Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

18911131455

Komentarz

  • Tylko skąd wziąć popiół ;)
  • Nie no, z garnkiem sobie jakoś poradzę, powoli schodzi.

    @uJa, obawiam się, że przyczyny należy jednak szukać w przywieralności dżemu pomidorowego jako takiego ;)
  • W tym roku jest mnóstwo jabłek. Można zrobić fajny dżemik - nutellę. Rozgotowujemy i miksujemy jabłka, dodajemy kakao, cukier i do słoiczków. Można dodać orzechy zmielone. Proste a naprawdę dobre.

    Może macie pomysły na ciekawe przetwory z jabłek (oprócz jabłek solo)

  • czas na pomidory... cale przez maszynke  do miesa w sloiki i pasteryzowac troche... w zeszlym roku przeszlo 40 sloikow mi wyszlo  i poszlo... do spaghetti, pomidorowek, jajecznicy...
  • Ja właśnie "siedzę" w antonówkach od Mamy. :D
  • A dynie tak naprawdę ile mogą leżeć? Takie kupione na rynku?
  • idz do kącika działkowca,AniaD.mi wczoraj odp. na to pytanie :)
  • Bea to może sodę wstaw na talerzyku do lodówki, zapach zniknie :)
  • Czy robił ktoś sok z aronii w sokowniku?? Nie wiem jak wydajna jest aronia, czy opłacalna jest inwestycja w owoce by zrobić sok. Robiłam sok z czarnej porzeczki i wiśni w sokowniku, dzieciaki zachwycone, mam szybkie napoje do szkoły sok + woda. No i waham się nad aronią.   
  • Ja muszę, bez jabłek niestety, bo mam ostrą alergię na jabłka. Ciekawe ile by tych liści trzeba dodać?? 
  • pytam bo choroba wstrzymala moje zakusy przetworne: czy w tym lub przyszlym tygodniu jak sie dotocze na rynek mam szanse na tanie pomidory te podluzne i sliwki jakies w miare, czy juz po ptokach?
  • zbieram pomysły na przetwory z winogron.

    chcę zrobić dżem, mam już parę różnych przepisów. co jeszcze można?jakiś sok i w butelki na zimę? da się?
  • sok jest extra z blendera taki surowy.... mniammm... no i z winogron to.... winko :) :) :)
  • SOK Z ARONII

    1kg aronii
    30szt. liści wiśni
    70dag cukru
    1 łyżeczka kwasku cytrynowego

    1litr wody zagotować z liśćmi, przestudzić i zalać zgniecioną
    (blender) aronię i zostawić na 12 godz.
    Odcedzić, dać cukier i kwasek - zagotować. Wlać do słoików gorące
    (nie pasteryzować)

    @Dorunia, ja mam taki wypróbowany przepis, dzieci piły z wodą.
  • na wino w tym roku nie mamy ani czasu, ani sprzętu. odpada, niestety.

    a na kompot przepis poproszę - nigdy nie robiłam żadnego kompotu, więc nie mam pojęcia, jak się za to zabrać :)
  • no i soku też spóbujemy, mamy sokowirówkę taką prostą, powinna dać radę :)
  • Zrobiłem trochę dżdżownic, czy rosówek? Skoro ryby to lubią, a my lubimy ryby to...



    imageimageimage
  • Ale do zdjęć potrzebna mi jakaś nauka, jak w marzeniach książka...
  • Od razu widać kto robił zdjęcia... ;)
  • ten artyzm w ułożeniu cebuli i czosnku.... 8->
  • Mówisz o zdjęciu z cebulą i czosnkiem w słoiku?
  • nie mówię o zdjęciu w scenerii blatu kuchennego, słoików i dwóch flaszek ;;)
  • Ja dziś załadowałam do zamrażarki włoszczyznę, buraki, koper, kabaczek i dynię. Buraków mam coś około 13 kg w zamrażarce. Wczoraj dostała trochę warzyw, więc dziś upychałam  :D Jak ja lubię robić zapasy. 
  • właśnie się ostatnio zastanawiałam jak to jest z mrożeniem kabaczka i cukinii?
  • właśnie się ostatnio zastanawiałam jak to jest z mrożeniem kabaczka i cukinii?
    Tego nawet nie blanszuję jak kalafiory np. Ciacham w kostkę w woreczki i do zamrażarki. 
  • Dorunia i nie robi się ciapa po rozmrożeniu?
  • Dorunia i nie robi się ciapa po rozmrożeniu?
    W sumie to trudno mi powiedzieć, nie rozmrażam, wykorzystuję do zupy (a ją miksuję), w leczo w sumie kostki zostają, to raczej nie robi się ciapa. 
  • A ja właśnie robię powidła, ale w wersji dla pracowitych. Czy Wy przecieracie, żeby usunąć skórki? W życiu tego nie robiłam! Dla mnie te skórki, to cały urok powideł. Wsadziłabym to do piekarnika, ale nie mam odpowiedniego gara. A śliwek 13 kg.
  • A wczoraj robiłam paprykę konserwową. Zostało mi jeszcze 5 kg papryki i nie chce mi się robić więcej. Wrzucę je chyba do piekarnika. Upiekę i albo pieczoną wrzucę w słoiki z olejem i octem, albo zrobię pastę paprykową na ostro z kuminem. Albo jedno i drugie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.