Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1161719212291

Komentarz

  • Izka napisała:
     jakoś lepiej lub gorzej się udaje w krajach tzw cywilizowanych <

    Tak, ale to tylko w Skandynawii i Zachodniej Europie, bo już w Europie Południowej jest prawie tak, jak w Polsce. Prawie, bo tam sędziowie nie splamią się kradzieżą jakiegoś g..ka - oni ewentualnie od mafii miliony biorą.
  • Hope powiedział(a):
    Co konkretnie? Takie dno.

    Może i dno, ale.. telewizja publiczna musi także o mniej wyrobionych intelektualnie zadbać, nie może serwować jedynie ambitnych programów, bo straci oglądalność.
  • edytowano luty 2020
    Odrobinka powiedział(a):
    @PawelK nie pójdę do głosowania wowczas. Akurat prezydent nie ma aż takiej roli w Polsce żeby to mialo znaczenie czy bedzie nim Duda cz Kidawa. Jeden c... które z nich wygra wybory. I tak niczego dobrego nie zrobią. 
    Bedzie prezydent bez poparcia społecznego. 
    @Odrobinka nie nominując, lub grając w stronę po może spokojnie sparaliżować sądownictwo, bo z pewnością poprze rokosz sędziów.
    O wetowaniu wszystkiego nie wspomnę.
  • Sadownictwo jest sparaliżowane od dawna. PiS nic w tym temacie nie zmienił. Zajął się reformą od dupy strony. Wetowac powinien jak najbardziej. Ten tylko przyklepuje. Wykazal jakąkolwiek inicjatywę ustawodawczą?  Mikrą?
    Podziękowali 1kociara
  • Rodowe srebra @Klarcia powiadasz...
    A wiesz, że zagraniczne, nasze złoto co najmniej dwa razy w Polsce lądowało. W Poznaniu konkretnie... Nawet komuniści, z tego o wiem nie ważyli się go tknąć. Jak sądzisz, co z nim się dzieje/stało???

    Twoje wpisy są faktycznie dowodem na te wyoeane mózgi. Szczególnie Twój. 
    Tak się kreujesz ba oświecona, a bzdury powielasz i powtarzasz bez jakiegokolwiek zastanowienia. 

    Guano wiesz, co się dzieje w sądach. Klepiesz jak papuga te wszystkie propagandowe bzdury
    Podziękowali 1Ona64
  • Jeszcze jest pytanie czy będzie wybór między Kidawą a Dudą. Może wcale nie. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze jest pytanie czy będzie wybór między Kidawą a Dudą. Może wcale nie. 
    A między kim?
  • kociara powiedział(a):
    Rodowe srebra @Klarcia powiadasz...
    A wiesz, że zagraniczne, nasze złoto co najmniej dwa razy w Polsce lądowało. W Poznaniu konkretnie... Nawet komuniści, z tego o wiem nie ważyli się go tknąć. Jak sądzisz, co z nim się dzieje/stało???


    Guano wiesz, co się dzieje w sądach. Klepiesz jak papuga te wszystkie propagandowe bzdury

    Czy twierdzisz, że rząd PiS złoto zajumał?
    Podaję publikację z portalu, który raczej trudno nazwać życzliwym rządowi:

    NBP kupuje złoto na potęgę

    https://www.money.pl/gielda/nbp-kupuje-zloto-na-potege-6400262078371458a.html

    ***

    Publikacja na TVN24

     Operacja wymagała "całkowitej dyskrecji". Około 100 ton złota sprowadzono do Polski



    ***

    Dobrze wiem co się dzieje w sądownictwie, jak głęboka patologia tam szaleje. Ziobro próbował oczyścić tę stajnię Augiasza, ale trafił na mocny opór materii.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze jest pytanie czy będzie wybór między Kidawą a Dudą. Może wcale nie. 

    Obstawiasz, że Kidawa wygra w pierwszej turze?
  • Między Kidawą a Biedroniem
  • Coralgol powiedział(a):
    Między Kidawą a Biedroniem

    Nie rozśmieszaj mnie, bo zajadów dostanę.
  • A co powiesz @Klarcia o Polskiej Fundacji Narodowej? I jej działalności za grube miliony? 

