Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na Prawicę Rzeczpospolitej głosu nie oddam

1181921232427

Komentarz

  • wolę demagogię taką niż lewacką:


    Maureen Dowd, felietonistka lewicowego â?žNew York Timesaâ? w tekście â?žPoczekajcie z tą aureoląâ? zaapelowała oâ?? wstrzymanie beatyfikacji Jana Pawła II.
  • [cite] Prayboy:[/cite]ja i ty nie głosujemy , Nowicka i Biedroń głosują, Bóg wali piorunem i ich zabija?
    Myślę, że gdyby naprawdę cały naród chwycił za różaniec i zwrócił się do naszej Prawdziwej Królowej, to byłoby to możliwe. Problem w tym, że ten naród się ociąga i stąd takie dylematy...
  • to do dzieła:bigsmile:
  • [cite] Klarcia:
    Poza tym - żyjesz baranku TERAZ, a nie w czasach św. Tomasza, i wszystko wskazuje na to, iż gdybyś żył wtedy to byś był uciskanym przez kler "szarakiem" i na bank byś się nie mądrzył, tak jak teraz.
    :clap::clap::clap:
  • The user and all related content has been deleted.
  • No właśnie. Jak ktoś kto uznaje królewski atrybut NMP może w ogóle iść do demokratycznych wyborów?
  • [cite] Gregorius:[/cite]No właśnie. Jak ktoś kto uznaje królewski atrybut NMP może w ogóle iść do demokratycznych wyborów?
    Może, bo Maryja jest KR??LOWĄ POLSKI
  • [cite] Prayboy:[/cite]Śpioch
    błąd...
    nie pomaganie krwawiącemu na chodniku jest takim samym prawem jak pomaganie
    (zawsze jest ryzoko zarażenia się HIV)


    nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niedokonania najmniejszego nawet dobra, Artur ma rację

    Ale jeżeli wiesz, że leżący na ulicy ma HIVa to jeżeli nie zrobisz sztucznego oddychania metodą usta/usta, które uratuje mu życie, z obawy przed zarażeniem jesteś usprawiedliwiony czy nie?

    Głosując na partię, której nie wszystkie postulaty są moralnie słusze ponosisz ryzyko, że te słuszne nie zostana zrealizowane a te niesłuszne a i owszem. I co wtedy? Samemu oceniasz prawdopodobieństwo i samemu dokonujesz wyboru. Niegłosowanie jest jedną z moralnie dopuszczalnych opcji.
  • @Paw.eł: sam zastosuj. Najlepiej weź do ręki:
    Encyklikę "mirari vos" (zwłaszcza jej punkt 17)
    Encyklikę "divini redemptoris"
    Encyklikę ""quas primas"
    i może jeszcze dogmatyczny "Syllabus errorum"
  • ale ja głosuję na człowieka ( nie na partię) którego wszystkie postulaty są moralnie słuszne
    rozliczany będę nie ja, ale on i jego zwierzchnicy
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Paw.eł: sam zastosuj. Najlepiej weź do ręki:
    Encyklikę "mirari vos" (zwłaszcza jej punkt 17)
    Encyklikę "divini redemptoris"
    Encyklikę ""quas primas"
    i może jeszcze dogmatyczny "Syllabus errorum"
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    w oryginale oczywiście
  • Maryja jest królową Nieba. To raz. a dwa demokracja się sprzeciwia możliwości istnienia instytucji/tytułu Króla lub Królowej. Za tem neguje królewski atrybut NMP
  • [cite] Prayboy:[/cite]ale ja głosuję na człowieka ( nie na partię) którego wszystkie postulaty są moralnie słuszne
    rozliczany będę nie ja, ale on i jego zwierzchnicy

    Niestety w wyborach do Sejmu głosujesz na partię (taką mamy ordynację). Głos oddany na pana X może być głosem oddanym na panią Y, z którą nie koniecznie się zgadzasz.

    Co innego w wyborach do Senatu. Tu sprawa jest prosta.
  • Kościół (...) chrześcijańskim zaczął się na powrót stawać dopiero w połowie XX w.
    wiesz co Klarcia, brak słów...
  • [cite] Prayboy:[/cite]ale ja głosuję na człowieka ( nie na partię) którego wszystkie postulaty są moralnie słuszne
    rozliczany będę nie ja, ale on i jego zwierzchnicy

    Tłumaczenie SSmana: "rozstrzeliwałem, bo miałem taki rozkaz. nie ponoszę żadnej winy"
    Głosujesz na partię nie na człowieka. Twoja argumentacja byłaby poprawna gdyby w Polsce były JOW
  • głosuję na człowieka
    [cite] Gregorius:
    Encyklikę "mirari vos" (zwłaszcza jej punkt 17)

    Wziąłem - nie do ręki wprawdzie, ale zawsze...
    Wierność i uległość panującym

    Gdy zaś z pism rozrzuconych pomiędzy ludem, dowiadujemy się, że zdradliwe nauki wziąwszy przewagę nadwątliły wierność i uległość wobec panujących i wszędzie wzniecają bunty, mamy usilnie przestrzegać, aby lud nimi zwiedziony nie zbaczał z prostej drogi. Niech wszyscy uważają, że według przestrogi apostoła: "nie masz zwierzchności jeno od Boga. A które są, od Boga są postanowione. Przeto kto się sprzeciwia zwierzchności, sprzeciwia się postanowieniu Bożemu, a którzy się sprzeciwiają, ci potępienia sobie nabywają" (Rzym 13, 2). Tak więc i Boskie i ludzkie prawa wołają na tych, którzy usiłują za sprawą najohydniejszych buntów i rozruchów drogą zamachu złamać wierność ku panującym i ich samych postrącać z tronu.

    czyli co, mamy Tuska od Boga i nie możemy go obalać?:di::di::di:

    ale jazda, daj spokój
  • [cite] Wandeal:[/cite]Właśnie, bardzo mnie zastanawia dlaczego JPII poparł akcesję do UE - niby nie wprost - ale na pewno zdawał sobie sprawę jak jego słowa mogą byc odebrane. Wzbudza to wiele wątpliwości...

