Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

11617182022

Komentarz

  • To ja robię jednak dla nas i dzieci tortillę z kurczakiem, jakaś pyszna sałatkę, dzieci oliwki saute( znowu będzie rzut na miskę i znikną w 3 sek  :D)  i tiramisu dla mnie i męża , a co! Natchnelyscie mnie żeby coś jednak zrobić  ;)
  • Ja już mam zmęczenie materiału w posiłkach.
    Niech już sobie idą wszyscy do placówek i tam się żywią
    A ja mam ochotę iść do restauracji i niech wkoncu ktoś mi poda pod nos. O.
  • @Asiao Siostro! W tej chwili odczuwam dokładnie to samo!

    Podziękowali 1asiao
  • Pyszne te Wasze menu, ale ja już jakoś mam dość domówek. Mam ochotę iść wytańczyć się na maxa w jakimś plebejskim przybytku, napić czegoś wyskokowego przy tem, ale nie mam gdzie i z kim. Mąż nie podziela moich pragnień  :/
    Podziękowali 3mammamia kluska AgaMaria
  • Zabawy w remizie sa najlepsze!!!! :) 
  • Idę szukać najbliższej remizy.
  • U nas po dzisiejszej imprezie urodzinowej córki zostało na jutro tortu czekoladowego,sałatki,sernika trochę i kulka surowego ciasta na jedną pizzę w zamrażalniku. Nic wiecej już nie szykuję w tym roku...
  • edytowano grudzień 2017
    my wyjeżdżamy na Sylwka :) ( w sensie ja i mąż)
    dzieci robią w domu konkurencyjną imprezę już trzeci raz z rzędu...w tym roku karaoke :)

    edit. poprawka 
  • My też pizza i sernik na zimno straciatella i wafel czekoladowy i Fanta i chipsy:)
    Jutro impreza z dziećmi:) 
    Chore bidulki to się trochę ucieszą;)
  • Malgorzata powiedział(a):
    Poszłam do sklepu 
    Nakupiłam coca coli i fanty 
    Oraz chipsów krakersow , paluszków i zelkow , pomarańczy i mandarynek 
    Upieke sernik 
    Zrobimy coś na ciepło 
    I nie mam wyrzutów po świętach z przygotowaniem sylwka 

    Dla mnie mam dwa Martini Proseco  ( bez Aperolu , za drogi ) 

    Dzieciaki skaczą z zachwytu kiedy ta impreza  :) 

    Kurczę gdzieś widziałam Aperol'a w akceptowalnej cenie. Aż się wmurwilam ze mam zapas ale kupiony w wyższej cenie. 
    Choc aperol spritz to najlepszy latem, kiedy ciepło ;)
    samo martini smakuje zawsze tak samo- rewelacyjnie! 
    U mnie stoi jeszcze Möet i czeka kiedy będzie brany pod uwagę 
  • Myśmy dzisiaj zrobili przymiarke do sylwestra i zjedliśmy wszystkie czipsy :s
    Nie polecam! !
    Jutro jakies lekkie sałatki.
  • edytowano grudzień 2017
    @matka-Olka na domowce tez można się wytanczyc  :) w razie braku remizy ;) 

  • Ja mam krokiety z pieczarkami, pieczone udka, oczywiście chipsy i szampana dla dzieci. Jeszcze jakieś ciasto szybko zamieszam ale planuję dzisiaj i jutro, poza wieczorem, spędzić czas aktywnie na łyżwach lub gokardach. Zobaczymy co z moich planów wyjdzie.