    Jeszcze raz powtarzam, guzik wiesz, klepiesz bzdury, bezrozumnie i bezrefleksyjnie. 

    Mgr Ziobro i inni magistrzy z kompleksami usiłują wprowadzać swoje rządy, mając w doopie obywateli. 
    Podasz mi jakiś przykład, jak reformy wpłynęły na poprawę sytuacji zwykłych obywateli? 

  • 1. Na temat PFN mało wiem, obiło mi się tylko o uszy, że z działalnością Fundacji wcale nie jest tak źle, jak to opozycja przedstawia, ale szczegółów nie znam. Musiałabym dopytać.

    2. Ziobro jest pro państwowcem przy tym - w genach ma wpisaną walkę z malwersantami.
    Robiąc reformy w prokuraturze i sądach, aż tak mocnego oporu się nie spodziewał.
    Nadal mu niektórzy prokuratorzy stają okoniem.
    W sądownictwie mamy dopiero początek reformy, bój będzie krwawy, ale jest to nasze "być, albo nie być".
    Na razie poprawiło się tyle, że zdołano ukrócić łapownictwo, losowanie sędziego też b. poprawia sytuację.
    Nadal mamy kuriozalne wyroki, ale już działa Izba Dyscyplinarna SN.  
    Jest też zmiana  w art. 55, dzięki czemu możliwe jest dalsze orzekanie sądu w sprawie, w której jeden z sędziów – z usprawiedliwionych powodów – nie może orzekać. Nie trzeba już wracać do początku sprawy i obsadzać sądu od początku, tylko kontynuować po uzupełnieniu składu sędziowskiego.
    Dodano art. 9c w ustawie prawo o ustroju sądów powszechnych, który odblokowuje procedurę powoływania sędziów na 700 wakujących etatów - do tej pory przez zaniechania w opiniowaniu były blokowane.
    Podziękowali 2Zuzapola Rogalikowa
  • edytowano luty 2020
    https://twitter.com/dabakuzu/status/1228260156787625984

    Pracuję w Służbie Zdrowia od lat. PO miało w nosie pacjentów i pracowników. Zakłamanie tych ludzi przechodzi wszelkie granice. Krew się gotuje...

    https://prnt.sc/r3rv0h

    ***

    I jeszcze jeden komentarz:

    https://prnt.sc/r3rvdf


  • No nie wiem może  miedzy Dudą a Kosiniakiem albo Holownią. Albo Bosakiem, 
  • Fajnie by było, ale to marzenia ściętej głowy. Popis zapewnił sobie duopol.
  • Odrobinka powiedział(a):
    No nie wiem może  miedzy Dudą a Kosiniakiem albo Holownią. Albo Bosakiem, 

    Kosiniak ma pewne szanse, ale Hołownia, a tym bardziej Bosak - żadnych.
  • Przypominam artykuł z roku 2014 , niestety teraz dostęp jest płatny. Ja wydanie papierowe czytałam.

    Onkologia nie dla raka

  • Łatwo zapominamy co się działo jeszcze kilka lat temu... Jak się nie chce widzieć, że jest lepiej to się nie zobaczy... Zawsze w każdych czasach można wyciągnąć tylko to co źle i tym machać. I to w każdym kraju, nawet w tym najbogatszym i nieźle urządzonym od wieków.
    Podziękowali 4Polly Elf77 Klarcia Rogalikowa
  • Ja pamiętam. Dziwię się że tak wielu ludzi chce głosować na PO. 
  • Klarcia powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    No nie wiem może  miedzy Dudą a Kosiniakiem albo Holownią. Albo Bosakiem, 

    Kosiniak ma pewne szanse, ale Hołownia, a tym bardziej Bosak - żadnych.
    Zobaczymy. W zeszłe wybory nie było innej opcji jak Komorowski. To co on zrobił ze swoim poparciem to było mistrzostwo świata. Babcie emerytki popierają Holownie. W tym moja mama i teściowa co zazwyczaj popierala lewicę i PO. Bosak nie ma poparcia bo nie jest dopuszczany do mediów. 
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Rodowe srebra @Klarcia powiadasz...
    A wiesz, że zagraniczne, nasze złoto co najmniej dwa razy w Polsce lądowało. W Poznaniu konkretnie... Nawet komuniści, z tego o wiem nie ważyli się go tknąć. Jak sądzisz, co z nim się dzieje/stało???


