Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Napoleonka - szybka i bez pieczenia

135

Komentarz

  • Dzięki - zrobiłam z kokosem i krakersami według przepisu Barbary ( bo nie było w nim jajek :) ) 10 minut i gotowe - teraz się studzi, będzie do poobiedniej kawki w ten śnieżny dzień.
  • Właśnie zrobiłam. Cukru miałam tylko pół szklanki, więc dodałam miodu. Robimy z bliźniakami dla naszej 11 latki. W tym tygodniu ma koncert za koncertem, jest bardzo zmęczona. A dziś koncert klasowy wiec będze miała niespodziankę. :-h

  • Kopiuję i na niedzielę chyba zrobię,wygląda smacznie !
  • Zrobiłam w niedzielę, ten oryginalny przepis, a właściwie nie ja, ale mój syn - sam, od początku do końca. Bardzo dobra, ale następnym razem może zastąpię krakersy herbatnikami, albo digestive.
  • Mam ochotę zrobić. A co proponujecie zamiast cukru waniliowego? Coś co nie uczuli nie podrażni? Bo pamiętam ze sklepów taki "cukier wanilinowy" dość sztuczne coś, palące w smaku

     

    Ale przepis nieziemski, dzięki Celinko za pomysł

    @};-
  • AgaMaria, najlepsza będzie laska wanilii, rozerwij, wydrap ziarenka i wrzuć do gotującego się mleka (i ziarenka i tę rozerwaną skorupkę). Potem z gotowej masy odłów skorupkę. Pachnie bosko i jest afrodyzjakiem.
  • Jutro robię napoleonkę :)
    Dzięki za odświeżenie wątku!
    Już mi ślinka cieknie :D

  • Robiłam ostatnio na urodziny Michałka. Nie doczekała do urodzin :).
    Pyszna! Dziś mam zamiar zrobić po raz kolejny
    Tylko, że ten krem jakiś mi taki dość rzadki wyszedł. Co zrobilam nie tak?
    Może mąki więcej dodać?
  • Może zbyt krótko gotowałaś tę masę...?
  • Tym razem zamiast jednego budyniu dałam dwa i nieco więcej mąki niż w przepisie. I wyszła suuuper!
  • To jest jedno z naszych ulubionych ciast
    ja je troszkę kiedyś (przez przypadek) "odchudziłam- dałam łyżkę masła, zamiast kostki
    i wyszło bardzo dobre

    kolejnym razem dodałam dwa budynie i nieco więcej niż 0.5 szklanki mąki-też dobre
    zamiast cukru waniliowego-olejek

    zauważyłam, ze z mniejszą ilością masła krem jest taki bardziej jedwabisty-nam smakuje najbardziej

    jak mam je gdzieś zabrać -robię w naczyniu jednorazowym
    rozważam też, zamiast całych krakersów na górę warstwę pokruszonych krakersów, zamiast części mleka- słodką śmietankę
  • @kociara, podobają mi się te rozwiązania, na pewno spróbuję z mniejszą ilością masła :)
  • Melduję uprzejmie, ze zrobiłam kolejną wariacje na temat tego pysznego ciasta
    otóż zamiast masła dodałam tabliczkę białej czekolady, cukru ok pół szklanki i niecałą szklankę mąki

    wyszła pyszna, jeszcze lepsza, niz wariant podstawowy

    dodam, ze ja miksuję gotujące się mleko z miksturą mączno-budyniowo-jajeczną ok pięć minut po zagotowaniu
    masa jest wówczas bardziej puszysta, jedwabista

  • Ciekawa innowacja!
  • Aż chce się spróbować :)
    Dziękuję!
  • A Agaty zapraszają dziś na piersi:

    image
  • Wklejcie przepis jeszcze raz, bo strona pierwsza wątku jest banowana przez mego antywirusa.
  • proszzzz @MartynaN:
    Skład:
    4 żółtka
    5 szklanek mleka
    budyń śmietankowy
    1 szklanka mąki pszennej
    1 szklanka cukru
    20 dag masła
    cukier waniliowy
    2 opakowania krakersów

    Sposób przygotowania :

    4
    szklanki mleka zagotowujemy z cukrem, cukrem waniliowym i masłem.
    Pozostałe zimne mleko mieszamy( zmiksowałam ) z budyniem, mąką ,
    żółtkami i wlewamy do gotującego się mleka. Mieszając gotujemy, aż masa
    zgęstnieje.

    Połowę krakersów układamy w prostokątnej formie
    najlepiej wyłożonej papierem do pieczenia , przykrywamy gorącym kremem i
    resztą krakersów.

    Po wierzchu posypujemy cukrem pudrem i chłodzimy w lodówce.

    Nie bójcie się tych słonych krakersów... ciacho jest pycha

    Mam nadzieję, że jeszcze nikt nie podawał tego przepisu... jeśli już jest, to przepraszam...
  • Odświeżę wątek bo na jutro mam robić napoleonkę.

    Dam znać (o efektach ubocznych również ;)) )
  • Herbatniki/krakersy mają zmięknąć? Z góry też?
  • Zmiękną lub nie, w zależności od tego, ile dasz mleka.
  • Ja od dawna robię na oko: gdy chcę "na wynos", robię twardą, gdy w domu - rzadszy krem.
  • Masa budyńowa pyszna. Są grudki ale smak rewelka!
  • dziewczyny zobaczcie sobie ciasto 3-bit z moich wypieków.

    to podobne tylko dochodzi karmel i bita smietana:)

    zamiast czekolady ja posypuje kakao,zeby slodkosc przelamac
  • Zapomniałam o tej kremówce... dziękuję za przypomnienie :)
  • Dzieki za watek i podbicie wlasnie musze cos na szybko zrobic :) ile to ma sie chlodzic?
  • Z nieba mi dziś spadliscie z tym wątkiem. Coś trza gościom dac a czasu brak.
  • Co do chłodzenia: im dłużej, tym lepiej. W mojej ocenie dwie godziny dość konieczne.
  • @rusalka, a może sprawdzony przepis zdradzisz?
    Może być z herbatnikami, nasz piekarnik stary wszystko przypala albo gaśnie.
  • 3bit właśnie robi się z herbatnikami.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.