Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Aromatycznie na jesienno-zimowy czas :)

24

Komentarz

  • Ech.... i znowu polazłem w grząski grunt. Wy to byście mnie szybko zepsuły.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]Ech.... i znowu polazłem w grząski grunt. Wy to byście mnie szybko zepsuły.


    jak się tak szybko pokazało..............................:wink:
    Nie wiadomo kiedy kiedy ONA wróci...
  • albo podskoczą
  • No w sumie Taw gdybym cię poznała w realu to myślałam bym tylko o tym jaju :tooth:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]ubitym
    czy do ubicia:cool:

    Jestem już dziś zupełnie "zepsuta "...
  • Ciasteczka upieczone. I.....................zjdzone.
    Dzięki za inspirację.
  • O! my też ten przepis na maślane znamy i polecamy :))
  • A my właśnie startujemy z jedzeniem :))

    9da965026faab4f2med.jpg

    PS. Cytrynowy olejek lub cynamon jako dodatek też są OK
  • nie mam piekarnika ani blachy

    córka śliczna
  • [cite] Taw:[/cite]
    córka śliczna
    nada się na synową?
    jeśli tak-zamawiaj, swatów z wódką wysyłaj:devil:
  • No... mój najstarszy ostatnio zachwycony rasą żółtą ale może mu minie.
  • [cite] _Joanna _:[/cite]O! my też ten przepis na maślane znamy i polecamy :))
    hehe, dostałam ten przepis od koleżanki, jako coś co można szybko zrobić przy maleńkim dziecku :)
    Ale jak dziecko podrośnie to coś czuję, że pomoże mamusi.
  • a ja sie przyznam, ze guła ze mnie:
    próbowałam wczoraj upiec,ale nie z całej porcji (z powodu niemania odpowiedniej ilosci masła, ale też z powodu bania sie dodatkowych kalorii)
    musiałam cos pokiełbasić i pomylic sie w przeliczeniach:shamed:
    ciasteczka malowniczo rozpłynęły się na papierze
    ekhem-sam tłuszcz-zastanawialismy sie, czy "tego" nie zostawic do smarowania pieczywa, ale po namyśle zrezygnowalismy z tego pomysłu
    nawet koty też olały "przysmak" :shamed::shamed::shamed:

    a myśłałąm, ze nieźle sobie w kuchni radzę:cry:
  • Jak na mój gust też tego masła za dużo było. Chociaż w przepisie zalinkowanym przez Joannę tego masła jest stosunkowo mniej przeliczając na ilośc mąki.
  • A ja zrobiłam dzisiaj te ciasteczka maślane ale dałam więcej mąki - 2 szklanki, i wyszły przepyszne:bigsmile:
    zara się biere za ciasto dla idiotów:crazy:
    Rosea dzięki za przepisy:thumbup:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]to i ja rzucam

    przepis z książki "kuchnia polska"

    ciasto
    czarny orfeusz
    piekę już od 3 tygodni
    To długo, nie przypali się? Strasznie pracochłonne.


    Lubię wyciągać z kontekstu:ez:
  • :ag::ag::ag:
  • Rosea-a co myslisz o dodaniu do tego "Ciasta dla -ekhem-idioty" jakichś owoców?
    Nie przedobrzę?
    okrutnie za mną chodzi takie "jesienne"-śliwkowe, jabłkowe...
    Ale nie wiem, czy będzie ok
  • [cite] Rosea:[/cite]"CIASTO DLA IDIOTY"
    Pod tą nazwą funkcjonuje u nas w rodzinie pycha ciasto, podobno cieżko je skopać. Ale jak je robiłam pierwszy raz to czułam się jak na egzaminie - jest ze mnie idiotka czy nie?
    :bm:
    no więc...chyba nei jestem idiot(k)ą:devil:
    ciacho wyszło pycha-faktycznie.
    Dałam cukier trzcinowy(chyba dzieki temu dał taką fajną chrupko-słodką skórkę, a jak całkiem ostygł-to wierzch wydawał się byc lukrowany
    Przełozone kwaskowatymi powidłami jest jeszcze lepsze
    to ciasto "piernikowate"dla fanów tego typu słodkości pycha deser

    i błyskawicznie się robi

    chyba pokombinuję z owocami i orzechami(jak Rosea zaakceptuje ten pomysł :bigsmile:
  • też zrobiłam to ciasto...fajnie wyszło, jednak jak dla mnie jest trochę za słodkie...następnym razem dodam mniej cukru
  • A co ja mam do zaakceptowania?
    Kombinujcie, kombinujcie :bigsmile:
    Na razie widzę, że z proporcji robicie ilości wielodzietne, no ale ja jeszcze nie mam tyle wprawy. Ale szybko się uczę.:tooth:
    @Kociaro - dodanie owoców do ciasta przed upieczeniem to chyba nie najlepszy pomysł, bo to dość ciężkie ciasto i pod owocami się nie dopiecze albo zrobi zakalec.
  • [cite] Rosea:[/cite]A co ja mam do zaakceptowania? .


    no właśnie to:
    [cite] Rosea:[/cite]@Kociaro - dodanie owoców do ciasta przed upieczeniem to chyba nie najlepszy pomysł, bo to dość ciężkie ciasto i pod owocami się nie dopiecze albo zrobi zakalec.

    też tak się domyslałam, co prawda rozważałam utarcie jabłek albo pokrojenie w kosteczke-ale dam sobie spokój

    edit:cytaty
  • dialogi na cztery nogi Małgorzaty i Tawa spowodowały moje ubawienie i rozebranie (co prawda tylko sweterek zrzuciłam, alem zmarźluch straszny, więc to i tak nazbyt wiele)

    niesamowici jesteście razem wirtualnie:fm:
  • @Rosea

    Właśnie piekę Twoje błyskawiczne ciasteczka maślane. Super jest w nich to, że robi się je w 10 minut łącznie z tarciem masła na tarce i że ślicznie wyglądają :bigsmile:
    Jak smakują przekonamy się za chwilę :)

    Z tym, że mi z podanych proporcji wyszło 40 ciasteczek, a i tak są małe.
    Myślę, że dla naszej 4-os rodziny (w tym 2 niewiasty poniżej 3 lat) wystarczą na deser poobiedni :wink:

    Edit: Upiekły się... Mmmmm... Pychota :tongue:
  • Wczoraj byłam tak zajęta,że nie pomyślałam o zakupach,zastanawiałam się jakie ciasto upiec a tu niespodzianka,bo wymiotło wszystkie jajka z lodówki,jedynym ratunkiem był przepis na szarlotkę sypaną,wyszła super.Czas przyrządzania 10 min,pieczenia 60,znacie to?
  • właśnie taką
  • Przepis poproszę!
  • ciasto dla idioty w piecu, mam nadzieję, ze wyjdzie, bo popołudniu mamy gości.
  • ciasto pyszne, z całej blachy zostało... niewiele
  • Jadłam wczoraj tę szarlotkę z sypanych składników. Rzeczywiście PYCHA!
    Ponawiam więć prośbę o przepis na takową!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.