Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na Prawicę Rzeczpospolitej głosu nie oddam

1101113151627

Komentarz

  • [cite] Prayboy:[/cite]gdybyś pamiętał Gregorius lata 80te , chyba że siedziałeś wtedy w domu to wiedziałbyś kiedy, w jakich okolicznościach wołało się: "chodźcie z nami"
    teraz jest taki sam, a nawet gorszy czas i takie hasło jest dokładnie na miejscu
    i nie wyśmiewabyś się z tego hasła, to żałosne
    a plakat świetny
    hehe ja krzyczałem "precz z komuną"... w sumie dalej krzyczę, a z wami nie idę bo wy to oni.
  • Dla mnie Ty to oni, a oni to Wy.:bm:
  • Ja stoję tu gdzie stałem, a oni tam gdzie stało zomo.
  • A ja nigdzie, bo mnie wtedy nie bylo.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] ProMama:[/cite]A kto w dziecinstwie Donaldow nie żuuuł???:cool:
    Potem wypluwałem, do kanału.
    Teraz sie dziwią w TV ze do kanałów woda nie spływa....
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Prayboy:[/cite]gdybyś pamiętał Gregorius lata 80te , chyba że siedziałeś wtedy w domu to wiedziałbyś kiedy, w jakich okolicznościach wołało się: "chodźcie z nami"
    teraz jest taki sam, a nawet gorszy czas i takie hasło jest dokładnie na miejscu
    i nie wyśmiewabyś się z tego hasła, to żałosne
    a plakat świetny
    hehe ja krzyczałem "precz z komuną"... w sumie dalej krzyczę, a z wami nie idę bo wy to oni.

    dziel i rządź, sowieckie narzędzie polityczne - w Polsce ta zasada zrealizowana w 100%
  • Dobre. Pociesza mnie myśl, że "Inka" czy "Pilecki" albo tak bardziej nepotycznie "Ogień" umierali za ojczyznę jako zdrajcy...
    No.... pomijam kwestię, że hasło "wszyscy kurwa biorą", a potem "chodźcie z nami" mnie nie przekonują.
    A tak właściwie do czego Ty chcesz mnie przekonac... moje dzieci nawet do szkoły nie chodzą, a Ty uważasz, że PO to diabeł wcielony bo nie buduje przedszkoli.
  • The user and all related content has been deleted.
  • papież się modlił za wyniki wyborów w Polsce


    No proszę. Modernista heretyk.
  • The user and all related content has been deleted.
  • A przecież to w "jedności siła". Nie mamy wyjścia; musimy znowu zaufać PiS-owi.
    Zaufac, że co? Nawet to co obiecuje to tylko by mnie martwiło gdyby spełnił. Program partii nie dla mnie, więc właściwie czemu mam głosowac... bo paliwo ma byc tańsze?
  • Nie mamy wyjścia; musimy znowu zaufać PiS-owi.
    ---
    :bj::bj::bj:
  • Naród rozwija się poprzez rodzinę. Fundament silnej moralnie rodziny upatrujemy w wartościach chrześcijańskich, które tworzą podstawy aksjologiczne naszego kręgu kulturowego. Niezmiennie opowiadamy się przeciwko aborcji i eutanazji. Polityka oparta na tych podstawowych wartościach, powinna polegać na kształtowaniu etyki życia rodzinnego i uwrażliwianiu na występujące w rodzinach zjawiska patologiczne. To zadania dla autorów programów wychowawczych w szkołach, dla organizacji pozarządowych i mediów.
  • 2. Pomóc w zdobyciu mieszkania

    Pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Dlatego w styczniu 2007 r. nasz rząd wprowadził program Rodzina na swoim. Dzięki niemu małżeństwa kupujące pierwsze mieszkanie mogą zaciągnąć kredyt wspomagany ze środków publicznych. Ten program jest systematycznie ograniczany przez ekipę Donalda Tuska. Zmiany przyjęte przez koalicję PO-PSL w czerwcu 2011 roku ostatecznie go likwidują. To działanie utrudniające życie Polakom i osłabiające rozwój gospodarczy. Naszym celem jest przywrócenie oraz rozwinięcie Rodziny na swoim. Program obejmie większy krąg osób. Powołamy też â?? oparte na krajowym kapitale - kasy oszczędnościowo-budowlane, wzorowane na niemieckich Bausparkassen. Będą to banki wspierające budownictwo dla młodych, mniej zamożnych osób.


