Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

11617192122

Komentarz

  • O! To jest myśl! Pączki usmażymy na Trzech Króli! Dzięki, @MonikaN!
  • A mi się nie chce nic gotować. I tak sami siedzimy z dziećmi w sylwestra. 
    Podziękowali 2Kasik asiao
  • U nas przetrwały tylko pierniczki na choince. I to w coraz wyższych partiach B)
  • Pierniczki na choince jeszcze nie tknięte. Żelazna rezerwa ;)
  • Nie wiem, co na sylwestra. Nie chce mi się, szczerze mówiąc. Może pizza to niezła myśl?
  • Ka na sylwka zrobię gulasz pieczony. i styka. do tego dobry chlebek i sie najemy.
  • Mamy perliczkę, miała być na święta, ale nie udało się kupić na czas, to będzie teraz.
  • Mnie się nie chce nic gotowac ani piEC po świętach. A sylwester będzie u nas. Zastanawiam się nad zamówieniem pizzy. Tylko takie to mało eleganckie...
  • Mam też sporo sałatki jarzynowej robione w poniedziałek. Myślicie, że się nada? Nie chce struc nikogo 
  • Jakbym moim powiedziała że zamawiamy pizzę to jak kolejna gwiazdka :D na domową już patrzeć nie mogą ;)
    Podziękowali 1Aga85
  • Maszyna do wyrabiania ciast wróciła z serwisu - będą paluchy pizzowe, chlebek odrywany z serem, dziś domowa lazzania, szaleństwo! 
  • Aga85 powiedział(a):
    Mam też sporo sałatki jarzynowej robione w poniedziałek. Myślicie, że się nada? Nie chce struc nikogo 
    @Aga85 ja bym nie ryzykowala. Taka tygodniowa salatka to juz podkisła moze byc, nawet jak od razu nie domieszalas ogorka kiszonego i jablka. Nie robilabym sobie takiego obciachu przy gosciach ;) Lepiej mniej, skromniej ale swiezutko i pysznie. Takie proste, szybkie danie na cieplo dla gosci na Sylwestra to np. barszczyk czerwony w kokilkach a do tego paluchy drozdzowe( krajane radełkiem) z sola i kminkiem, mozna po wierzchu jeszcze utartym serem zoltym posypac, ziolami. 
    Podziękowali 4apolonia Aga85 Ania D. Gosia5
  • Nie, nie pizzowe tylko drozdzowe.
  • U nas pizzowe, później zalinkuję @Groszek.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Proporcja na te paluchy:
    0,5 kg maki
    5-6 dkg drozdzy
    2 cale jajka
    szklanka mleka i troche
    sol
    kminek, czarnuszka
    ulubione ziola, starty ser zolty do posypki

    Zrobic rozczyn z kapka cukru, jak rozczyn podrosnie zarobic ciasto, rozwalkowac na dowolna grubosc i radelkiem kroic w pasy. Rozmaconym jajkiem maźnąć po wierzchu i na to posypeczka ulubiona. Zalezy od grubosci ciasta ale tak z grubsza wychodza z tego tak 3 blachy paluszkow.
  • Mialam na jutro piec ten miodownik z orzechami ale przemyslalam sprawe i wiewioreczke robie. Nie bede sie pikolic, wszystko chlast na blache i jazda do pieca.
  • Ha-ha, nacieszyłam się robotem, dwa ciasta wyrobił i zdechł!
    Podziękowali 1madzikg
  • Wyrabianie ciasta robotem to jakaś profanacja. Ciast, oczywiście.
    Podziękowali 2Aneczka08 Katia
  • Może i tak, ale moje nadgarstki są mi bliższe niż ciasta, zwłaszcza te z kilograma mąki lub więcej na raz. ;)
    @Groszek, paluchy robimy takie:
    http://przepisy-aleksandry.blogspot.com/2014/03/przekaski-z-ciasta-na-pizze-paluchy-i.html
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Ha-ha, nacieszyłam się robotem, dwa ciasta wyrobił i zdechł!
    Chyba to nie jest robot na potrzeby tak wielodzietnej rodziny... ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ja, od kiedy mam Kenwooda z dzieżą 6,7 l też nie wyrabiam ciasta ręcznie. Żadnego. Ani na chleb, ani na słodkie wypieki, ani na pizzę, ani na makaron. Może i lubię sobie czasem dołożyć roboty, ale nie aż tak ;)
    Podziękowali 3Skatarzyna annabe jan_u
  • Odeślemy i jest szansa, że wymienią na nowy zamiast "naprawiać". Przez prawie dwa lata pracował ciężko i wytrwale. Miche ma dużą i moc też. 
  • Oby wymienili.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Rejczel powiedział(a):
    Proporcja na te paluchy:
    0,5 kg maki
    5-6 dkg drozdzy
    2 cale jajka
    szklanka mleka i troche
    sol
    kminek, czarnuszka
    ulubione ziola, starty ser zolty do posypki

    Zrobic rozczyn z kapka cukru, jak rozczyn podrosnie zarobic ciasto, rozwalkowac na dowolna grubosc i radelkiem kroic w pasy. Rozmaconym jajkiem maźnąć po wierzchu i na to posypeczka ulubiona. Zalezy od grubosci ciasta ale tak z grubsza wychodza z tego tak 3 blachy paluszkow.
    Gapcio, zapomnialam o masle! Kostke.
    Podziękowali 1Berenika
  • U nas na sylwestra szarlotka na ciepło z lodami i domowe hot-dogi. Nikt nie kwestionował takiego menu :)
  • u nas mąż robi pizzę, ja paszteciki z mięsem
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Na Sylwestra i na Nowy Rok gotuję klasyczną białą kiełbasę. Taką lubimy na ciepło z chrzanem. Makowiec kupny ale niezły. Za dużo nie mogę. Mak pyszny, ale podrażnia przewód pokarmowy.
    Na noc sylwestrową idziemy na zabawę DK do pobliskiej parafii. Robię dwie sałatki. Jednej mniej - soczewica z kiszonym, jabłkiem, serem żółtym. Więcej zgodnie z życzeniem sałatki tradycyjnej takiej warzywnej z jajkiem, groszkiem konserwowym w majonezie.
  • Upieklam dzis szarlotke z beza ale jak zwykle troche podmokla oraz pasztet drobiowy. Na jutro planuje jeszcze salatke gyros i pizze. Impreza miala byc u mnie ale goscie sie rozchorowali a my tez nie lepsi takze bedzie pewnie sylwester pod pierzynka.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Widzę że pizza ma moc :smiley:
    U nas też pizza będzie + 3 na wynos,bo ponoć nasza jest pyszna i na gorąco i na zimno.
    Może być,jak mi ciasto wygniotą mogę zrobić i 10.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.