Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1568101155

Komentarz

  • Mam nadzieję,że skorzystam z Waszych rad w tym roku i choć kilka słoiczków mi wyjdzie z moich własnych truskawek. Mam pytanie z gatunku za 100 punktów:
    mówicie:smażę truskawki,czyli dosłownie na patelni?ale na czym? bo chyba nie na oleju??????
  • edytowano czerwiec 2012
    Nie. :D
    W garnku.
    Zwyczajnie. :) Żeby odparować.
    Bez oleju i żadnego tłuszczu. :)
    Tylko na małym ogniu i często mieszać.
  • To u nas się nazywa "dusić" :)
  • Ale pod przykryciem, tak?
    A dżem bez przykrywki sobie "pyrka". :)
  • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kpw!
  • @MonikaN - pasteryzuję w słoikach.
    @Arletta - z czereśniami nigdy nie próbowałam nic robić. Maliny słodziłam miodem i wychodziło.
  • Ja poproszę łopatologicznie - ile mi truskawki powinny "pyrkać"? 
    Bo ja robiłam lata świetlne temu dżemy, i to z czerwonej porzeczki.
    Poratujcie,gratias.
    k.
  • a stevia nadaje się?
  • @kowalko, jeśli zrobisz tak jak ja podawałam, czyli sok odlałam to dużo szybciej niż takie z sokiem. A tak w ogóle to nie da się tak określić jak długo. Do momentu aż będą już miały odpowiednio gęstą konsystencję, mówimy tu o tych powidłach, bo dżemy to chyba z żelfiksami  robi się dużo krócej, ale ja takich nie robię więc nie wiem...
  • Słuchajcie pasteryzowane w piekarniku słoiki truskawek-kompot, owoce powinny opaść na dno czy mogą być u góry słoika? zamknięte są bo pokrywka nie odstaje
    nie wiem czy jeszcze raz pasteryzować, bo owoce są u góry?
  • Bea@, priva napisalam. Doszedl?
  • Arletta ja robiłam w zeszłym roku dżem z czereśni.. i nie wyszedł jakiś powalający. Szkoda pieniędzy moim zdaniem.
  • Arletta! Owoce mają być na górze! Jak opadną, to znak, że zakrętka nie trzyma .
  • Jutro robie z truskawek dżem,
    a czereśnie odpuściłam i zrobiłam kompoty-bo owoce od teścia
    a nie mogłabym patrzeć jak  marnują się:)


  • i ja mam już dżemy truskawkowe :)

    ale świetny pomysł z tym odlewaniem soku! szkoda że też dopiero teraz przeczytałam, jak już truskawki przerobione hmmm

  • Właśnie tworzę swój pierwszy truskawkowy powidło-dżem
    :D
  • Tylko tyle truskawek mam właśnie do przerobienia ;)

    Jak pomyślę, że w naszym sklepie są po 8,90 za kilo to mam niekłamaną satysfakcję. :D

    image
  • uuuuuuuu,długi wieczór
  • Będzie w zimie co wyciągać ze spiżarki lub piwnicy :)
  • edytowano czerwiec 2012

    U nas też w tym roku jest trochę truskawek. Chyba już mi pozwolą zrobić przetwory. Kupnych nawet nie chcieli jeść. Nasze pachną i smakują rewelacyjnie.

    Wiecie jaka jest czasem korzyść z tego,że nie wyplewiłam truskawek. Mam łąkę z truskawek w tym roku. U nas nie ma złodziei na działkach sąsiadom i mojej teściowej poniszczyli i kradną. Przykre:( 

     

     

  • Ponoć wysyp jagód.
    Teściowa mojej Siostry w jeden dzień nazbierała 15 litrowych słoików - Kaszuby 
    Ja kupiłam ostatnio litrowy słoik - 12 zł u nas - drogo, ale pyyyyszne były :D
    U mnie truskawki z wiszących donic rosną aż miło, wciąż nowy pęd, na nim kwiaty i truskawki i tak w koło, więc co rano do śniadanie skubiemy. Ceny w sklepach ok 8zł.  Chyba już nie spadną.
    Maliny bym teraz zjadła, widziałam po 10zł mały pojemniczek, czekam na spadek cen
    I chyba zainwestuję w krzaczki na jesień, będę miała swoje ;)
    Jeżyny też pysznie wyglądają ale cenowo podobnie jak maliny.
    Za dziecka chodziliśmy z mamą pod las i zbieraliśmy.
    Teraz nie mam gdzie, znalazłam póki co jedno miejsce ale jeszzce nie dojrzałe
  • Mówisz, że na Kaszubach wysyp jagód?

    skąd ta teściowa?
  • @Agnieszka&;5


    zdjęcia pooglądałam twoich truskawek i  potrzebę wielką czuję, coby Cię odwiedzić B-)



































































    bez stresu - żart :D
  • Wow - to muszę przyjaciółkę wysłać na urlop, jej teście też z Koczały. Może mi przytarga :)
  • Sylwunia - phi, takie straszenie.

    Dawaj dawaj - ja tam gości psem nie szczuję.


















    Bo nie mam.
    =))
  • no to się bój  B-)


    mam rodzinę nie tak daleko, kiedyś w końcu tam pojedziemy ;)
  • Jak się będziesz za długo zbierać to się truskawki skończą ;)
  • to poczęstujesz mnie dżemikiem domowej roboty ;) 

    UWIELBIAM!!! 

    albo miksowanymi i mrożonymi truskawkami 

    TEŻ KOCHAM ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.