Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na Prawicę Rzeczpospolitej głosu nie oddam

1151618202127

Komentarz

  • 4 godzin temu było obejrzane z 600 razy a teraz
    7163 razy
  • W sprawie wyborów warto też prześledzić zdanie hierarchii kościoła. W kontekście pytania iść czy nie iść głosować jest sprawa jednoznaczna: iść. W tym temacie pojawiła się ostatnio ciekawa wypowiedź abp. Michalika:

    "Wpływ na nasze życie mają ci ludzie, których obdarzamy zaufaniem. Wybory są zaufaniem albo są myciem rąk, jeśli nie idę, jeśli to mnie nie obchodzi - mówi abp Józef Michalik przed wyborami parlamentarnymi. W wypowiedzi dla serwisu podkreśla, że za to, co się dzieje w świecie, na naszych ulicach, w naszych rodzinach, w naszych domach, odpowiadamy my wszyscy.

    (...) Przewodniczący Episkopatu przywołuje też przemówienie Ojca Świętego Benedykta XVI, który w niemieckim parlamencie mówił, że odejście od moralności, od Pana Boga, może prowadzić do totalitaryzmów. â?žNie da się doprowadzić siłą do wyboru dobra, w przeciwieństwie do zła, ale róbmy, co do nas należy, i co każdy z nas może zrobić, żeby w moim środowisku, w moim narodzie, w mojej ojczyźnie było lepiej" - podkreśla abp Michalik. "

    Reszta do przeczytania/odsłuchania tutaj: link
  • W kwestii na kogo głosować sprawa nieco bardziej skomplikowana, chociaż chyba nie do końca. Ostani komunikat Konferencji Episkopatu Polski mówi m.in.:

    "Obowiązkiem katolika jest jednak wybieranie ludzi i środowisk, którzy gwarantują obronę godności człowieka i życia od poczęcia do naturalnej śmierci; wybieranie osób, które będą prowadzić sprawy Państwa tak, by troska o rodziny była na pierwszym miejscu; głosowanie na ludzi zdolnych podjąć trudne sprawy i reformy, konieczne dla dobra Ojczyzny. Polska potrzebuje ludzi sumieni, sprawdzonych i gotowych jej służyć, zarówno w trosce o jej historię, o jej dziś, a szczególnie o jej przyszłość." Całość: link

    Jeśli mamy wybierać ludzi sumienia zdolnych podjąć reformy, troszczących się o rodziny i jednocześnie sprawdzonych to zostają do wyboru może ze dwie listy wyborcze.
  • @ArturN: żadna ze startujących w wyborach partii nie jest za jednoznaczną obroną życia. ERgo: nie głosować
  • Tak se myślę, że w kwestii PiS można by użyć słów hiszpana de Tejady z "Democratas y Cristianos: una antinomina irreductible" (o chrześcijańskich demokratach we Włoszech):

    "A czy nie jest tak - jak to się zdarzało w innych miejscach - że ważne nie są już ideały, lecz ministerialne fotele, i mamy do czynienia z ludźmi biegłymi w uprawianiu handlu z Iminiem Boga na ustach?... Chrystus albowiem, sama łagodność, przebaczył cudzołożnicy i przebaczył łotrowi; lecz takich jak oni handlarzy wysmagał biczem, wypędzając ich ze świątyni w Jerozolimie"
  • Greg siejesz ferment.

    Tylko PiS zostal. Wygra, bedziemy dzialac dalej. Przynajmniej lezy mu Polska na sercu.
  • Nie, został Pan Bóg - dla mnie ważniejszy niż pseudo-bożek demokracji. Demokracja jest formą apostazji. Albo wierzysz w Pana Boga albo w demokrację. Jedno przeczy bowiem drugiemu.
  • Nie, został Pan Bóg
    a z której listy startuje??? :cool:
  • Klarcia prognozuje - PiS nie wygra, a jeśli nawet to nie na tyle, żeby móc samodzielnie rządzić.
    Może być więc i tak, iż wygra PiS, a premierem nadal będzie Tusk.

