Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ocieplenie klimatu

1356

Komentarz

  • I jeszcze kontynuując dodam że Polska szła gospodarczo całkiem nieźle, ale medialnie wielu ludziom wydawało się że Polska wygląda słabo bo ciągle było słychać że UE nas o coś oskarża, że praworządność nie taka, że kopalnia nie taka, że kary finansowe nałożyli. 
    Teraz gdy do władzy doszło PO będzie odwrotnie, tak samo jak zresztą już było wcześniej za ich rządów. Tzn. kary finansowe nam cofną, wycofają oskarżenia o praworządność, UE będzie nas chwaliła. Niemcy będą poklepywać po ramieniu.
    A nam będzie się żyło z każdym dniem coraz gorzej, a polska gospodarka znowu będzie podupadać.
    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano grudzień 2023
    PiSowi nie daruję zgody na federalizację UE ani zgody na FIT for 55, ani Traktatu Lizbońskiego. Zgodzili się na duże rzeczy, bez których mogliśmy się obyć i protestować.

    Czuję się zdradzony przez PiS i nikt mnie nie przeprasza. Zwolennicy PiSu mówią, że tak musieli, a jak się głębiej pogrzebie to się okazuje, że nie musieli.
    Czas zmienić na większych radykałów. Ludzie głosujący na KO i Lewicę będą odpowiadali przed Bogiem za śmierć i demoralizację wielu młodych ludzi.
  • edytowano grudzień 2023
    zbyszek powiedział(a):
    PiSowi nie daruję zgody na federalizację UE ani zgody na FIT for 55, ani Traktatu Lizbońskiego. Zgodzili się na duże rzeczy, bez których mogliśmy się obyć i protestować.
    Do listy dorzućmy umowę CETA.
  • zbyszek powiedział(a):
    PiSowi nie daruję zgody na federalizację UE ani zgody na FIT for 55, ani Traktatu Lizbońskiego. Zgodzili się na duże rzeczy, bez których mogliśmy się obyć i protestować.

    Czuję się zdradzony przez PiS i nikt mnie nie przeprasza. 
    Nie rozumiem tego wzburzenia. Przecież PiS tak samo jak PO namawaiało ludzi do głosowania za wejściem do UE, nie pamiętasz ? Więc od początku było wiadomo że PiS jest prounijny. To że dopiero teraz zrozumiał że jest przeznaczony przez UE do zniszczenia to jak to nazwać ? głupotą ? niefrasobliwością ? Niestety dotyczy to też ich wyborców.
  • Nie czepiaj się wyborców. Zrobili bardzo wiele, na antenie Radia Maryja zadawali ważne pytania i wypracowano program Zjednoczonej Prawicy.
    PiS po prostu zdradził swoich wyborców. Większość Polaków chce być w UE, nic nie poradzisz.
    Ludzie chcieli rozsądnego korzystania z UE, a nie popierania federalizacji i likwidacji niepodległości.
  • zbyszek powiedział(a):
    Większość Polaków chce być w UE, nic nie poradzisz.
    Ludzie chcieli rozsądnego korzystania z UE, a nie popierania federalizacji i likwidacji niepodległości.

    Większość ludzi pojęcie ma takie jak to przedstawia propaganda w najbardziej popularnych mediach, czyli telewizji. Trzeba było rzetelnie informować ludzi gdy mieli TVP, ale ciepłe unijne posadki płatne w euro były wygodne. A teraz gdy UE ich chce odstrzelić a nas zniewolić to się budzą, już za późno.
  • Ale to nie sobie a nam przykręcają śrubkę. 
    Dziwię się ludziom, że w imię tej dbałości rezygnują z wygód, narzucają sobie ograniczenia, samobiczuja się. 
    A 1% śmieje się im w gębę i dobrze bawi 
  • hipolit powiedział(a):

    Dziwię się ludziom, że w imię tej dbałości rezygnują z wygód, narzucają sobie ograniczenia, samobiczuja się. 
    A 1% śmieje się im w gębę i dobrze bawi 

    taka jest siła propagandy, od lat w mediach trąbią o katastrofie klimatycznej i globalnym ociepleniu to zaczynają wierzyć. Sama też jesteś tego przykładem, bo uwierzyłaś w propagandę PO jakie to PO dobre, a teraz po wyborach śmieją Ci się w twarz i dobrze się bawią
  • Hamal powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    Dziwię się ludziom, że w imię tej dbałości rezygnują z wygód, narzucają sobie ograniczenia, samobiczuja się. 
    A 1% śmieje się im w gębę i dobrze bawi 

    taka jest siła propagandy, od lat w mediach trąbią o katastrofie klimatycznej i globalnym ociepleniu to zaczynają wierzyć. Sama też jesteś tego przykładem, bo uwierzyłaś w propagandę PO jakie to PO dobre, a teraz po wyborach śmieją Ci się w twarz i dobrze się bawią
     