    3. Wprowadzić ulgi prorodzinne

    Nowelizując ustawę o podatku dochodowym nie zapomnimy o zapisaniu w niej elementów prorodzinnych. Ulgi podatkowe to skuteczne wsparcie osób posiadających dzieci oraz podatników decydujących się na założenie rodziny. Ten program traktujemy długofalowo, a zakres przyznawanych ulg będzie zależał od stanu finansów publicznych oraz od tempa przezwyciężenia kryzysu.


    4. Polepszyć opiekę nad kobietami w ciąży i dziećmi

    Teoretycznie kobieta ma zagwarantowaną bezpłatną opiekę w czasie ciąży oraz porodu, ale w praktyce musi płacić. Należy więc zwiększyć nakłady na tę opiekę. Bezpłatne będą szkoły rodzenia, porody rodzinne czy znieczulenie zewnątrzoponowe. Za to ostatnie trzeba obecnie płacić nawet, jeśli ze względów medycznych zleci je lekarz. Usprawnimy system opieki nad dziećmi. W teorii państwo zapewnia im bezpłatną opiekę zdrowotną. W rzeczywistości jest to jednak iluzja, szczególnie jeśli chodzi o leczenie specjalistyczne. Obowiązujący system podstawowej opieki zdrowotnej nie gwarantuje dostępu do pediatry nawet w dzień. My zaś chcemy, aby najmłodsze dzieci zostały otoczone taką opieką przez całą dobę. Będzie to możliwe, jeśli powstaną punkty wzorowane na dawnych zespołach opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem.


    5. Wydłużyć urlopy macierzyńskie

    W pierwszych miesiącach życia stały kontakt matki z dzieckiem ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju noworodka. Niestety, proponowane przez nas wydłużenie urlopu macierzyńskiego nie uzyskało poparcia koalicji PO-PSL. Zamiast 26 tygodni urlopu mamy więc 20 tygodni. Co gorsze, ostatnie sześć tygodni to urlop nieobowiązkowy. W praktyce więc pracodawca może â?žzasugerowaćâ? szybszy powrót do pracy. Szczególną opieką należy otoczyć rodziców, których dziecko tuż po urodzeniu musi pozostać w szpitalu. Przeważnie dotyczy to wcześniaków. Ale bywają też inne zdarzenia losowe zmuszające do hospitalizacji, np. niska punktacja w skali Apgar czy dziecięce porażenie mózgowe. W takich przypadkach urlop powinien automatycznie ulegać wydłużeniu o czas pobytu dziecka w szpitalu, nie dłużej jednak niż osiem tygodni.


    6. Ułatwić opiekę nad najmłodszymi


    Do niedawna przepisy traktowały żłobki tak samo, jak zakłady opieki zdrowotnej. Dlatego bardzo trudno było je otworzyć. Co prawda zmieniło się prawo, ale państwo nie stworzyło warunków sprzyjających do ich powstawania. Podobnie jest z przedszkolami. Dlatego należy opracować system zachęt dla samorządów, tak aby opłacało się takie placówki otwierać. Należy też jasno określić kto może z nich bezpłatnie korzystać. Ustawowo zapewnimy opiekę pedagogiczną przynajmniej w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Dzięki temu po zakończeniu zajęć szkolnych najmłodsi uczniowie będą nadal otoczeni opieką, a nauczyciele pomogą im np. w odrabianiu zadań domowych. Chcemy zlikwidować patologię, jaką są kosztowne korepetycje. Uczeń musi uzyskać pomoc w swojej szkole, a nie dodatkowo za nią płacić. Położymy nacisk na to, aby szkoły organizowały dodatkowe zajęcia sportowe czy kółka zainteresowań.





