Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Druga fala reformacji w Kościele?

Dożyliśmy czasów, w których to, co zawsze stanowiło integralny element katolickiej tożsamości – szacunek dla autorytetu papieża i uznanie jego nauczania – traktowane jest przez wielu katolików jako przejaw modernizmu, liberalizmu, złej woli lub duchowego zwiedzenia. Krytyka Ojca Świętego, uprawiana także przez niemałą część publicystów, przekracza momentami granice nie tylko umiaru, ale i zdrowego rozsądku.

Podziękowali 2Klarcia Joannna
«1345

Komentarz

  • > żaden prawdziwy katolik nie podważa autorytetu Papieża

    To prawda, dlatego możliwe są tylko dwa stanowiska: Twoje i moje. Pozycja "szanuję urząd, ale ten Papież mi się nie podoba, więc będę traktować Franciszka jak pijanego ojca" jest intelektualnym oszustwem.
    Podziękowali 2Klarcia Joannna
  • edytowano listopad 2021
    witaj @Rusałka   :)
  • Ale byli w historii Kościoła papieże uznani później za heretyków. I co z tym zrobimy? Jest to opcja możliwa. Mamy z nimi tracić wiarę?
    Podziękowali 1Monira
  • Czasami Bóg stawia na czele Kościoła papieża,  który powoduje nawrócenie wielu i zmianę kierunku, dopiero poprzez jego następcę,  który patrzy na konsekwencje działań poprzednika. Nam zostaje trwać w posłuszeństwie, ale nie jesteśmy ślepi.  Publiczne poparcie dla aborcjonistów i danie im wiatru w żagle mnie gorszy. Tolerowani i awansowani są księża popierający wybór kobiety..., nie mieści mi się to w głowie. 
  • Lawendowa mafia rządzi 
  • Ja tam skupiłam się na swojej parafii. Tu mam taki Kościół, do którego mnie ciągnie. A że wyżej dzieją się różne sprawy, które mi nie pasują? Nie dotyczą bezpośrednio mojej wiary i religijności, mam filtr w postaci moich księży. 
    Podziękowali 3DaddyPig Berenika Klarcia
  • > Ale byli w historii Kościoła papieże uznani później za heretyków. I co z tym zrobimy?

    To zależy. Jeżeli jesteśmy katolikami, to uważamy papieża za tę osobę, której herezje najmniej grożą. Jeżeli nie jesteśmy, to wymyślamy dowolne uzasadnienia dla swojego nieposłuszeństwa.
    Podziękowali 1Klarcia
  • > Lawendowa mafia rządzi 

    Na pewno, inne mafie też. Dlatego trzeba słuchać papieża i biskupów, którzy są z nim w jedności. Nic lepszego nie wymyślimy.
  • Nie wymyślimy ale możemy się zgorszyć 
  • Czym zgorszyć? Słowem Bożym? Eucharystią?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Skalą lawendowej mafii
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Czym zgorszyć? Słowem Bożym? Eucharystią?
    Kryciem pedofilii we własnych szeregach.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Czasami Bóg stawia na czele Kościoła papieża,  który powoduje nawrócenie wielu i zmianę kierunku, dopiero poprzez jego następcę,  który patrzy na konsekwencje działań poprzednika. Nam zostaje trwać w posłuszeństwie, ale nie jesteśmy ślepi.  Publiczne poparcie dla aborcjonistów i danie im wiatru w żagle mnie gorszy. Tolerowani i awansowani są księża popierający wybór kobiety..., nie mieści mi się to w głowie. 

    Chyba grzeszysz teraz przeciw VIII Przykazaniu.
    Papież Franciszek wyraźnie potępia aborcję, daje temu wyraz w licznych wypowiedziach.
    Jaki ksiądz "popierający wybór kobiety" został awansowany i na jakie stanowisko?
  • > Kryciem pedofilii we własnych szeregach.

    Ale gdzie ich kryją? Na strychu, czy w ziemiance?

    Bo rzeczywistość jest taka, że po wydaniu nakazu aresztowania przyjeżdża policja i skuwa kajdankami człowieka nie patrząc, czy to ksiądz, czy nie ksiądz.
    Podziękowali 1Klarcia
  • > Skalą lawendowej mafii

