Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

11618202122

Komentarz

  • @Dorotak, jak dziś upieczecie jakieś ciasta, to akurat na sylwesterki sie zbierze. ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Tak;) robię zawsze raz w roku, właśnie na Sylwestra, caly rok zbieram i mroze koncowki ciast i na koniec roku z końcówkami ze świąt robię bajaderki. Trochę kakao i śmietanki, polewa z czekolady i nikt nie wie, że w środku są wszystkie wyschnięte czy niechciane i nieudane ciasta, pochłaniają jak szaleni ;)
  • Też robimy sylwestrowe bajaderki (z resztek świątecznych ciast i ciastek) oraz sylwestrowo-noworoczny bigos (z resztek i okrawków wszelkich świątecznych miąs i wędlin). Bardzo dobre dania na poświąteczny czas.
    Podziękowali 3Dorotak AgaMaria Katia
  • U nas wyjedzone do cna! już na wczoraj nic nie było, ale Zosia upiecze tort (ten pycha ciasteczek) bo go sfotografować chce. :)
  • Tylko, żeby zdążyła sfotografować, zanim Kajtek torta wywącha. Bo po spotkaniu z Kajtkiem tort może znacznie stracić na fotogeniczności ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Dorotak zawsze można zrobić na bogato-z herbatników.
    Robię z tych biedronkowskich w dużych paczkach.Dwie paczki jasnych jedna kakaowych.Kruszę,wlewam rozpuszczoną margarynę,trochę powideł ,żeby były lekko kwaskowe.Czasem dorzucam pokruszone biszkopty.Jak za gęste ,podlewam ciut mleka.
    Podziękowali 2kluska Katia
  • U nas jeszcze jest jeden cały makowiec i z drugiego gruba piętka, kawał piegusa, prawie cały stollen, pudełko cantucci, drugie większe pudełko z resztkami ciastek i pół wielkiego piernika lubelskiego - tego to trzeba zjeść, bo z kremem jest i na bajaderkę nie bardzo się nada.
  • Wojtek upiekł murzynki z przyprawą piernikową i jakkolwiek wyszły znakomicie (wyjedli do okruszka) to mnie jako niejedzącą ciast najbardziej nazwa zachwyciła, lubie zabawy słowotwórcze, a to były pierzynki!
  • A u nas zaczął się czas koledowania. Prawie codziennie w innym składzie,  do sylwestra zjemy wszystko.  Tylko bigosu dorobie. 
    Podziękowali 2Skatarzyna AgaMaria
  • Katarzyna powiedział(a):
    U nas jeszcze jest jeden cały makowiec i z drugiego gruba piętka, kawał piegusa, prawie cały stollen, pudełko cantucci, drugie większe pudełko z resztkami ciastek i pół wielkiego piernika lubelskiego - tego to trzeba zjeść, bo z kremem jest i na bajaderkę nie bardzo się nada.
    Oj, jak się podsuszy to się nada :wink: U mnie został  tylko kawałek sernika i makowca.
    Z tego to dopiero trudno by było bajaderki ukręcić :mrgreen: 
  • Ha, mąż pojechał do mamy i siostry po nasze psy i właśnie dzieci mnie uświadomiły, że NA PEWNO mu wcisną jakies ciasta, to może i my sylwesterki ukręcimy. ;)
  • U mnir zostal makowiec i fasolowe brownie. Moze faktycznie je przerobie na cos.
  • @Yucami ja przepuszczam przez maszynkę resztki ciast jak leci, dodaje śmietanki, kakao, robię kulki i oblewam mleczna czekolada rozpuszczoną w kąpieli wodnej. Nic wielkiego, a ciasta na które nikt już patrzeć nie mógł okazują się rewelacyjne i są zjedzone do ostatniego okruszka ;)
  • Dla mnie, kluczowy jest dodatek rodzynek namoczonych w rumie.
  • O, to ja jak.mam wrzucam orzeszki, bo u nas rodzynek nikt nie lubi :D 
  • U nas tylko Ira nie lubi. Ale w bajaderkach zjada, niestety.
  • Te bajaderki są świetne! Ja tego nie znałam  :o
  • Serio? W moim rodzinnym mieście w każdej cukierni to było. To taki sposób na zutylizowanie wszelkich ciast, co nie zeszły. Daje im się drugie życie ;)
    Można zrobić w formie kulek (jak w zalinkowanym przepisie) - to się za mojego dzieciństwa nazywało "kartofelki" - albo w formie ciasta w blasze na kruchym spodzie (jak sernik), polanego polewą czekoladową i krojonego w kwadraty.
    Podziękowali 1Hope
  • Można zrobić i bez-bez-bez. O ile masz pozostałości ciast bez-bez-bez.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • U nas w cukierni na to kasztanki mowiono. Maz to zawsze kupowal za czasow studenckich.
  • Bajaderka to smak mojego dzieciństwa!
    Jak moglam wybrac ciastko w cukierni, to bajaderka, beza lub kokosanka :).
  • Bajaderki można i cake pops:
    http://www.mojewypieki.com/przepis/cake-pops---ciasto-na-patyczkach
    Ale u nas nic nie zostało. Lodówka pusta. W sumie to dobrze.

  • C.D. - nie było klusek z makiem, to Z. robi teraz, szalona. :)
  • Ale jaka w takim wypadku przyjemność pieczenia!
  • wszystko wymiecione, resztek brak...torta makowego zostało tyle, że poczekam dziś aż dzieci pójdą spać, by tylko z mężem zjeść :)
  • U nas jakaś uboga ta bajaderka w tym roku wyjdzie, bo mi niepostrzeżenie dzieci prawie wszystkie ciastka i ciasta wyżarły. Mam uzbierane trochę okrawków i okruchów i jeszcze została z 1/3 dużego makowca, to jutro wszystko to przerobię na bajaderki. Chyba, że do jutra zniknie... ;)
  • Ja specjalnie upiekłam wielkie ciasto afroamerykańskie i drożdżowe. Chyba nie zjedzą, to będzie na bajaderki;)
    A tak to resztek brak. Jeszcze Z.lazi i jęczy, czemu już bigosu nie ma, ani pierogów... @Agnicha, ja bigosu gotować nie umiem, a Twój zrobił furorę!
  • A mój bigos się dopiero gotuje. Na Nowy Rok będzie.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • U nas na Nowy Rok: bigos i strogonow.
    Z ciast tort malinowy i jablecznik.

    A na 6 stycznia będą pączki :) z wiśniami drylowanymi.
    Podziękowali 3aga---p Katarzyna AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.