    7. Pomagać rodzinom najuboższym

    Obecnie prawo do świadczeń rodzinnych ma każda rodzina, w której dochód netto na osobę nie przekracza 504 zł. Sztywno określona granica powoduje, że wystarczy przekroczyć ją o kilka złotych, by stracić pomoc. To zachęca do ukrywania dochodów. Co gorsze, od wielu lat świadczeń nie waloryzowano. Dlatego coraz więcej ludzi traci zasiłki. Chcemy wprowadzić zarówno obowiązek waloryzacji, jak i zmienić sposób określania minimalnego dochodu, który powinien być obliczany w stosunku do minimalnego wynagrodzenia. Ponieważ aż 85 proc. rodzin wielodzietnych musi korzystać z pomocy, proponujemy Kartę rodziny wielodzietnej. Gminy wydadzą taki dokument rodzinom wychowującym co najmniej trójkę dzieci. Będzie on uprawniał do zniżek m.in. w środkach komunikacji, obiektach sportowych, kinach, teatrach i muzeach. Podmioty gospodarcze uczestniczące w tej akcji chcemy promować w mediach.


    8. Wspierać osoby niepełnosprawne

    Rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mogą pokonać dwóch problemów. Mają za mały dostęp do stałej rehabilitacji, np. ruchowej czy logopedycznej. Brakuje też jakiegokolwiek zabezpieczenia emerytalnego dla rodzica, który zrezygnował z pracy zawodowej, aby zapewnić stałą opiekę ciężko choremu dziecku. Dlatego zaproponujemy zmiany na liście kontraktowanych usług medycznych gwarantujące m.in. stałą rehabilitację. Uważamy, że państwo zdecydowanie efektywniej powinno pomagać dzieciom niepełnosprawnym. Obecnie bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa zaledwie 25 proc. ponoszonych przez rodziny kosztów leczenia i rehabilitacji. Więc tylko od zamożności rodziców zależy czy dziecko będzie miało szansę na dobrą opiekę
  • Wszystko to takie za przeproszeniem pierdziu-pierdziu.

    Wczoraj, 17 września w Warszawie pod pomnikiem bohaterów Armii Radzieckiej został złożony wieniec.

    To jest prawdziwe zagrożenie, trzeba być naprawdę ślepym lub zapatrzonym tylko we własny zaścianek aby nie widzieć że takie akcje są możliwe tylko teraz, za tego rządu. Przez Smoleńskiem, za rzędów PIS tego nie było.
    Więc jeśli jest wam obojętna taka polityka historyczna to ja nie mam pytań.
  • Nie jest ideałem walczyć z latami 1945-89, ale wprowadzić lata 1918-1939.
  • Zgoda, daj wiec temu szanse!
  • No ale nie wydaje mnie się, że PiS proponuje rozwój gospodarczy jak w dwudziestoleciu, a jedynie socjalizm okraszony antyrusycyzmem, "katolicyzmem" i prorodzinną paplaniną, z której i tak nic nie wyniknie.
  • Ad 1) Naród rozwija się poprzez rodzinę. Fundament silnej moralnie rodziny upatrujemy w wartościach chrześcijańskich, które tworzą podstawy aksjologiczne naszego kręgu kulturowego. Niezmiennie opowiadamy się przeciwko aborcji i eutanazji.
    ---
    Patrz głosowanie odnośnie aborcji (niekoniecznie to ostatnie)


    Ad 2) Zmiany przyjęte przez koalicję PO-PSL w czerwcu 2011 roku ostatecznie go likwidują. To działanie utrudniające życie Polakom i osłabiające rozwój gospodarczy. Naszym celem jest przywrócenie oraz rozwinięcie Rodziny na swoim.
    ---
    Problem jest w lichwiarstwie banków i w cenach mieszkań (które sztucznie wzrosły jakiś czas temu), a nie w programie Rodzina na swoim, który pomaga, ale niewystarczająco.


    Ad 3) Socjalizm. Podatki są po by je stopniowo likwidować, a nie dawać ochłapy w formie ulg.


    Ad 4) Będzie to możliwe, jeśli powstaną punkty wzorowane na dawnych zespołach opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem.
    ---
    Czyli więcej kontroli państwowej nad rodziną?


    Ad 6) Należy też jasno określić kto może z nich bezpłatnie korzystać.
    ---
    Bezpłatne nic nie jest. Kto więc za bezpłatne żłobki / przedszkola będzie płacił.


