie zrobili nic w sprawie cenzury w  Internecie, sieją propagandę w TVP. Nie dopuszczają żadnych oponentów poza zbłaźnionym PO i SLD. Kiedy wiedzieliście w TVP dyskusję do której był zaproszony np Robert Winnicki, jeden z najbardziej aktywnych posłów w tej kadencji? W czym on jest groszy od PSLu albo Kukiza, czy Wiosny które mają podobny procent poparcia? Kiedy widzieliście jakiegokolwiek członka Konfederacji w debacie publicznej? Krzysztofa Bosaka, Grzegorza Brauna? Korwina? 

    Ja mam wrażenie że biorą się bez planu za różne resorty i te reformy są połowiczne.

    Pieniądze owszem nakręcają popyt, ale w zasadzie niewielu stać na kupowanie w polskich sklepach, popyt na usługi może i wzrósł tylko brak jest usługodawców bo fachowcy wyjechali za granicę a nie robi się niczego żeby ich ściągnąć z powrotem albo wyszkolić nowych. Za to sprowadza się tanią silę roboczą z Ukrainy, dając im preferencyjne warunki zatrudnienia. I ja do nic nic nie mam jako do ludzi, ale to jest krotkowzroczne bo za tym nie idzie rozwój Polski, wzrost pensji itd. Ukraińcy wysyłają te pieniądze na Ukrainę do swoich rodzin i chcą tam wracać w większości a nie osiadać tu na stałe. A podnoszenie placy minimalnej jest kolejną śruba dociskaną przedsiebiorcom i wolą wziąć Ukraińca z dopłatą od państwa niż Polaka z wyższym kosztem zatrudnienia.

    Krytyka PiS w Konfederacji? No owszem, tylko to jest konstruktywna krytyka i PiS się boi, bo Konfederacja jest zagrożeniem ich zdaniem dla PiS. Elektorat PO i SLD raczej nie przejdzie na stronę Konfederacji. Poza tym za co tu krytykować w tej chwili PO, czy SLD? Oni się nie liczą,  oni nie rządzą,  krytykuje się rządzących. Oni są u steru i wydają różne decyzje. 
    Krytyka w wydaniu Konfederacji różni się od potępienia w czambuł całych ich rządów bo dotyczy konkretów. To nie jest wychodzenie na ulice i donoszenie do Brukseli, czy innych zagranicznych placówek. Dwa razy Konfederacja wsparła marsz przeciwko dzialaniom rządu obecnego. Przeciw ustawie 447 i przeciw ACTA. Reszta marszów jest organizowana ku pamięci: odzyskania niepodległości,  Powstania Warszawskiego, Bitwy Warszawskiej itp.
    Podziękowali 2apolonia Anka
  • edytowano sierpień 2019
    Ja nie mówię, że jest super, przecież napisałam, że to wszystko ciągle bardzo mało. Ale jednak dzięki tym drobnym ułatwieniom byłam w stanie zacząć działalność. I chciałam po prostu zwrócić uwagę, że mówienie, że PiS nic w tej kwestii nie zrobił, nie jest prawdą.
    Natomiast ta krytyka, którą widzę w mediach społecznościowych, nie podoba mi się, gdyż nie widzę za nią realnych, możliwych do zrealizowania propozycji, tylko utopijne hasła. Wreszcie mamy rząd, który ma szansę coś zmienić na lepsze (i tak, tymi słowami daję im duży kredyt zaufania, ale jednak jestem w stanie go dać) - i w związku z tym Konfederacja pokazuje ich jak zło wcielone, najgorsze, co spotkało do tej pory Polskę.  Na każdej grafice czytam, jak jest tragicznie w tym momencie, ciągle negatywy, źle, źle, źle. Sorry, ale taki przekaz emocjonalny bardzo mnie odstrasza i tyle. Nie wierzę w rewolucję, zwłaszcza opartą na takiej ilości negatywnych emocji, jakie próbuje się wywołać. Jeszcze 2 miesiące temu byłabym w stanie zastanawiać się nad głosowaniem na Konfederację, teraz - absolutnie!

