Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Trzaskowski chce wprowadzić komunizm

2456

Komentarz

  • Co tam podatek, akcyza...najważniejsze że będzie wzruszenie miejscami parkingowymi  :D

  • A najzabawniejsze, że to utrudnianie nam życia nie ma żadnego wpływu na nic.

    https://vm.tiktok.com/ZMYkN5Ynb/
    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Bo rozwój komunikacji miejskiej to dla nas lepiej.
    Nie lubiłam jazdy samochodem przez moje osiedle. Nie dość że stałam w korku to jeszcze zawsze na tym osiedlu był problem z parkowaniem. 
    Skoro nie lubiłaś to czemu się do tego zmuszalas ? Trzeba było iść pieszo...
    Podziękowali 1Aga85
  • asiao powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Bo rozwój komunikacji miejskiej to dla nas lepiej.
    Nie lubiłam jazdy samochodem przez moje osiedle. Nie dość że stałam w korku to jeszcze zawsze na tym osiedlu był problem z parkowaniem. 
    Skoro nie lubiłaś to czemu się do tego zmuszalas ? Trzeba było iść pieszo...
    Ale to nie o to chodzi, żeby samemu pieszo chodzic ;) niech inni chodzą pieszo, innych jest więcej, wiec jak inni zrezygnują to będzie prawdziwe eco 
    Podziękowali 1Elf77
  • @M_Monia, Twoje wpisy nie trzymaja się kupy! Skoro uważasz, że aut jest za dużo to zawsze możesz zrezygnować z własnego, choćby dziś. Nie musisz przecież czekać na rządowe ustawy! Podobnie z mięsem i podróżami. Skoro idea wg Ciebie słuszna, to nie czekaj na zasmrodzenie i zaśmiecenie, tylko działaj!
    Podziękowali 2Elf77 hipolit
  • Zawsze można opuścić Warszawę. Może od razu bardziej zazieleni się.
  • M_Monia powiedział(a):
    Argument od czapy  ;)

    Wiesz ze argument taki sam mają panie od aborcji i jest tak samo od czapy. Mają hasło: Jesteś przeciw aborcji to jej sobie nie rób. To mi posłużyło za przykład. 
    Przykładów można by mnozyc
    Jesteś przeciw meczeniu zwierząt to nie męcz, jesteś przeciw śmieceniu na ulicach to nie wyrzucaj papierja na chodnik. 

    Zawsze nasze poglądy będą oddziaływać na wszystkich
    Grunt to jest to ile osób jest więcej. Ja po tej stronie stoję jeśli chodzi o środowisko i jeżdżę komunikacja oraz rowerem. Mało jeździmy samochodem.
    Ale na wakacje jeździmy 
    Jestem przeciw aborcji, więc jej sobie bym nie zrobiła, jestem przeciw męczeniu zwierząt, więc ich nie mecze, jestem przeciwko smieceniu, wiec nie rzucam papierow . Dla mnie to dość logiczne i spójne. Dla Ciebie nie?
     Uważasz, że można być przeciw, ale jednocześnie za?
    Np : Przeciw męczeniu zwierząt, ale samemu znęcać się nad zwierzakiem?

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Sorry ale dla mnie to się kupy nie trzyma  :D
  • Nie, że nie obchodzi.
    Tylko zakładam, że większość nie męczy.
  • Nie, że nie obchodzi.
    Tylko zakładam, że większość nie męczy.
  • W moim świecie oczekuje się, że problem znajdzie rozwiązanie, rozwiązanie zrozumienie, akceptację i przyjęcie za swoje.
    Albo nie. Bo może są powody by nie przyjąć.