    Ad 7) Nie lepiej nie zabierać pieniędzy zamiast zwracać jakiś tam procent po przemieleniu przez urzędników?


    Nie mówię, że program PiS'u jest w 100% lipny. Po prostu nie powala mnie na kolana.
  • Paweł, mnie tez nie powala, ale wole ich program niz program PO czy SLD czy waliglota. O PSL nie wspomne
  • 123 rozne miewa imie:wink:
  • [cite] ProMama:[/cite]Paweł, mnie tez nie powala, ale wole ich program niz program PO czy SLD czy waliglota. O PSL nie wspomne
    Ja również mając do wyboru PiS, PO, SLD, PSL wybieram PiS.
    Ale mając do wyboru PiS, PO, SLD, PSD, NP, UPR+PR wybieram któreś z dwóch ostatnich.
  • Paweł, ale jakie oni maja realne szanse???
  • [cite] ProMama:[/cite]Paweł, ale jakie oni maja realne szanse???
    Niech żyją sondaże... i okrągły stół...
  • [cite] ProMama:[/cite]2. Pomóc w zdobyciu mieszkania

    Pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Dlatego w styczniu 2007 r. nasz rząd wprowadził program Rodzina na swoim. Dzięki niemu małżeństwa kupujące pierwsze mieszkanie mogą zaciągnąć kredyt wspomagany ze środków publicznych. Ten program jest systematycznie ograniczany przez ekipę Donalda Tuska. Zmiany przyjęte przez koalicję PO-PSL w czerwcu 2011 roku ostatecznie go likwidują. To działanie utrudniające życie Polakom i osłabiające rozwój gospodarczy. Naszym celem jest przywrócenie oraz rozwinięcie Rodziny na swoim. Program obejmie większy krąg osób. Powołamy też â?? oparte na krajowym kapitale - kasy oszczędnościowo-budowlane, wzorowane na niemieckich Bausparkassen. Będą to banki wspierające budownictwo dla młodych, mniej zamożnych osób.


    3. Wprowadzić ulgi prorodzinne

    Nowelizując ustawę o podatku dochodowym nie zapomnimy o zapisaniu w niej elementów prorodzinnych. Ulgi podatkowe to skuteczne wsparcie osób posiadających dzieci oraz podatników decydujących się na założenie rodziny. Ten program traktujemy długofalowo, a zakres przyznawanych ulg będzie zależał od stanu finansów publicznych oraz od tempa przezwyciężenia kryzysu.


    4. Polepszyć opiekę nad kobietami w ciąży i dziećmi

    Teoretycznie kobieta ma zagwarantowaną bezpłatną opiekę w czasie ciąży oraz porodu, ale w praktyce musi płacić. Należy więc zwiększyć nakłady na tę opiekę. Bezpłatne będą szkoły rodzenia, porody rodzinne czy znieczulenie zewnątrzoponowe. Za to ostatnie trzeba obecnie płacić nawet, jeśli ze względów medycznych zleci je lekarz. Usprawnimy system opieki nad dziećmi. W teorii państwo zapewnia im bezpłatną opiekę zdrowotną. W rzeczywistości jest to jednak iluzja, szczególnie jeśli chodzi o leczenie specjalistyczne. Obowiązujący system podstawowej opieki zdrowotnej nie gwarantuje dostępu do pediatry nawet w dzień. My zaś chcemy, aby najmłodsze dzieci zostały otoczone taką opieką przez całą dobę. Będzie to możliwe, jeśli powstaną punkty wzorowane na dawnych zespołach opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem.


    5. Wydłużyć urlopy macierzyńskie

    W pierwszych miesiącach życia stały kontakt matki z dzieckiem ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju noworodka. Niestety, proponowane przez nas wydłużenie urlopu macierzyńskiego nie uzyskało poparcia koalicji PO-PSL. Zamiast 26 tygodni urlopu mamy więc 20 tygodni. Co gorsze, ostatnie sześć tygodni to urlop nieobowiązkowy. W praktyce więc pracodawca może â?žzasugerowaćâ? szybszy powrót do pracy. Szczególną opieką należy otoczyć rodziców, których dziecko tuż po urodzeniu musi pozostać w szpitalu. Przeważnie dotyczy to wcześniaków. Ale bywają też inne zdarzenia losowe zmuszające do hospitalizacji, np. niska punktacja w skali Apgar czy dziecięce porażenie mózgowe. W takich przypadkach urlop powinien automatycznie ulegać wydłużeniu o czas pobytu dziecka w szpitalu, nie dłużej jednak niż osiem tygodni.