    Jesteś przykładem jak bardzo zaślepiony  człowiek może być pogardliwy dla innych, co co i rusz pokazujesz w swoich wpisach. 
    Poszerz swoje poglądy, spojrzenie. Poza Pisem i PO są jeszcze inni. Nie mówili w TPV? 
    I wiesz, swoja  pisanina to ty ludzi nie obrażasz. 
    Ale pięknie pokazujesz jakim człowiekiem jesteś :D 
    wykładasz się niczym na tacy ;) 

  • To światło w pokoju nie wyłączone z lenistwa, jakiś przedmiot wyrzucony, bo się znudził, to nic w stosunku do tego jak rozrzutnie żyje ten 1%
    Nie żebym wyliczała, mają pieniądze, mają prawo je wydawać jak chcą, nawet jeśli dla mnie pewne zachowania są lekko dziwne. 
    Niemniej ich styl życia ma ogromny wpływ na środowisko jeśli już podliczać ludzi. 
    Mają wszytko co tylko chcą mieć, nie mają żadnej konkurencji a już napewno nie wśród takich szaraków jak ja. Więc czemu tak bardzo zależy im na zniewoleniu ludzi? Tego nie rozumiem.
    Dlatego mam w głębokim poważaniu to dbanie o środowisko. 
    Segreguję śmieci, bo tak jest taniej. 
    Nie marnuje wody, bo tak taniej. 
    Nie wyrzucam sprawnych sprzętów, to tak taniej. 
    Mam gdzieś dbałość. 
    Wszystko co zaoszczędzam wydaje na podróże. 
    Korzystam, póki mogę. 
    Bo za chwilę pod pozorem dbałości o matkę ziemię, ten 1% usadzi nas na dupach. 
    Podziękowali 2Pioszo54 Natasza
  • hipolit powiedział(a):

    Mają wszytko co tylko chcą mieć, nie mają żadnej konkurencji a już napewno nie wśród takich szaraków jak ja.

    Właśnie tu się mylisz. Właśnie to czego bogacz się boi to że mu jakiś szarak zrobi konkurencję. Nie tylko na poziomie jednostek ale też na poziomie całych państw. Dlatego pod pozorem dbania o planetę przymuszają nas szaraków do stosowania drogich i nieopłacalnych źródeł energii jak fotowoltaika, ograniczają nam możliwość poruszania się po świecie, zabraniają jeżdżenia normalnym samochodami. Wszystko po to żeby żaden szarak nigdy nie urósł i im nie zagroził. Gdy szaraki kombinują jak to przetrwać od 1-ego do 1-ego to nie w głowie im przeskoczenie swoich władców.
  • A ja nie mam wywalone na środowisko i dbałość o nie, przeciwnie, uważam to, za bardzo ważne. Nie mam wpływu na ten 1%, na swoje działania mam. Zawsze były elity władzy i  będą, często zdemoralizowane. To nie znaczy, że mam podzielać ich brak szacunku dla dzieła stworzenia. I nie elity władzy wrzucają stare pralki i kanapy na brzeg Dunajca czy do lasu. Robią to ludzie miejscowi, bo im się nie chce wywieźć na wysypisko. I właśnie wywalone mają na to, że kwasy czy farba popłyną rzeką.
  • edytowano 20 styczeń
    Berenika powiedział(a):
    A ja nie mam wywalone na środowisko i dbałość o nie, przeciwnie, uważam to, za bardzo ważne. Nie mam wpływu na ten 1%, na swoje działania mam. Zawsze były elity władzy i  będą, często zdemoralizowane. To nie znaczy, że mam podzielać ich brak szacunku dla dzieła stworzenia. I nie elity władzy wrzucają stare pralki i kanapy na brzeg Dunajca czy do lasu. Robią to ludzie miejscowi, bo im się nie chce wywieźć na wysypisko. I właśnie wywalone mają na to, że kwasy czy farba popłyną rzeką.
    Nie zaśmiecam lasów, bo z nich korzystam choćby idąc na grzybobranie i akurat śmieci w nim rażą mnie bardzo. 

    Ci z 1% to są ludzie, którym za wszelką cenę zależy na tym, żeby żyć jak najdłużej, bo mają za co się dobrze bawić a nikt zabawy nie chce w połowie przerywać. 
    Im też zależy na tym, żeby nogami wypoczywać na ulubionych wyspach, pływać sowimi jachtami, żyć komfortowo, gdziekolwiek przyjdzie im ochota. 
    Dysponują taką kasą, że jakby chcieli, to by Chiny czy Indie  na klucz zamknęli  i już. 
    Ale nic nie robią z największymi kopciuchami świata. 
    Za to dobijają tych, którzy dbają. Przykręcają im śrubki, że zaraz będą dbać jeszcze bardziej, bo nie będzie ich stać na nic. 
    Więc jaka to prawdziwa dbałość? 
    Coś tu jest nie tak skoro zostawia się w spokoju największych smieciuchow a karze sie całą resztę. 