  • M_Monia powiedział(a):
    Ale jeśli coś jest dla kogoś ważna sprawa to po pierwsze wymaga od siebie i wymaga też od całej reszty. Inaczej to by nikogo nie obchodziło np to że aborcja jest legalna do 9 miesiąca nawetvna przykład, bo to czyjaś sprawa a ja sobie nie zrobię. No tak to nie działa. 
    Jeśli coś jest dla kogoś ważne, to przede wszystkim wymaga od siebie i swoim przykładem próbuje skłonić  ku temu jak najwiecej ludzi.
    Sama gadanina, bez działania nie zdziała nic. 
    A wymaganiem od innych, bo on sam jeszcze nie, bo czemu innym ma być lepiej jeśli jemu już trudniej, tylko zniechęci. A na koniec rozsierdzi.
    Jak ci, którzy latają co tydzień odrzutowcami na kongresy, na których dyskutują jak ograniczyć ludziom latanie, żeby świat był piękniejszy. 
    Podziękowali 2Aga85 Skatarzyna
  • M_Monia powiedział(a):
    Jesteś przeciw męczeniu zwierząt i nie obchodzi Cię że inni je męczą?
    Jesteś przeciw aborcji i byś sobie nie zrobiła, ale inni mogą to robić? 
    Itd.

    Hipokryzja jest walka z aborcja, kiedy samemu się ją robi! Hipokryzja jest walka o prawa zwierząt jeśli samemu się je dręczy. To chyba dość oczywiste? 
    Pewnie, że lepiej gdyby całe społeczeństwo było zgodne przeciwko aborcji i znecaniu nad zwierzętami. Ale zawsze warto zacząć od siebie.
    Czy uważasz, że dopóki inni dopuszczają się takich zachowań, to Ty też możesz? 

  • A ja bym chciała więcej jeździć po świecie i autem i samolotem ..bo mogę ..i bym się cieszyła gdyby każdy mógł kto ma taką potrzebę 
    Podziękowali 1hipolit
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie ma co się zamykać na krytykę tego programu i ja się nie zmykam. 
    Byleby nie była to krytyka totalna, że nie wolno nic zmienić, nie wolno dążyć do żadnych ograniczeń. Tak to nie ma nawet o czym dyskutować. Kazdy okopie sie przy swoim i w końcu będzie decydował ten którego wybrali ludzie. 
    O to to... I właśnie o to chodzi, żeby tego już nie wybrali ludzie.
  • M_Monia powiedział(a):
    Czy pan Trzaskowski najpierw sam powinien jeździć tylko hulajnoga i dopiero może zacząć coś wprowadzać? Czy wystarczy że sam ograniczy? 


    Tak, jeśli podpisuje jakieś brednie to oczekuje, ze od dziś będę go widzieć ciągle w tym samym garniturze (koszula, spodnie, marynarka, krawat, majtki i skarpetki to sześć plus piżama to siedem i może mieć jeszcze jedną parę majtek na zmianę, skarpetki suszy na kaloryferze w nocy i zakłada następnego dnia znów) i chce zobaczyć jak będzie wyglądał po roku. Chce, żeby jeździł autobusem, na hulajnodze i rowerze i żeby nie jadł nabiału i mięsa i pokazał, że można.
  • edytowano luty 2023
    Byleby nie była to krytyka totalna, że nie wolno nic zmienić, nie wolno dążyć do żadnych ograniczeń.

    ------
    Czyli że dążyć do ograniczeń jest dobre?
  • asiao powiedział(a):
    Byleby nie była to krytyka totalna, że nie wolno nic zmienić, nie wolno dążyć do żadnych ograniczeń.

