Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

11617181921

Komentarz

  • Z wędzonego łososia to tatar fajny wychodzi. Szkoda na sałatkę  ;) chociaż może bardziej podzielny wtedy. 
    A sałatka to może w stylu greckiej tylko zamiast oliwek i fety - łosoś i na to jakiś fajny sosik. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano grudzień 2017
    Ja lubię tak: rukola, łosoś, czerwona cebula, awokado -polane dressingiem majonezowym. Sól pieprz
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano grudzień 2017
    W przyszlym roku Sylwester w remizie, przyrzekam. Nie zebym jak durna pała latała ze ścierką. Za rok, jak szczesliwie doczekam naloze na siebie tone brokatu i bede to w tancu otrzasac do polnocy. W tym roku mop i balony. I milion rzeczy. Ratunkuuuu!!!!
  • Ja nic nie zrobiłam, bo gości zabawiałam dziś wycieczka po Gdańsku i nie zdążyłam :s  . Mam nadzieje, ze pozostali goście przyniosą coś smacznego...
    Zamówiłam pizze i kupiłam owoce...
    Trochę słabo :| :#
  • Mamy furę sushi, michę nachosów i  półmisek nakrojonych marchewek, selerów, ogórków itp. oraz do tego 5 różnych dipów, a na deser górkę bajaderek i dwa ciasta.
    I żadnych gości, bo ze względu na chore maluchy nie ryzykowaliśmy zapraszania nikogo. Od niepamiętnych czasów pierwszy sylwester wyłącznie w rodzinnym gronie. Przed północą mąż ze zdrowymi pójdzie do sąsiadów wznieść wspólnie toast, a potem na naszym podwórku sobie postrzelają trochę. A potem, mam nadzieję, że wszyscy szybko dadzą się zagonić do spania.
  • Ooooo sushi  <3 <3 sami robiliscie?
  • A jak Kajtek życzy piwo czarny chlapać,  to czego pragnie? Kto zgadnie?
  • Pepsi.
    Jej! Jaki ten rwany chleb pyszny. Już czuję, że będą często chcieli!
  • @Skatarzyna normalnie znęcasz się nade mną. Zjadłam za trzech ale ten Twój chlebek jeszcze bym zmieściła. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Bo my go pierwszy raz i się udało  :p
  • annabe powiedział(a):
    Ooooo sushi  <3 <3 sami robiliscie?
    Mamy taką rodzinną świecką tradycję, że co roku robimy sushi sylwestrowo-noworoczne. Jak masz chęć, to zapraszamy! Jutro jeszcze będzie można dojadać. A za rok znów będziemy robić.
    Podziękowali 1annabe
  • A, jeszcze mamy do picia... kompot jabłkowo-gruszkowy - mniam! A na północ jakiś obrzydliwy szampan bezalkoholowy dla dzieciaków jest. Ale ja nie będę na to patrzeć nawet, bo do sąsiadów pójdą spożyć tego ulepa ;)
  • Sushi...mniam. juz od jakiegoś czasu za mną chodzi. Chyba nauczę się robić, albo zazycze sobie od brata na urodziny ;)
  • @edytam - zapraszam na warsztaty!
    Podziękowali 1edytam
  • Chętnie @katarzyna tylko wyzdrowieć musimy :)
  • M&Msy pierwszy tradycyjny gol w bramie garażu zaliczyly- zatem rok rozpoczęty, najlepszego!
    Podziękowali 3Laf2011 Katarzyna edytam
  • Połóż dzieci spać o 1 w nocy....
    Pierwsze wstało o 6 drugie o 7.
    Dziękuję za uwagę.
  • U nas niestety nie było chipsów i coli. :(
    No porażka normalnie!!!


















    Za to byla w pełni spontaniczna imprezja w przemiłym gronie :)
    Na zasadzie czym chata bogata...

    Naprawde fajnie spedzony czas!

    Podziękowali 2edytam AgaMaria
  • @Katarzyna fajna tradycja. Uwielbiam sushi ale jak ktoś robi  ;) nigdy sama nie robiłam. Dziękuje za zaproszenie ale nie będę Was raczyła ospą.. nie jestem pewna od kiedy moi zaczną zarażać zanim ich wysypie.
  • U nas była pizza i improwizowane paluszki z reszty ciasta pizzowego z resztkami lodowkowymi, które okazały się hitem(paluszki nie resztki :) ). Była paczka czipsów i prazynek, którym nie daliśmy rady. Napoje gazowane nieruszone przez całe święta nadal nietknięte leżą w komodzie. Nikt się o nie nawet nie upomniał.
    Były fajerwerki, które część przespała i jakieś filmidło też bylo.
    Przyjemny, pomimo choroby, czas.
  • @annabe - gdybyście chcieli kiedyś przyjechać na warsztaty z robienie sushi, to zapraszamy. To nie jest trudne! A fanu przy tym sporo.
    Podziękowali 1annabe
  • Może razem byśmy się na takie warsztaty umowili :)
  • Zapraszam!
    Podziękowali 1edytam
  • U mnie 7 latek do 1 rano rzadzil, a o 8 juz przy śniadaniu siedział :).
  • @Katarzyna, a z czym teraz robiliście sushi?
  • Z pieczonym łososiem lub paluszkami krabowymi i z warzywami - marchewką, papryką, selerem naciowym, ogórkiem, sałatą, awokado, szczypiorkiem. Do tego to, co tradycyjnie niezbędne do sushi: ryż okrągły gotowany z octem ryżowym, wodorosty nori, pasta wasabi, majonez japoński i sos sojowy. Tym razem darowaliśmy sobie nadmiar różnych wersji i atrakcji, bo byliśmy sami. W poprzednich latach używaliśmy więcej dodatków: krewetki, kawior, czarny sezam, owoce i sama już nie pamiętam, co tam jeszcze mojemu mężowi do głowy przyszło.
    Podziękowali 1Hope
  • Ja zwyczajnie kupuję bezglutenową, jak muszę, ale droga jest, więc nie wiem, ile tych uszek i w ogóle.
  • edytowano grudzień 2018
    @AgataZi  , spróbuj z mieszanki chlebowej z belviten . Ja robiłam  pierogi i ciasto super : elastyczne jak glutenowe .
    Trzeba do mąki dodać wrzącą wodę i olej . Na bezglutenowa mama znajdziesz jak się robi .


    To najlepsza mieszanka na pierogi moim zdaniem  
    Podziękowali 1Katarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.