    Na Klarcinego nosa:
    - w zaistniałej sytuacji polityczno-gospodarczej nie widział lepszego wyjścia dla Polski i innych krajów byłego ostbloku,
    - zbyt mocno wierzył w morale swoich rodaków, był pewien, że Polacy wniosą nową jakość do krajów zsekularyzowanego Zachodu.
    Przeliczył się? Jeśli nawet, to na płaszczyźnie społeczno-politycznej miał prawo się mylić. Mimo swojej świętości, był tylko człowiekiem, a dodatkowo przez lata spędzone w Watykanie - odcięty od rzetelnych informacji - mógł sobie nie zdawać sprawy z życiowych realiów. Przy tym - jako kardynał miał do czynienia z elitą raczej, nie hołotą, a napotkane "szaraczki" mogły mu się wydawać bardzo pobożne. W kontakcie z duchowieństwem - szczególnie wyższego szczebla - ludziska starannie ukrywają swoje prawdziwe poglądy.
    Swego czasu, proponowałam jedenu z biskupów, co by mnie Kuria wzięła na etat "gumowego ucha", czyli, że będę informowała go co się na "dołach" Kościoła dzieje.
    Powiedział mi, że ma proboszczów, oni go informują.
    Ja mu na to - tere fere, mówią ojcu to co chce usłyszeć.
    Moim zdaniem - im prędzej kościelna hierarchia dostanie bobu, tym dla Kościoła lepiej. Tylko "szaraczków" żal, bo niejako przy okazji, oni też ucierpią.
  • a jakby byly wysokie kary za nieglosowanie jak w niektorych krajach? ciekawa po prostu jestem.. zaglosowalbys?
  • @PrayBoy: nie widzisz w tych słowach krytyki demokracji jako takiej?
  • dołączę się:
    płacisz podatki?
  • [cite] Gregorius:[/cite]@PrayBoy: nie widzisz w tych słowach krytyki demokracji jako takiej?
    każdy widzi co chce zobaczyć
  • [cite] MAFJa:[/cite]a jakby byly wysokie kary za nieglosowanie jak w niektorych krajach? ciekawa po prostu jestem.. zaglosowalbys?
    Nie. Wolałbym zapłacić karę.
  • [cite] MAFJa:[/cite]a jakby byly wysokie kary za nieglosowanie jak w niektorych krajach? ciekawa po prostu jestem.. zaglosowalbys?

    Kary za niegłosowanie to dyktatura demokracji czyli klasyczny zamordyzm.
    Ja bym oddał głos nieważny - za komuny ludzie też słuzyli w ludowym wojsku - nie mieli wyboru.
  • [cite] Gregorius:[/cite]@PrayBoy: nie widzisz w tych słowach krytyki demokracji jako takiej?

    Grzegorz XVI:

    Uznał w nim także polskie powstanie z 1830 przeciwko cesarzowi Rosji jako część rewolucji europejskiej mającej na celu obalenie legalnej władzy. W swojej encyklice Cum primum ogłoszonej 9 czerwca 1832 napomniał polskich biskupów oraz duchowieństwo, aby podporządkowali się władzy zaborców oraz aby zachęcali do tego lud. Potępił powstanie listopadowe, nazywając powstańców: "podłymi buntownikami", którzy powstali przeciw władzy monarchy, tj. cara. Tego to papieża ma na myśli Juliusz Słowacki w "Kordianie".
    Papież: Witam potomka Sobieskich.
    Wyciąga nogę - Kordian przyklęka i całuje.

    [...]

    Papież: Niech Polaki modlą się, czczą cara i wierzą ...

    Kordian, Akt II, Wędrowiec.

    jako polityk ten papież nie miałby mojego głosu
    żałosne, że się powołujesz na coś takiego

    napiszę ci wprost: dla mnie nie jesteś polskim patriotą, tylko milczącym pomocnikiem obecnego systemu kończę dyskusję z Tobą na ten temat.
  • The user and all related content has been deleted.
  • @Paw.eł: I został premierem czy Królem?
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] MAFJa:[/cite]a jakby byly wysokie kary za nieglosowanie jak w niektorych krajach? ciekawa po prostu jestem.. zaglosowalbys?
    Nie. Wolałbym zapłacić karę.

    wszystko zalezy Greg od wysokosci kary ...
  • Uznał w nim także polskie powstanie z 1830 przeciwko cesarzowi Rosji jako część rewolucji europejskiej mającej na celu obalenie legalnej władzy.

    legalna władza... na moskiewskich bagnetach przyniesiona...
    śmieszne
  • The user and all related content has been deleted.
  • [cite] Prayboy:[/cite]
    napiszę ci wprost: nie jesteś polskim patriotą, kończę dyskusję z Tobą na ten temat.
    Żałosny relatywistyczny dyktat PiSowskiego agitatora. Sam ustalasz wedle relatywistycznego widzi mi się kto jest a kto nie patriotą. Co śmieszniejsze, człek strącający koronę z krzyżem z polskiego orła jest dla Ciebie patriotą. Człek podpisujący zrzeczenie się resztek suwerenności państwa Polskiego też jest przykładem patrioty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.