  • Berenika powiedział(a):
    A ja nie mam wywalone na środowisko i dbałość o nie, przeciwnie, uważam to, za bardzo ważne.

    ja też jestem super ekologiczny, po prostu śmieci wyrzucam do śmietnika, a co jest ponadto od złego pochodzi.
  • Chiny i Indie zamknąć na klucz... No raczej nie
    Podziękowali 1Pioszo54
  • federalizacja dawno zostala uzgodniona przez Boga   i przpowiedziana   przez  niemiecka stygmatyczkę  Teresa Neumann
  • hipolit powiedział(a):
    Poszerz swoje poglądy, spojrzenie. Poza Pisem i PO są jeszcze inni.

    Cud! Hipolit się na Konfederację nawróciła :)

  • Turturek powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Poszerz swoje poglądy, spojrzenie. Poza Pisem i PO są jeszcze inni.

    Cud! Hipolit się na Konfederację nawróciła :)

    uważaj są jeszcze porąbańcy od Zandberga, co prawda zawierają w sobie tych pseudoekologów, ale lewacki umysł nie takie rzeczy potrafi sobie wytłumaczyć
  • Hamal powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Poszerz swoje poglądy, spojrzenie. Poza Pisem i PO są jeszcze inni.

    Cud! Hipolit się na Konfederację nawróciła :)

    uważaj są jeszcze porąbańcy od Zandberga, co prawda zawierają w sobie tych pseudoekologów, ale lewacki umysł nie takie rzeczy potrafi sobie wytłumaczyć
    Proponowałabym zająć serie swoim umysłem. 
    Jak się ciebie tu czyta, to widać że szaleje 
  • Turturek powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Poszerz swoje poglądy, spojrzenie. Poza Pisem i PO są jeszcze inni.

    Cud! Hipolit się na Konfederację nawróciła :)

    Hipolit się nie nawróciła, widzi tylko więcej niż PiS i PO, TVP i TVN ;) 
    Podziękowali 1paulaarose
  • A o ile więcej?
  • Turturek powiedział(a):
    A o ile więcej?
    Tyle ile trzeba. I jak potrzeba. 
    Zdecydowanie wolę inną formę rozrywki niż oglądanie tv 
  • hipolit powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    A o ile więcej?
    Tyle ile trzeba. 

    O, to już normy się pojawiły? Ciekawe czy też je spełniam...

  • edytowano 25 styczeń
    Turturek powiedział(a):
    A o ile więcej?
    szkoda że @hipolit zaczęła się ogarniać dopiero gdy zorientowała się że chcą jej zakazać jej hobby - podróżowania. Lepiej późno niż wcale.
  • Ocieplenie ociepleniem, ale jak i czym ogrzewać dom ?



    Może trzeba będzie jak ptaki, odlatywać do ciepłych krajów na zimę ?
    Nie no poważnie. Cejrowski tak robi
  • edytowano 25 styczeń
    zbyszek powiedział(a):
    Ocieplenie ociepleniem, ale jak i czym ogrzewać dom ?



    Może trzeba będzie jak ptaki, odlatywać do ciepłych krajów na zimę ?
    Nie no poważnie. Cejrowski tak robi
    Po co ogrzewać skoro jest ocieplenie klimatu ? tak mówią wyborcy PO

    a czy możesz streścić co jest w linku, ja nie mam facebooka i nie mogę tam wejść.
  • Turturek powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    A o ile więcej?
    Tyle ile trzeba. 

    O, to już normy się pojawiły? Ciekawe czy też je spełniam...

    A to potrzebujesz kogoś, kto za ciebie podejmuje dezycję? Sam nie potrafisz decydować o sobie? 
    Łatwo kierować Tobą w takim razie ;) 
  • Hamal powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    A o ile więcej?
    szkoda że @hipolit zaczęła się ogarniać dopiero gdy zorientowała się że chcą jej zakazać jej hobby - podróżowania. Lepiej późno niż wcale.
    A ktoś chce mi czegoś zakazać? 
    Nawet w covidzie podróżowałam cały czas, ba chyba znacznie więcej, bo było bardzo tanio :D 
    O moich podróżach - czy one są czy nie, decydujący hoş ma mój portfel i moje zdrowie.
    dzięki Bogu, nie skarżę się 
  • edytowano 25 styczeń
    hipolit powiedział(a):