    ed:literówka
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano sierpień 2019
    Nie czytam mediów społecznościowych więc pewnie tego nie widzę. Chodzę na zebrania czasem do Ruchu Narodowego ktorego jestem czlonkiem i nie widzę takich tendencji wśród członków partii. Widzę u sympatyków. Slucham wypowiedzi liderów na Youtube, jesli akurat nie są zablokowani. Kampania ma być pozytywna. Poruszalismy ten temat na zebraniach.
    Nikt nie potępia PiSu w czambuł i nie mówi że nic nie zrobiono. PiS wywiązał się z 500+, z obniżenia wieku emerytalnego, zlikwidował gimnazja,. To na szybko. Jest jednak partią socjalistyczną i daleko mi do ich poglądów w sprawach gospodarczych, spolecznych i sposobu zarządzania państwem. 
    Namawiają mnie do kandydowania. Poki co jeszcze nie. Może za 4 lata. Mam nadzieję że  Konfederacja będzie  w stanie przebić się do Sejmu, bo chyba nikt nie myśli że celujemy w wygranie wyborów. Najwyżej do bycia trzecią siłą w parlamencie. Wtedy będzie mogła pokazać się choćby ze swoimi pomysłami w mediach bo nie będzie można jej ignorować i udawać że to grupka faszystów. Może będzie w stanie powstrzymać PiS przed niefortunnymi decyzjami uderzającymi w nasz kraj. 
    Krytyka PiS jest potrzebna, krytyka partii rządzącej nie jest krytyką państwa,  bo ma na celu dobro narodu. PiS coś tam robi, ale nie w tym kierunku w którym powinno się działać,  żebyśmy byli efektywnym gospodarczo i kulturalnie krajem, wykształconym i suwerennym społeczeństwem. Stety- niestety tak to widzę
    Podziękowali 1Monika73
  • @Odrobinka widzisz, ja nie siedzę wewnątrz, tak jak Ty. Mówię tylko o tym, jaki odbieram przekaz medialny, jako osoba z zewnątrz, początkowo pozytywnie nastawiona do Konfederacji.
  • Jaki przekaz medialny? Czy to są oficjalne strony Konfederatów?  Czy oszołomstwo, które zawsze się przykleja do radykalniejszych ruchów politycznych, kościelnych itd? Albo prowokatorzy, którzy grają na emocjach. Czy stronę facebookową " sok z buraka" uznasz za oficjalne stanowisko sił SLD i PO?
    Kampanii jeszcze nie ma. Na razie jest zbiórka podpisów. 
    Nie ma żadnego przekazu medialnego Konfederacji poza audycjami w Mediach Narodowych i w Realu24.
  • edytowano sierpień 2019
    Co udało się pisowi tak od poczatku do końca zrobic dobrze w czasie ich rządów? Tak konkretnie. Jaka reforma im wyszla,wprowadzenie ktorych przepisów? Sądownicza, edukacyjna , zdrowia? Inne? A moze cos w obronności sie udało? Może w mieszkaniówce cos sie ruszyło?  
    No są tacy,co zyskali miliony.  
    I serio nie widzicie tej galopującej inflacji?  Tych masakrycznych cen? Bo tivi rządowa to jedno,ale do  choinki każdy przecież robi zakupy to chyba widzi? 
  • Mówię o grafikach Konfederacji, które krążą po facebooku, każda z nich jest opatrzona logo Konfederacji, pochodzą z facebookowej strony Konfederacji.
  • Jakiś przykład? Taki który mówi nieprawdę albo fałszywie oskarża PiS?
  • Ale czy ja mówiłam, że ktoś mówi nieprawdę? Ani razu tak nie napisałam. Mówię jedynie, że nie przemawia do mnie retoryka oparta na narzekaniu i rewolucyjnych hasłach.
  • No to sporo tego oszołomstwa się przykleiło do konfederacji, np Mentzen, Czerniak, sosnierz. I nie są to jakieś przypadkowe i nikomu nie znane postacie. Grafiki tez maja ładne...może maja trochę racji w sprawach gospodarczych ale ogólnie to szuria i mało kto na takich zagłosuje. Tu Mentzen sam podsumował wyborców konfederacji
    https://dorzeczy.pl/kraj/101342/Nie-chcemy-Zydow-homoseksualistow-aborcji-podatkow-UE-Mentzen-oglasza-piatke-Konfederacji.html


    Gdzie tu cokolwiek o polityce mieszkaniowej, reformach służbie zdrowia (sorry, aborcja to nie istota służby zdrowia), edukacji? 
  • Jakie to są hasła rewolucyjne? Gdzie widzisz narzekanie? Jak narodowcy mogą przebić się do opinii publicznej i do potencjalnych wyborcow, którzy wahają się między PiS a jakąś inną prawicą bez pokazania czym różnią się od PiS? Nie są dopuszczani do mediów publicznych. W dzisiejszycm świecie ludzie czytają tylko hasła i nagłówki, więc operują hasłami. W wielu rejonach Polski nikt nie wie co to jest Konfederacja. Przed wyborami do PE musieli wytoczyć sprawę sądową o uwzględnianie ich w sondażach, bo nie pokazywali ich  mimo że wstawiali partię z dużo nizszym poparciem, np Razem.
    Jak już napisałam powyżej to nie jest kampania wyborczą. 
    Poza tym co zrobiło środowisko PiS w poprzedniej kampanii do PE wobec Konfederacji? Zaczęło publikować fałszywe pogloski o sponsorowaniu naszego srodowiska przez agenturę rosyjską. 
    Im wolno publikować pomówienia a nam nie wolno pokazywać prawdy bo w ostrzejszy sposób? 
    To niech dopuszczą Konfederację do debaty, wtedy będzie ok, będą mogli na spokojnie i merytorycznie odnieść się do merytorycznych zarzutów. I mam na myśli obie strony.
  • Ok. Szczerze nie mam siły na tę dyskusję. Po prostu podzieliłam się tym, jak odbieram Konfederację i myślę, że mam prawo do takich a nie innych odczuć w tym temacie. Nie narzucam tego nikomu. Tyle.
  • edytowano sierpień 2019
    @Odrobinka
    Co poszło za likwidacją gimnazjum?  

    :) Nie zauważyłaś?

    Poszedł strajk. A zbliżają się wybory.
    Więc można było zrobić jakis ciąg dalszy reformy i byłby ciąg dalszy nawalanki z perspektywą słabego wyniku wyborczego.

    A liceum jest wartością samą w sobie :)
    Podziękowali 1Joanna36
  • zawsze, przy takiej zmianie, będzie podwójny rocznik :)
    Podziękowali 1Aszna
  • wogle, to widzę wśród młodych narodowców jakies dziecięctwo w poglądach :)

    Tak, jakby uważali, że rządzenie dzieje się z automatu, że nie trzeba walczyć o utrzymanie władzy a zmiany dokonują się jedynie poprzez uchwalenie lepszego prawa...
  • @Tola , nie narzekam. Powiem więcej. Jestem zadowolona. Dzieci też nie narzekają. 
  • PiS w Szczecinie wystawia Marka Posobkiewicza :open_mouth: proszę powiedzcie, że to nie TEN Posobkiewicz :| 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.