Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy są tutaj sympatycy ks. Chmielewskiego?

Polecę klasykiem - ale jaja, ale jaja.
U T. Terlikowskiego trafiłam na:

Teologiczne przemyślenia ks. Dominika Chmielewskiego SDB to nie tylko zła, błędna, fałszywa teologia, ale także magiczne myślenie, które z chrześcijaństwem niewiele ma wspólnego. I tak z jednej z konferencji możemy się dowiedzieć, że „czasami opętane mogą być zwierzęta, które są przy nas. Bardzo często są to koty” - oznajmia ks. Chmielewski. Dlaczego akurat koty? Tego nie wiadomo, ale wiadomo, że koty. A dalej jest opowieść o kobiecie, która dostała miłego kotka od koleżanki, ale okazało się, że kotem jest opętany, więc gdy ona po egzorcyzmach wracała do domu, i była z tym kotem, to następowało podobne opętanie. I dopiero, gdy postanowiono na egzorcyzmach wyegzorcyzmować przez nią kota, to po powrocie do domu okazało się, że „dom był całkowicie zdewastowany”, a „kota oczywiście nie było”. Niestety nie wiadomo, co się stało z owym kotem, ale jedno wiadomo na pewno opowieści ks. Chmielewskiego to nie jest chrześcijaństwo, nie jest katolicyzm, to jakaś przebrana w szaty pseudokatolickie pogańskie postrzeganie magii.

https://www.facebook.com/100000606459200/posts/pfbid027LwbF3eRHGV3zxXiM83EQjwwz1aEdNiqdeHcAQZt1FyVh4io4ZTU9sfwQTQnkMWql/

Śmiać się czy płakać?


«1345

Komentarz

  • Pomódl się...
  • A jak słyszysz w kościele o opętanych świniach, to śmiejesz czy płaczesz?
  • Katechizm:

    KKK 1673 Gdy Kościół publicznie i na mocy swojej władzy prosi w imię Jezusa Chrystusa, by jakaś osoba lub przedmiot były strzeżone od napaści Złego i wolne od jego panowania, mówimy o egzorcyzmach. Praktykował je Jezus (Por. Mk 1, 25n). a Kościół od Niego przyjmuje władzę i obowiązek wypowiadania egzorcyzmów (Por. Mk 3,15; 6, 7. 13; 16, 17). W prostej formie egzorcyzmy występują podczas celebracji chrztu. Egzorcyzmy uroczyste, nazywane "wielkimi", mogą być wypowiadane tylko przez prezbitera i za zezwoleniem biskupa. Egzorcyzmy należy traktować bardzo roztropnie, przestrzegając ściśle ustalonych przez Kościół norm. Egzorcyzmy mają na celu wypędzenie złych duchów lub uwolnienie od ich demonicznego wpływu, mocą duchowej władzy, jaką Jezus powierzył Kościołowi. Czymś zupełnie innym jest choroba, zwłaszcza psychiczna, której leczenie wymaga wiedzy medycznej. Przed podjęciem egzorcyzmów należy więc upewnić się, że istotnie chodzi o obecność Złego, a nie o chorobę (Por. KPK, kan. I 172).
    Podziękowali 1zbyszek
  • Ja tu dowodów winy ks Chmielewskiego nie widzę. Po prostu dziennikarz chciał zabłysnąć.
  • Jeżeli twierdzenie, że opętany kot po egzorcyzmach zniknął jest normalne, to... szkoda gadać.
    Terlik  ma rację. 
  • u nas w kosciele  chłop zastrzelił sie  i ponownie było trzeba poswiecic kosciuł   ale czemu  czy nie dla tego ze  zło uzyskało  dostep do koscioła   ks glas  muwił o opentanych  a tutaj nawiedzony   dom
  • Chłop zastrzelił się w kościele i trzeba go było na nowo poświęcić ?
    To jeśli pogańskie bóstwo umieszcza się ze czcią w kościele to nie trzeba święcić kościoła ponownie ?

    Wiem z Pisma Św, że złe duchy weszły w świnie więc dlaczego nie w kota ?
    Świnie zniknęły w odmętach wody może tym razem też tak było tylko nikt tego nie widział ?
  • edytowano wrzesień 2022
    Klarcia, a Ty sluchalas kiedys Ks. Dominika Chmielewskiego, czy tylko na podstawie "madrosci" Terlikowskiego, ktory wyrwal cos z kontekstu, opierasz swoje sady nad tym Ksiedzem? Jakies źródło podal, czy tak tylko sobie pisze?
    Podziękowali 1gielki
  • Nie słuchałam, opinię oparłam na tekście Terlikowskiego. Jest dla mnie wiarygodny.
  • Klarciu, to posłuchaj sobie/poczytaj. Wyrób własną opinie nt. Ks. Dominika Chmielewskiego. Nota bene, Terlikowski powinien podać źródło, na podstawie,  którego sadzi Ksiedza Dominika. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Naprawdę jeśli stara się zdyskredytować kogokolwiek na podstawie wyrwanych z kontekstu zdań lub nawet jakieś dłużej wypowiedzi, to jest to po prostu bardzo lekceważące i zwyczajnie po ludzku smutne.