    6. Ułatwić opiekę nad najmłodszymi


    Do niedawna przepisy traktowały żłobki tak samo, jak zakłady opieki zdrowotnej. Dlatego bardzo trudno było je otworzyć. Co prawda zmieniło się prawo, ale państwo nie stworzyło warunków sprzyjających do ich powstawania. Podobnie jest z przedszkolami. Dlatego należy opracować system zachęt dla samorządów, tak aby opłacało się takie placówki otwierać. Należy też jasno określić kto może z nich bezpłatnie korzystać. Ustawowo zapewnimy opiekę pedagogiczną przynajmniej w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Dzięki temu po zakończeniu zajęć szkolnych najmłodsi uczniowie będą nadal otoczeni opieką, a nauczyciele pomogą im np. w odrabianiu zadań domowych. Chcemy zlikwidować patologię, jaką są kosztowne korepetycje. Uczeń musi uzyskać pomoc w swojej szkole, a nie dodatkowo za nią płacić. Położymy nacisk na to, aby szkoły organizowały dodatkowe zajęcia sportowe czy kółka zainteresowań.





    7. Pomagać rodzinom najuboższym

    Obecnie prawo do świadczeń rodzinnych ma każda rodzina, w której dochód netto na osobę nie przekracza 504 zł. Sztywno określona granica powoduje, że wystarczy przekroczyć ją o kilka złotych, by stracić pomoc. To zachęca do ukrywania dochodów. Co gorsze, od wielu lat świadczeń nie waloryzowano. Dlatego coraz więcej ludzi traci zasiłki. Chcemy wprowadzić zarówno obowiązek waloryzacji, jak i zmienić sposób określania minimalnego dochodu, który powinien być obliczany w stosunku do minimalnego wynagrodzenia. Ponieważ aż 85 proc. rodzin wielodzietnych musi korzystać z pomocy, proponujemy Kartę rodziny wielodzietnej. Gminy wydadzą taki dokument rodzinom wychowującym co najmniej trójkę dzieci. Będzie on uprawniał do zniżek m.in. w środkach komunikacji, obiektach sportowych, kinach, teatrach i muzeach. Podmioty gospodarcze uczestniczące w tej akcji chcemy promować w mediach.


    8. Wspierać osoby niepełnosprawne

    Rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mogą pokonać dwóch problemów. Mają za mały dostęp do stałej rehabilitacji, np. ruchowej czy logopedycznej. Brakuje też jakiegokolwiek zabezpieczenia emerytalnego dla rodzica, który zrezygnował z pracy zawodowej, aby zapewnić stałą opiekę ciężko choremu dziecku. Dlatego zaproponujemy zmiany na liście kontraktowanych usług medycznych gwarantujące m.in. stałą rehabilitację. Uważamy, że państwo zdecydowanie efektywniej powinno pomagać dzieciom niepełnosprawnym. Obecnie bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa zaledwie 25 proc. ponoszonych przez rodziny kosztów leczenia i rehabilitacji. Więc tylko od zamożności rodziców zależy czy dziecko będzie miało szansę na dobrą opiekę
    Ciekawe że interesuje to polityków przed wyborami, jak już są wybrani mają to głęboko w d...ie.
  • Oj Tomira, nie zebym Cie nie szanowala, ale pier...sz!
  • [cite] Paweł od Oli:[/cite]
    [cite] ProMama:[/cite]Paweł, ale jakie oni maja realne szanse???
    Niech żyją sondaże... i okrągły stół...

    Paweł - serio, mnie naprawde obchodzi co sie dzieje z Polska, ale relane szanse wg mnie to sprawa wazna! Wiesz sam, ze Korwin nie ma szans.
  • Prawda bywa bolesna, pamiętasz od kiedy nie podniesiono stawki uprawniającej do zasiłku, a ile partii było w tym czasie przy władzy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.