    ------
    Czyli że dążyć do ograniczeń jest dobre?
    Ależ oczywiście, że jest dobre. Ograniczanie konsumpcjonizmu, produkcji własnych śmieci, kupowania ciuchów raz w tygodniu i jazdy autem, tam gdzie bez bez problemu można dojść piechotą jest jak najbardziej wskazane.
  • Czyli muszą być odgórnie narzucone normy a przekroczenie trzeba karać? 
  • asiao powiedział(a):
    Czyli muszą być odgórnie narzucone normy a przekroczenie trzeba karać? 
    Myślę, że niektórym wprowadzenie norm się ewidentnie przyda, skoro kontestują tak oczywiste rzeczy.
  • Zaskakuje mnie że można się cieszyć z narzucania ograniczeń i wręcz o to postulować.
    Czyli np. kartki z limitami np. na mięso za komuny też były ok? 
    Podziękowali 2hipolit Aga85
  • asiao powiedział(a):
    Zaskakuje mnie że można się cieszyć z narzucania ograniczeń i wręcz o to postulować.
    Czyli np. kartki z limitami np. na mięso za komuny też były ok? 
    Nie były. Niepotrzebnie sprowadzasz rzeczy do absurdu, tak jakbyś serio nie rozumiała w czym tkwi problem.
    Mamy strasznie zanieczyszczone środowisko, coraz więcej chorób i alergii z tego wynikających, tony wyrzucanego jedzenia i tekstyliów, których produkcja kosztuje nie tylko pieniądze, ale także odbija się na stanie przyrody. Serio tego nie widzisz? 
    I żeby było jasne - nie jestem za karaniem, bo nie tędy droga. (Oprócz sytuacji dewastacji i zaśmiecania).  Uważam jednak, że mądra kampania zachęcająca do mniejszej konsumpcji i pokazująca realne korzyści z tego wynikające byłaby bardzo wskazana, co zresztą widać po wpisach niektórych osób.

     Warto by było pokazać mądre, realne sposoby na życie, gdzie nie trzeba codziennie jeść mięsa, kupować milionów ciuchów, jeździć wszędzie autem.
  • Wogole tego typu wytyczne pokazują tylko, ze ludzie w swej masie traktowani są jak debile i zaskakujące jest, że wam się to podoba.

    To może wynika z jakiejś życiowej porażki albo nieumiejętności korzystania z własnej ludzkiej wolności i rozumu. Może zwykłego instynktu.

    Tak czy inaczej przykro się czyta.
    Podziękowali 2hipolit Aga85
  • edytowano luty 2023
    Wogole tego typu wytyczne pokazują tylko, ze ludzie w swej masie traktowani są jak debile i zaskakujące jest, że wam się to podoba.

    To może wynika z jakiejś życiowej porażki albo nieumiejętności korzystania z własnej ludzkiej wolności i rozumu. Może zaburzonego instynktu.

    Tak czy inaczej przykro się czyta.
  • Bogaty wszystko ma w plastiku. 6 plasterków sera, 4 parówki, ma 20 par butów które szybko wyrzuca itd) . To powinno się zmienić. 

    ‐------
     M monia 
    Skąd ty czerpiesz informacje o zamoznych ludziach i ich zasobach lodówkowych?!
    Jestem zażenowana jak to czytam. 
    I jeszcze chcesz zmieniać ludziom wyposażenie lodówek i garderoby w imię polepszenia zmian klimatycznych na świecie 
    Podziękowali 2Skatarzyna hipolit
  • Twórcy tego żałosnego raportu wyznaczyli sobie cel na rok 2030 a jak widać przyzwolenie mają tuż po publikacji ...bardzo to smutny obraz ludzkości.
    Podziękowali 1hipolit
  • Co jakiś czas musi być rewolucja i ofiary. Dla dobra planety będą nam odcinać kasę, a buntowników do obozów? Niestety zwykły człowiek skromnie żyjąc przekracza kilka razy dopuszczalny ślad węglowy. Dlatego zwolennicy niech już szukają małych kawalerek, przyzwyczajają ciało do jednego prysznica w tygodniu. 
  • asiao powiedział(a):
    Twórcy tego żałosnego raportu wyznaczyli sobie cel na rok 2030 a jak widać przyzwolenie mają tuż po publikacji ...bardzo to smutny obraz ludzkości.
    Smutnym obrazem dla ludzkości to jest raczej to, co ta ludzkość zdążyła zrobić z naszą planetą przez jedyne ostanie 20 lat. A Ciebie bardziej smuci to, że są pomysły by to jakoś naprawić lub ograniczyć? To jest dopiero smutne. 
  • Najprzedziwniejsze jest to, że zwolennicy ochoczo pójdą do tych mikrokawalerek i zrezygnują ze wszystkiego dobrowolnie. 

    Podziękowali 4Zuzapola hipolit Aga85 Klarcia
  • Pójdą.
    Oni naprawdę pójdą 
    :(
    Podziękowali 1asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.