    O moich podróżach - czy one są czy nie, decydujący hoş ma mój portfel 

    a ten portfel jest coraz mniejszy przez pseudoekologiczne opłaty nałożone na ogrzewanie, likwidowanie tanich metod ogrzewania i przymuszanie do stosowania drogich metod, coraz więcej płacimy za śmieci, pseudoekologiczne opłaty na paliwa kopalne, nakładanie norm na samochody zwiększające ich cenę, przymuszanie do stosowania różnych zbędnych ale drogich systemów w samochodach, pseudoekologiczne opłaty nałożone na samochody spalinowe, nie zapominajmy też że wprowadzanie stref czystego transportu również ogranicza podróżowanie.
    Przez to wszystko portfelik coraz chudszy i coraz częściej ludzie skracają wyjazdy urlopowe, coraz częściej jadą na bliskie wyjazdy a nie dalsze, coraz częściej nie wyjeżdżają nigdzie. 
    A na horyzoncie już czeka całkowity zakaz ogrzewania gazem czy całkowity zakaz jeżdżenia samochodem spalinowym.
    Ale według logiki @hipolit nikt podróżowania nie zakazuje..., bo wprost nie zakazuje ustawą, tylko tak steruje systemem żeby coraz trudniej i drożej (a więc mniej) się podróżowało.

    I tak na marginesie dodam - skoro tyle opłat na nas nakładają i tak nam życie czynią drogim, to gdzie ludzie znajdują największe oszczędności, żeby sobie jeszcze popodróżować ? - w nierodzeniu dzieci. Zdaje się @hipolit że masz tylko jedno ?
  • Hamal powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    O moich podróżach - czy one są czy nie, decydujący hoş ma mój portfel 

    a ten portfel jest coraz mniejszy przez pseudoekologiczne opłaty nałożone na ogrzewanie, likwidowanie tanich metod ogrzewania i przymuszanie do stosowania drogich metod, coraz więcej płacimy za śmieci, pseudoekologiczne opłaty na paliwa kopalne, nakładanie norm na samochody zwiększające ich cenę, przymuszanie do stosowania różnych zbędnych ale drogich systemów w samochodach, pseudoekologiczne opłaty nałożone na samochody spalinowe, nie zapominajmy też że wprowadzanie stref czystego transportu również ogranicza podróżowanie.
    Przez to wszystko portfelik coraz chudszy i coraz częściej ludzie skracają wyjazdy urlopowe, coraz częściej jadą na bliskie wyjazdy a nie dalsze, coraz częściej nie wyjeżdżają nigdzie. 
    A na horyzoncie już czeka całkowity zakaz ogrzewania gazem czy całkowity zakaz jeżdżenia samochodem spalinowym.
    Ale według logiki @hipolit nikt podróżowania nie zakazuje..., bo wprost nie zakazuje ustawą, tylko tak steruje systemem żeby coraz trudniej i drożej (a więc mniej) się podróżowało.

    I tak na marginesie dodam - skoro tyle opłat na nas nakładają i tak nam życie czynią drogim, to gdzie ludzie znajdują największe oszczędności, żeby sobie jeszcze popodróżować ? - w nierodzeniu dzieci.
    A skąd Ty możesz wiedzieć ile w moim portfelu jest? 
    Strasznie musisz być poranionym człowiekiem, bo tylko w takich ludziach  jest tyle pretensji do innych, do świata. I ogrom zawiści. Za wszystko. 
    Z ogromną pewnością wypowiadasz się o ludziach, których nie znasz. Z ogromną pewnością i przekonaniem układasz w swojej głowie obrazy nt tych ludzi. 
    Dobrze, że nie musisz polować na jedzenie, bo byś z głodu umarł. Taka twoja trafność ;) 
    Czyjas malodzietnosc tak bardzo cię bodzie, że zaczynam podejrzeć, że Ty jesteś nieszczęśliwy ze wzg na wybory jakich dokonałeś. 
    Ale nie jest mi w ogóle przykro z tego powodu. 
    Powiem Ci Hamalu, nie w tajemnicy ;) tylko weź głęboki wdech, uspokój myśli i oddech, że……..

     są rzesze wielodzietnych, którzy podróżują w odległe zakątki świata, mają więcej niż jeden  dom ;), mają pomoc domową i nie jest to pani Wiera, która raz w miesiącu wpada okna pomyć ;), mają kosztowne hobby podobnie jak ich dzieci. 
    Ciekawe skąd mają pieniążki, co nie? 
    Pewnie z pracy ;)
    bo pieniądze biorą się z pracy. 
    Może zamiast tak wyliczać innym ich pieniądze, ilość dzieci, co mają, na co mogą sobie pozwolić, weź jakąś pracę dodatkową. Też będzie Cię stać na urlop. 
    A jak się przyłożysz, to nie będziesz musiał ograniczać się w ilosci  wyjazdów czy w ich długości. 
    Spróbuj. Warto. 


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.