    Może być też - nie jestem pewna, ale mi się o uszy obiło - że wygra PiS zdecydowaną większością głosów, ale prezydent nie zgodzi się, żeby premierem był Kaczyński, czy też inna osoba z tegoż ugrupowania.
  • Gregu naprawde Cie mam za inteligentnego faceta, nie oslabiaj mnie.

    Brniesz w zaparte jak osiol. I tupiesz noga jak maly clopczyk "Albo bedzie tak jak mowie, albo sie nie bawie"
  • [cite] argento:[/cite]Nie, został Pan Bóg
    a z której listy startuje??? :cool:

    Pan Bóg jest monarchą absolutnym, więc nie startuje z żadnej listy.
  • Pan Bóg jest monarchą absolutnym, więc nie startuje z żadnej listy.
    no to patrz Gregu bo się wkurzy na Ciebie za bzdety które wypisujesz....:wink:
  • ProMama: Poczytaj encykliki. Na początek Mirari vos. Świętego Tomasza za Akwinu też. Kościół krytykował demokrację. Kościół był (przed Soborem) bowiem przeciwny roszczeniu suwerenności ludowej jako "politycznemu ateizmowi" .

    Ufam Kościołowi a nie dyktatorom i demagogom na służbie bożka o nazwie Demos
  • Ufam Kościołowi
    a ja Bogu...może stąd ta różnica???:cool:
  • No nie za bardzo ufasz skoro wiesz od Niego lepiej kto ma Tobą rządzić. Gdybyś ufał Bogu to byś nie głosował.
  • bredzisz Greg...
  • Idea, że to lud stanowi Prawo a nie Bóg jest ateistyczna. To fakt. Demokracja to idea dla maluczkich dająca złudzenie władzy (bycia suwerenem) raz na 4 lata a tak naprawdę narzędzie w ręku masonerii w celu utrzymania władzy. Owszem, czasem zdarza się, że lud zagłosuje wbrew z góry przyjętym założeniom, ale wtedy ... wtedy głosuje się jeszcze raz (akcesje do UE itp. manipulacje) lub mobilizuje inne kraje do bojkotu.
  • argento: skoro bredzę ja, to bredzi też paru byłych papieży i jeden Doktor Kościoła. Argento wie lepiej od nich.
  • Śpioch - trudno się z Tobą nie zgodzić - tylko, że mediokracja zwana niegdyś demokracją trzyma się mocno.
  • Greg, co ma piernik do wiatraka???

    Fakt tyle, ze moze Ty masz szanse zwinac dupe w trok, w razie czego i na chleb Ci nie brak, a ja... coz. Mi zostaje nadzieja, ze wygra PiS i moze jakos uda sie przezyc. No coz... w Chinach dzieci umieraja z glodu, skoro Bog tak chce. On jest Panem przeciez, my jedynie mamy sie godzic na to jak toczy sie zycie. Tak???
  • DamianGS: i w związku z tym nadal większość (jak choćby widać na tym forum) ma ochotę być pajacykiem na sznurkach masońskich degeneratów?
  • ProMama: oczywiście, że tak. Skoro Pan Bóg dopuszcza, widocznie ma w tym jakiś cel.
  • I na prawdę nie rozumiem czemu ja niby mam szanse zwinąć się Ty niby nie?
  • Ad dzieci w Chinach mylisz sie. Mamy obowiazek zrobic co w naszych mozliwosciach. Za brak dzialania tez odpowiemy przed Bogiem

    Ad wyjazdu za granice, mysle ze wielu Polakow nie moze wyjechac bo : nie znajda pracy, choruja powaznie i nikt im na ulicy pomocy nie udzieli, nie znaja jezyka [to tak na szybko]
  • Pomijam Miłość do Ojczyzny
  • ProMama: Poczytaj encykliki.
    fiki-miki naleśniki

    prości ludzie na wsiach nie czytają jeno się modlą i głosują na PIS

    PS. mam wolne moce modlitewne - dopomóc czy już wyszedłeś na prostą?


    sorry, ale znowu siejesz defetyzm
    MSPANC
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.