Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się dzieje w kurii gdanskiej?

1356711

Komentarz

• Nie wiem o czym piszesz. Co to znaczy,,zborowy"?
  • O tym że katolicy mają Mszę świętą.
  • mader powiedział(a):
    O tym że katolicy mają Mszę świętą.
    A ja użyłam słowa,,nabożeństwo " i wzbudziłam podejrzenia?
  • Mateńko, a co ma język zborowy do ponurego faktu, że konkretny biskup jest chciwym rozpustnikiem, co naprawdę od lat wiadomo? Trza było skutecznie czyścić we własnym zakresie. Nie czyściło się, to szambo wybiło i naprawdę mi nie żal. Już nie przymierzając nawet Brawario nie wytrzymał na fejsie.
  • Zamiatając sprawę pod dywan hoduje się w kimś takim przekonanie, że wszystko jest świetnie. I nawet nie daje się szansy na nawrócenie. Odmawiam stawania murem za kimś, kto po prostu piastuje ważną funkcję, bo coś tam coś tam atak na Kościół. Atakiem na Kościół było ignorowanie poczynań abp przez tyle lat.
  • Nie wiem. Gdy w rodzinie jest problem, krzywda, to oczyszczanie nie polega na przyłączaniu się, a tym bardziej skrzykiwaniu, całej rozjuszonej wsi.
    Tyle.
    Marcelina powiedział(a):
    Zamiatając sprawę pod dywan hoduje się w kimś takim przekonanie, że wszystko jest świetnie. I nawet nie daje się szansy na nawrócenie. Odmawiam stawania murem za kimś, kto po prostu piastuje ważną funkcję, bo coś tam coś tam atak na Kościół. Atakiem na Kościół było ignorowanie poczynań abp przez tyle lat.

Podziękowali 2Izka Katia
  • Udawanie, że nic się nie dzieje, a rodzina gnije od środka jest jeszcze gorsze. W końcu szambo wybija i wieś się zlatuje, kiedy wcześniej nie było działań,
  • O nie. Gdy w rodzinie jest problem, to się upomina. Potem upomina w towarzystwie drugiego. Potem się donosi Kościołowi. A jeżeli ten Kościół, w jego polskim wydaniu, ignoruje krzywdę, to się robi awanturę. Serio, to nie jest kwestia ostatniego miesiąca ani roku. Ani pięciu. 
  • mader powiedział(a):
    Nie wiem. Gdy w rodzinie jest problem, krzywda, to oczyszczanie nie polega na przyłączaniu się, a tym bardziej skrzykiwaniu, całej rozjuszonej wsi.
    Tyle.
    Marcelina powiedział(a):
    Zamiatając sprawę pod dywan hoduje się w kimś takim przekonanie, że wszystko jest świetnie. I nawet nie daje się szansy na nawrócenie. Odmawiam stawania murem za kimś, kto po prostu piastuje ważną funkcję, bo coś tam coś tam atak na Kościół. Atakiem na Kościół było ignorowanie poczynań abp przez tyle lat.

Mader, uwierz mi, o ekscesach arcybiskupa wiadomo od dawna i przed pójściem do mediów wiele razy dawano szansę poprawy, zrozumienia swoich błędów. Poza tym, jak traktować krzywdzonych księży? Oni nie należą do rodziny? Ich można mobbingować i ranić, bo nie zasługują na sprawiedliwość i zadośćuczynienie? Bo jak się powie o czymś głośno, to lżenie rodziny? nie czujesz, że takie krycie i usprawiedliwianie sprawcy to ciężki grzech bagatelizowania i przyzwolenia na grzech?
    To dokładnie ten sam mechanizm, co z bitą i maltretowaną żoną. Są tacy, co w imię ,,nie prania brudów'' wolą udawać, że nic się nie dzieje. 
  • edytowano październik 2019
    Błąd
  • Bambidu powiedział(a):
    A w ogóle bardzo nie podoba mi się temat tego wątku. W kurii gda. jest jeszcze dwu bp. pomocniczych. REWELACYJNYCH! A mam wrażenie, że takie ogólne pisanie i na nich  mocno rzuca się cieniem.

@Bambidu, rzeczywiście tytuł trochę niefortunny ale nie mam mocy już go zmienić. Miał nawiązywać do podobnych oddolnych naganianych przez media akcji w kurii krakowskiej i podobnego wątka jaki był tu na forum.

Bogu dzięki że Gdańsk ma jeszcze pozostałych wspomnianych biskupów! 
    Podziękowali 2Bambidu Monika73
  • Ta rodzina o której mówisz mader jest ciezko dysfunkcyjna. Nie mów, nie czuj,  broń Boże nie wynoś na zewnątrz.

• Zatem, jaka powinna być postawa wiernego świeckiego z Gdańska wobec tych wszystkich oskarżeń na jednego z ich pasterzy? Oczywiście poza modlitwą, postem, jałmużna...i ewentualnym cichym współczuciem dla "ofiar"  w tej "dysfunkcyjnej rodzinie" ? 

Podziękowali 1Katia
  • Ci sami ludzie, którzy dziś atakują abp Głodzia wcześniej atakowali abpa Jędraszewskiego, a jeszcze wcześniej abpa Hosera. Ci sami powtarzają, że prymas Wyszyński był sympatykiem Hitlera, a ks. Popiełuszko słusznie został zabity za działalność polityczną. I będą atakować kolejnych księży i biskupów, bo na tym polega ich praca, która zaczęła się jeszcze w PRL-u.