    Niech wypowiedzą się osoby, które prócz odsłuchania losowych materiałów z ks Dominikiem na youtube, miały kontakt z tym kapłanem. Ja osobiście mogę zaświadczyć, że to coś pięknego uczestniczyć we Mszy Św i widzieć jak Ks Dominik celebruje tę mszę, z jakim szacunkiem odnosi się do Najświętszego Sakramentu, jak pięknie opowiada o Matce Bożej. Jaki nawet podczas krótkiej rozmowy od tego człowieka bije spokój i radość. 


    Podziękowali 2zbyszek Beni
  • edytowano wrzesień 2022
    Dziś wysłuchałem kazania ks. Dominika na Mszy na koniec Marszu dla Życia i Rodziny. Ku mojemu zdumieniu ks. Dominik stwierdził, że nasze dusze istnieją przed naszym poczęciem. Jest to herezja potępiona na II Soborze w Konstantynopolu w VI wieku.
    Podziękowali 2Klarcia joanna_1991
  • @DaddyPig ;poszedłeś z nim to wyjaśnić? 
    Podziękowali 1zbyszek
  • Nie, poszedłem zjeść obiad.
  • Czyli uznałeś, że ten ksiądz wygłasza herezje, ale nie poszedłeś tego wyjaśnić, czy go upomnieć, tylko zjeść obiad? Za to teraz na forum piszesz, że ks. Chmielewski głosił herezję. A może zwyczajnie coś źle zrozumiałeś i niesłusznie go oskarżasz?
  • W takim razie dlaczego nam zarzucasz że nie idziemy porozmawiać w 4 oczy z papieżem ?
  • Zrelacjonowałem, co usłyszałem. Upewniłem się u znajomych i oni potwierdzili, że ksiądz tak powiedział.

    Ciekawa jest natomiast Wasza reakcja, że zamiast odnieść się do problemu, napadacie na mnie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja jestem po prostu zaskoczona. Gdy inni użytkownicy mają jakieś zastrzeżenia co do kapłanów, to radzisz by porozmawiali, upomnieli błądzącego, a nie obmawiali na forum, ale sam tego nie zastosowałeś. 
  • Myślałem, że dasz dobry przykład zwłaszcza, że prościej dotrzeć do ks Chmielewskiego niż do papieża.

    Co do problemu. Wypowiedzi nie słyszałem, ale domyślam się że chodziło ks Chmielewskiemu o to, żeby pokazać jak jesteśmy ważni dla Boga i jak bardzo jesteśmy kochani i wyczekiwani. Nie uważam go za schizmatyka jedna wypowiedź to trochę za mało.
  • Ja nie słyszałam co mówił ks. Chmielewski, czemu więc miałabym mieć z tym problem? Ty słyszałeś,  uznałes za herezję i co z tym zrobiłeś? Nic, poszedłeś na obiad.
    WIęc odnoszę się do Twojej reakcji na rzekome herezje księdza, bo mi nie pasuje do tego co innym radzisz.
  • Nikogo nie obmawiam. Po raz kolejny piszę, że zrelacjonowałem to, co usłyszałem.
  • edytowano wrzesień 2022
    Nikt nie zarzucił, że to nieprawda. W ogóle to nie o to chodzi. Zaskakujące jaki masz problem ze zrozumieniem ?
    Sorki Beta użyła "obmawiali", ale mimo to sedno sprawy jest gdzie indziej
  • Napisałeś, że publicznie wygłosił herezję. 
  • To nie jest moja wina.
  • Szkoda czasu
  • Kazanie jest dostępne do wysłuchania. Chodzi o ten fragment ze stworzeniem nas przed założeniem świata? W każdym razie nie zwróciłem uwagi na te słowa, bo skupiłem się na kolejnych (z tym, że byliśmy przez Boga zaplanowani - niczym Jeremiasz: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię" i to w Biblii Tysiąclecia).

    Podziękowali 3zbyszek DaddyPig Beni
  • edytowano wrzesień 2022
    ..."Tutaj na ziemi jesteśmy tylko na chwilę. W pewien sposób  możemy powiedzieć, że przychodzimy z Wieczności i wracamy do Wieczności, że Wieczność jest naszym domem, że zostaliśmy stworzeni przez Boga, umiłowani, nieskalani przed Jego Obliczem, jeszcze przed założeniem świata. On nas już sobie wymarzył, wytęsknił, upragnął. I tutaj na ziemi jesteśmy po to, aby odkryć Jego Miłość..."
    Ks. Dominik Chmielewski (w.w. film)

    Pan skierował do mnie następujące słowo:
    «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,
    nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię,
    prorokiem dla narodów ustanowiłem cię».
    Jr 1,5-8

    Nie jestem teologiem, ale dla mnie jest to spójne.


    Podziękowali 1zbyszek
  • Naprawdę? Jeremiasz gdzieś wspomina o tym, że istnieliśmy przed poczęciem?
  • edytowano wrzesień 2022
    ks Chmielewski poruszył temat którego nikt na kazaniu nie porusza.
    Trzeba mieć odwagę "Rozwód małżeństwa jest wstrząsem dla serca Boga"
    Bardzo pięknie mówi o znaczeniu Eucharystii, o przebaczaniu sobie nawzajem w małżeństwie.

    22:45 to tak do tematu łapania kogoś za słówka.
  • Nie omieszkam przedstawić w.w. przeze mnie cytatów osobom, które się dobrze znają w temacie i zasięgnąć ich opinii. Dla mnie są spójne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.