    Guano wiesz, co się dzieje w sądach. Klepiesz jak papuga te wszystkie propagandowe bzdury

    Czy twierdzisz, że rząd PiS złoto zajumał?
    Podaję publikację z portalu, który raczej trudno nazwać życzliwym rządowi:

    NBP kupuje złoto na potęgę

    https://www.money.pl/gielda/nbp-kupuje-zloto-na-potege-6400262078371458a.html

    ***

    Publikacja na TVN24

     Operacja wymagała "całkowitej dyskrecji". Około 100 ton złota sprowadzono do Polski



    ***

    Dobrze wiem co się dzieje w sądownictwie, jak głęboka patologia tam szaleje. Ziobro próbował oczyścić tę stajnię Augiasza, ale trafił na mocny opór materii.
    co za absurdem jest sprowadzać nasze złoto z Anglii do Polski, potem znowu trzeba je będzie ewakuować jak w 1939... to chore - dla ambicji Glapińskiego...
  • Bosak wyjechał w podróż poślubna. 
  • Niestety, trzeba w kółko przypominać, bo pamięć wyborców krótka.
    Najgorsze jest to, że gdyby znów po wygrało, znów nas czeka zamordyzm wynikający z braku możliwości krytyki medialnej rządu, bo opozycja nie będzie mieć znów żadnego dużego tv ani radia. 
    Jak to jest ważne, widać po Smoleńsku, gdy nie było nikogo, by zadać niewygodne pytania rządzącym czy sytuacja z przesłuchaniem Komorowskiego, gdy wszystkie stacje w tym czasie mówiły o sałatce, by je przykryć.

    Znowu będzie rząd poza kontrolą. A będzie dużo gorzej, bo wyznawcy pragnący zemsty za PiS, pozwolą na wszystko.

    Wielki błąd, że PiS pompuje w TVP, które zostanie od razu przejęte przez PO w razie wygranych wyborów. Powinno pomoc powstać prywatnej tv, aby było coś w kontrze TVN i reszty po przegranych kiedyś wyborach.

    Będą jak konfederacja, bez możliwości przebicia się do ludzi.
    Podziękowali 4Elf77 Polly Klarcia Rogalikowa
  • Co do tych ukradzionych pieniędzy-jakieś wyroki? Skazania?
    Jakieś konkrety?
  • kociara powiedział(a):
    Co do tych ukradzionych pieniędzy-jakieś wyroki? Skazania?
    Jakieś konkrety?
    Oczywiście, że nie. Do tego trzeba mieć dowody.
  • Jeśli na kradzież pozwala dziura w prawie...
  • kociara powiedział(a):
    Mgr Ziobro i inni magistrzy z kompleksami usiłują wprowadzać swoje rządy, mając w doopie obywateli. 
    Podasz mi jakiś przykład, jak reformy wpłynęły na poprawę sytuacji zwykłych obywateli? 

    Mnie się poprawiło mam 500+. Chociaż teraz to już wszyscy mają.
    Chcesz przykładów reform:
    500+ powstało po zwiększeniu ściągalności VAT. Potem było już gorzej bo rozdawnictwo wielkiego rodzaju.
    W ciągu 1 roku odwrócili trend wielkiego bezrobocia do wielkiego braku rąk do pracy.
    Dzięki temu mi się żyje lepiej.

    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • PawelK powiedział(a):
    Wielki błąd, że PiS pompuje w TVP, które zostanie od razu przejęte przez PO w razie wygranych wyborów. Powinno pomoc powstać prywatnej tv, aby było coś w kontrze TVN i reszty po przegranych kiedyś wyborach.

    Będą jak konfederacja, bez możliwości przebicia się do ludzi.
    Tylko jak wpompować 2 mld złotych państwowych pieniędzy w prywatne media ?
    Przecież to kryminał. Wielu wyborców się zrazi jak się wyda. A to nie jest 1000zł

    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.