    Jest taki amerykański tradycjonalista Michael Vortis, który tropi lawendową mafię w szeregach FSSPX i opisuje sporo przypadków. Nikt mu nie wytoczył jeszcze procesu.
  • edytowano listopad 2021
    Franciszek rozwala KK od środka robi to celowo i metodycznie.
    Tworzy nową religię o nazwie - ekologia. W encyklice "Laudato si" (dalsze słowa okazały się nieprawdziwe "okazało się nie ani razu nie pada słowo Jezus. Maryja też nie")
    Tworzy problemy moralne u wyznawców zachęcając do szczepionek na bazie aborcji.
    Wprowadza uroczyście bóstwa pogańskie do Bazyliki św Piotra. Jakoś dziwnie zapomniał o Maryi z Gwadeloupe może to jej należało się uroczyste wprowadzenie do Bazyliki św Piotra ?
    Stawia pomnik uchodźcom  na placu św Piotra. Bardzo mu zależało żeby islamiści osiedli w zachodniej Europie.
    Stawia ohydną szopkę, która obraża nas i Maryję.
    Robi coraz więcej, aby zmienić definicję ludu bożego dlatego zmienia słowa konsekracji.
    Mógłbym nie zwracać na to uwagi, gdy dobrze chciał ale mu nie wychodzi.
    Niestety podejrzewam go o złe zamiary.
    Dziwnie się składa że robi wszystko tak jak zaplanowała fundacja rockefelera.
    Powołuje masonów i niewierzących do papieskich rad.
    Przyjaźni się z tymi ludźmi, zatrudnia w komisjach papieskich.
    Dla mnie to mason może nawet antychryst.
    Nie będę milczał - prawdę trzeba mówić.

    Podziękowali 1Isako
  • "W encyklice "Laudato si" ani razu nie pada słowo Jezus. "
    @zbyszek
    to nie prawda
    pada 23 razy, łatwo sprawdzić
  • > Nie będę milczał - prawdę trzeba mówić.

    Czyli jesteś sedewakantystą. Konferencja bpa Donalda Sanborna doskonale to wyjaśnia. Katolik nie może uznawać papieża i jednocześnie się przeciw niemu buntować.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Skalą lawendowej mafii

    Jest taki amerykański tradycjonalista Michael Vortis, który tropi lawendową mafię w szeregach FSSPX i opisuje sporo przypadków. Nikt mu nie wytoczył jeszcze procesu.


    A ks. Oko ma procesy i nawet wyrok co ciekawe u Niemców 
  • I co z tego wynika?
  • Że kwestia czasu na wytoczenie procesu 
    Szkoda że nie tam gdzie trzeba 
  • @zbyszek

    Ja bym tak nie pisała o papieżu.

    A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony».

    Mt 12, 36
  • Taki cytacik z wspomnianej encykliki:

    VII. Spojrzenie Jezusa
    96. Jezus nawiązuje do biblijnej wiary w Boga Stwórcę (por. Mt 11,25) i podkreśla podstawowy fakt: Bóg jest Ojcem. Jezus, rozmawiając ze swoimi uczniami, zachęcał ich do rozpoznania ojcowskiej relacji Boga ze wszystkimi stworzeniami i przypomniał ze wzruszającą czułością, jak każde z nich jest ważne w Jego oczach: «Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych» (Łk 12, 6); «Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi» (Mt 6, 26).
  • Berenika powiedział(a):
    Taki cytacik z wspomnianej encykliki:

    Jezus, rozmawiając ze swoimi uczniami, zachęcał ich do rozpoznania ojcowskiej relacji Boga ze wszystkimi stworzeniami (...)
    A ja myślałam, że relację ojcowską to Bóg ma tylko z człowiekiem, a nie ze wszystkimi stworzeniami. 
  • Z tego,co rozumiem, to sądzić papieża może tylko sobór albo przyszły papież, na ile świadome jest działanie nie orzekniemy, więc nie wiem, jak każdy ma sam osądzić, czy papież jest heretykiem. 
    Podziękowali 1Berenika
  • Przecież to jest nonsens. Jeżeli ktoś uważa papieża za heretyka, to nie jest katolikiem. Katolikami są natomiast ludzie, którzy uważają papieża za Namiestnika Chrystusa i ufają, że prowadzi go Duch Święty.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jeśli chodzi o encyklikę Laudato si to opierałem się na przekazie innej osoby. Pobieżnie sprawdzałem o 2:00 w nocy. Coś przeoczyłem Przepraszam za pomyłkę. Reszta zarzutów pozostaje.
  • zbyszek powiedział(a):
    Franciszek rozwala KK od środka robi to celowo i metodycznie.
    Tworzy nową religię o nazwie - ekologia. W encyklice "Laudato si" (dalsze słowa okazały się nieprawdziwe "okazało się nie ani razu nie pada słowo Jezus. Maryja też nie")
    Tworzy problemy moralne u wyznawców zachęcając do szczepionek na bazie aborcji.
    Wprowadza uroczyście bóstwa pogańskie do Bazyliki św Piotra. Jakoś dziwnie zapomniał o Maryi z Gwadeloupe może to jej należało się uroczyste wprowadzenie do Bazyliki św Piotra ?
    Stawia pomnik uchodźcom  na placu św Piotra. Bardzo mu zależało żeby islamiści osiedli w zachodniej Europie.
    Stawia ohydną szopkę, która obraża nas i Maryję.
    Robi coraz więcej, aby zmienić definicję ludu bożego dlatego zmienia słowa konsekracji.

     :D  :D  :D  
    Ostro Ci pod deklem wali. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.