  • U nas bedzie domowka. Mam ciasto, barszczyk czerwony i salatke. Szampana nie mamy ale z rzeczy wystrzalowych godnie zastapi go fasolka po bretonsku, ktora zamierzam podac B). Goscie przywioza tez rozne frykasy, tak sie umowilismy, ze kazdy cos tam przygotuje. No i chipsy oczywista czekaja juz w blokach startowych.
  • My sami bez gości, za to z furą pyszności. Domowe chamburgsy, tortilla, paszteciki z pieczarkami, salatka jarzynowa, rosolek. No i chipsy. Jeszcze z wczoraj zostalo troche pierogów ruskich bo dzieci na Sylwestra sobie zazyczyly wiec wczoraj lepilismy, ale zezerli juz polowe wczoraj wiec dzis jakies resztki. No i zestaw filmowy. Choc ja to niewiem czy wytrwam bo mnie to choróbsko co przed Świętami chciało rozłożyć teraz mnie rozkłada i siedzę taka niewyrazna i zimno mi.
  • A w zestawie filmowym co?
  • Katowalismy dwie części transformerów ale nam sie przejadly. Dzis będzie mis padinggton czy jakos tak, jakas komedie znajdę familijną a na dobitkę jak będą jeszcze marudzić to tych transformerow najnowszych 5 im sie zapoda. Tera u nas autoboty rzondzom.
  • My nigdy sylwestra nie celebrowalismy, tzn my z mezem, choc w moim domu tez jakos szczegolnie sie nie przejmowano. 
  • O, jeszcze wynalazłam "jak zostać kotem" oraz "psy i koty czesc 2". O zwierzakach też lubimy obejrzeć.
  • U nas dzis na danie główne choróbsko - 5 z 7 domowników porządnie chora, szósty katarzy jedynie. W czipsy i napoje gazowane jesteśmy zaopatrzeni, miała być pizza, ale nie wiem czy sił mi starczy.
  • U nas będzie toast ze sprajcika. I planszowki! Wsiąść do pociągu, monopol i rumikub junior, dla starszych Holmes.
    Jedzenie dziś serwuje mój Mąż, ja zrobiłam bajaderki i mam dziś wolne :D 
  • ola_g powiedział(a):
    @Skatarzyna a ten chlebek rwany z serem to jak robisz?
    Wczoraj upiekłyśmy owalny bochenek z przepisu IrenyB "od serca" na chleb włoski. 
    Dziś natniemy głeboko w kratkę, w nacięcia powkładamy plasterki zółtego sera, skropimy całość roztopionym masłem z czosnkiem, zawiniemy w folię aluminiową i włożymy do gorącego piekarnika, tyle, by ser się stopił.
    Podziękowali 2Agnieszka82 kika0
  • Skatarzyna powiedział(a):
    ola_g powiedział(a):
    @Skatarzyna a ten chlebek rwany z serem to jak robisz?
    Wczoraj upiekłyśmy owalny bochenek z przepisu IrenyB "od serca" na chleb włoski. 
    Dziś natniemy głeboko w kratkę, w nacięcia powkładamy plasterki zółtego sera, skropimy całość roztopionym masłem z czosnkiem, zawiniemy w folię aluminiową i włożymy do gorącego piekarnika, tyle, by ser się stopił.
    Wyższy poziom luksusu...
  • edytam powiedział(a):
    U nas dzis na danie główne choróbsko - 5 z 7 domowników porządnie chora, szósty katarzy jedynie. W czipsy i napoje gazowane jesteśmy zaopatrzeni, miała być pizza, ale nie wiem czy sił mi starczy.
    O, to podobnie będziemy świętować - czwórka dzieci obudziła się chora.  W tym dwoje najmłodszych. Będzie bal! ;)

    Podziękowali 1edytam
  • Przyszło mi do głowy: jakby paluchy zrobić z tego samego ciasta, co pizzę?

    Jadłam coś takiego produkcji mąż @Marceliny. Dobre było.



  • @Berenika, mamy paluchy pizzowe z pieczarkami (Kajtek mowi, że to węże) i ślimaki z salami. Świetne są - i ładne, i smaczne :)
    Podziękowali 1Berenika
  • Aż mi ten chlebek zapachniał. Bratowa zwykły chleb kroi w kromki ale nie docina do końca i smaruje masłem z czosnkiem. Potem zapieka. Smak wspaniały. Sprobowałabym z chęcią z serem ale mężowi nie chce się w kolejce po cheb stać.  :(
    Podziękowali 1Berenika
  • @kika0 - to upieczcie własny, pszenny na drożdzach to łatwizna i szybko! 
    Podziękowali 1kika0
  • Obiecałam sobie, że nie spędzę niedzieli w kuchni i robiłam wszystko wczoraj do późna. Taki chlebek by mnie uwięził, a jeszcze trzeba pazurki pomalować jakimś brokatem  :p
    Co się odwlecze to nie uciecze. W nowym roku zrobię.  :)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Szybciutki przepis ma sałatkę z wędzonym łososiem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.