Piszecie, że zarzuty wobec abp Głodzia są zgłaszane od wielu lat. Skoro nie zakończyły jego posługi ordynariusza, to musiały być słabo udowodnione. Na co liczycie tym razem? Że TVN będzie decydował o nominacjach w Kościele?
  • @Maciek_bs W Kościele ręka rękę myła wiele lat. Jest i było  tam wiele ludzkich dramatów. A to jak można uzyskać pomoc widać na przykładzie młodziutkiego wikarego, który popełnił samobójstwo, bo go proboszcz gnębił. Dobrze teraz, że to wyszło za życia tej osoby (abpa) niż tak jak z Ks. Jankowskim po śmierci i gadanie, że zmarły nie może się bronić
    Podziękowali 1obwarzanek
  • W przypadku Głódzia oprócz "tych samych ludzi" sa jeszcze sami pokrzywdzeni przez niego księża. Taka różnica.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • W gda w wielu parafiach nie ma proboszczów tylko zarzadcy, typu p.o. proboszcza. Czemu? Bo księży nie stać by zostać proboszczem. Za obiad z bpem w jego pałacu, z okazji np. 10-ej rocznicy swiecen, cały rocznik księży musi sie zrzucić, i nie jest to zrzutka na catering. Syf, kiła i mogiła. 
  • Ludzie , dla mnie dbanie o dobro Kościoła to wyeliminowanie tego typu patologi !!
  • Monika73 powiedział(a):
    Ludzie , dla mnie dbanie o dobro Kościoła to wyeliminowanie tego typu patologi !! 

Zastanawiam się tylko jak "wyeliminować" jeśli sprawa dotyczy tych co o te dobro Kościoła mają w szczególności dbać? Czy w ogóle jako świeccy wierzący mamy na to jakiś wpływ? I czy cokolwiek poza modlitwą i postem za księży powinniśmy robić i się jakoś aktywować?

• O ile jakiś czyn nie jest przestępstwem ,ściganym przez prokuratora , to chyba warto sytuacją zainteresować Watykan.
    Podziękowali 1Katia
  • Myślę że mamy. Np nie broniąc złej sprawy.
  • To na pewno :) 
  • edytowano listopad 2019
    jukaa powiedział(a):
    Myślę że mamy. Np nie broniąc złej sprawy.

Czyli siedzieć cicho w tym wypadku i liczyć na cud pojednania, wybaczenia i samooczyszczenia w kurii....
    Albo już wiem,  można by tak wesprzeć w wysłaniu całej 16-tki wraz z biskupem na wspolne rekolekcje pojednawcze? Do Watykanu.....  ;)
  • makodorzyk powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Myślę że mamy. Np nie broniąc złej sprawy.

Czyli siedzieć cicho w tym wypadku i liczyć na cud pojednania, wybaczenia i samooczyszczenia w kurii....
    Albo już wiem,  można by tak wesprzeć w wysłaniu całej 16-tki wraz z biskupem na wspolne rekolekcje pojednawcze? Do Watykanu.....  ;)

ja stwierdzenie @jukaa odebram wrecz przeciwnie - żeby nie bronić się twierdząc ze to atak na kościół, ale zeby przyznać prawdę ze źle się dzieje
    Podziękowali 3beatak obwarzanek jukaa
  • PawelOdOli powiedział(a):
    W gda w wielu parafiach nie ma proboszczów tylko zarzadcy, typu p.o. proboszcza. Czemu? Bo księży nie stać by zostać proboszczem. Za obiad z bpem w jego pałacu, z okazji np. 10-ej rocznicy swiecen, cały rocznik księży musi sie zrzucić, i nie jest to zrzutka na catering. Syf, kiła i mogiła. 

Poproszę o przykład takiej parafii. Napiszę do p.o. proboszcza i zapytam, czy dlatego nie jest mianowany, bo nie stać go na obiad z biskupem.
  • edytowano listopad 2019
    Że źle się dzieje to już wiemy i nie zaprzeczam a nawet jestem skłonna przyjąć za prawdziwe to co Ci księża piszą w liście.

W swych dywagacjam poszłam krok dalej... ;)

Chyba, że uważasz iż powinniśmy dołączyć się do niedzielnej manifestacji pod kurią.  Nie zamierzam. 
  • Na stronie z nominacjami brak danych o tego typu sytuacjach:

https://www.diecezja.gda.pl/osoby/zmiany-i-nominacje
  • Maciek_bs powiedział(a):
    PawelOdOli powiedział(a):
    W gda w wielu parafiach nie ma proboszczów tylko zarzadcy, typu p.o. proboszcza. Czemu? Bo księży nie stać by zostać proboszczem. Za obiad z bpem w jego pałacu, z okazji np. 10-ej rocznicy swiecen, cały rocznik księży musi sie zrzucić, i nie jest to zrzutka na catering. Syf, kiła i mogiła. 

Poproszę o przykład takiej parafii. Napiszę do p.o. proboszcza i zapytam, czy dlatego nie jest mianowany, bo nie stać go na obiad z biskupem.
    A on na pewno Ci odpowie, że właśnie dlatego.
    Podziękowali 3kitek obwarzanek J2017
  • Dobrze, żeby Gdańsk wiedział, co o nim w Krakowie mówią.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.