Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na Prawicę Rzeczpospolitej głosu nie oddam

12123252627

Komentarz

  • O, wreszcie do czegoś doszliśmy!
    Zatem tu się różnimy: ja i np. Prayboy uważamy, że demokracja jest zła i trzeba walczyć dostepnymi środkami (takimi jak mądre głosowanie); Ty uważasz natomiast że nie na sensu walczyć; jedynie powierzac wszystko Bogu.
    Dobrze zrozumiałem?
  • a może po prostu trzymasz się zasady "cel nie uświęca środków" ?
    Możliwe, że masz rację...
  • A co to znaczy madre głosowanie? Na partię, która ma w 99% zgodne poglądy z moimi ale nie ma szans na dostanie się do parlamentu czy na partię, która się dostanie ale jej poglądy zgodne są z moimi w 50%?
  • A jeżeli nie ma takiej partii, na którą z czystym sumieniem można głosować to lepiej wybierać mniejsze zło czy nie głosować w ogóle?
  • Ale - do jasnej ... - Klarcia łeb za demokrację nadstawiała. Przyszło mi też za to co nieco zapłacić, nie tylko mnie zresztą, bo i dzieci na tym cierpiały.
    Dlatego też będę broniła zasad demokracji, mimo, że przy bliższym poznaniu nieco rozczarowuje.
    I coś mi się wydaje, że Bogu się bardziej podoba demokracja, aniżeli paskudny reżym.
    Bowiem, On bardzo szanuje wolność, jaką człowieka obdarował.
  • [cite] Spioch:[/cite]A jeżeli nie ma takiej partii, na którą z czystym sumieniem można głosować to lepiej wybierać mniejsze zło czy nie głosować w ogóle?
    Możliwe; ale wiemy też że polityka to "sztuka kompromisu". Dawni monarchowie też musieli szukać kompromisów, żeby coś osiągnąć. Nie ma łatwych decyzji.
  • Dlatego nie można nikogo zmuszać do głosowania. Czasem kompromis polega na tym właśnie, że nie bierzemy udziału w wyborach. Jeżeli do wyborów pójdzie 20% uprawnionych władza straci jakikolwiek mandat do sprawowania władzy ...
    Z drugiej strony masoneria nie dopuści by frekwencja spadła tak nisko. Czasem zrobi się jakąś wojnę na górze czasem prowokację i lud wystraszony ochoczo pobiegnie do urn.
  • Greg ale w Domu Ojca do którego zmierzasz nie będzie wyborów...tam będziesz siedział na łączce i podziwiał obłoczki...
    Teraz zaś Pan Bóg postawił Cię tu i teraz...w Polsce...masz prawo nie obowiązek głosować...
  • [cite] Prayboy:[/cite]dołączę się:
    płacisz podatki?
    Czyżby chodziło o to, że masoneria maczała palce w stworzeniu aktualnego systemu monetarnego i podatkowego (podatek dochodowy)?
  • skoro płaci podatki to jest częścią systemu
    niechodzenie na wybory to raczej hobby niż sprzeciw
  • @Klarcia

    robilam paszport w konsulacie w zeszlym roku i bylo to ok. 100 euro.

    Ok, doczytalam na stronie konsulatu:

    "Wydanie paszportu 10 - letniego * 106 EUR

    ...........

    Zniżka w opłacie paszportowej przysługuje uczniom i studentom do 26 roku życia, a także rencistom, emerytom, inwalidom, ich współmałżonkom pozostającym na ich wyłącznym utrzymaniu, kombatantom, osobom przebywającym w domach opieki społecznej oraz osobom korzystającym z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych po okazaniu stosownych dokumentów potwierdzających ich status."


    Moze mialabys jeszcze znizke?
  • @Gregorius: demokracja to tylko system władzy. To narzędzie, którego działanie zależy od tego jak je wykorzystujemy. Bóg nie działa przez system, ale przez człowieka. Negacja demokracji ma sens, jeśli jednocześnie wskaże się lepszy realny system władzy. A póki co takiego nie widać w mojej ocenie. I mam wrażenie, że nie tylko w mojej. Weżmy np. konklawe. Jakby nie patrzeć, to wolne i tajne głosowanie, w wyniku którego zostaje wybrany papież. Gdyby stosować logikę, że to system głosowania jest zły z natury, bo zaprzecza prawu bożemu, to należałoby nie uznać wyboru wielu papieży (jako sprzecznych z prawem bozym). A skoro "nielegalny" papież to i "nielegalni" biskupi, więc trzeba by konsekwentnie nie uznać dokumentów Kościoła. I te wszystkie żmudne godziny poświęcone na czytanie encyklik w oryginale poszły by na marne...
  • @ArturN: Konklawe to jednak nie demokracja. Bowiem na Konklawe jest coś czego w demokracji nie ma.
  • w sumie takie fanatyczne przekonanie że albo po mojemu albo wcale i niedopuszczanie mniejszego zła zgadza się z radykalnymi poglądami na temat aborcji... tym bardziej że o nią chodzi w obu przypadkach
  • Zgadza się, Konklawe bardzo różni sie od "demokratycznych" wyborów.
    Przede wszystkim głosują ludzie posiadający do tego kompetencje (kardynałowie a nie bezrozumny plebs) i uznający, że władza pochodzi do Boga a oni tylko sa narzędziami w Jego ręku; i jak już wybiorą to wybrany papież jest monarchą - z woli bożej, a nie z woli plebsu.
    To bardzo istotne różnice.
  • [cite] Maciejka:[/cite]@Klarcia

    robilam paszport w konsulacie w zeszlym roku i bylo to ok. 100 euro.

    Ok, doczytalam na stronie konsulatu:

    "Wydanie paszportu 10 - letniego * 106 EUR

    ...........

    Zniżka w opłacie paszportowej przysługuje uczniom i studentom do 26 roku życia, a także rencistom, emerytom, inwalidom, ich współmałżonkom pozostającym na ich wyłącznym utrzymaniu, kombatantom, osobom przebywającym w domach opieki społecznej oraz osobom korzystającym z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych po okazaniu stosownych dokumentów potwierdzających ich status."


    Moze mialabys jeszcze znizke?

    Mój syn płacił ok. 180 Eu (biometryczny), ale .. dowiem się, jeśli dadzą mi jak tutaj pisze zniżkę, to przekonam Myszatego i jeśli dożyję kolejnych wyborów, złamię aktualną swoją zasadę, że "Polonia głosować nie powinna" - oczywiście, jeżeli podobna do obecnej sytuacja się powtórzy, czyli w kraju będzie podobnie podle, jak jest teraz.
  • Ja tez juz biometryczny mialam (maz ma jeszcze stary, a syn w ogole jakis taki przejsciowy model. Kazdy w rodziny ma inny paszport, czasem dziwnie sie na nas na granicy patrza :))
    Moze mial wyzsza oplate, bo stary zgubil, albo wyjatkowo szybko potrzebowal nowy?
  • > Moze mial wyzsza oplate, bo stary zgubil, albo wyjatkowo szybko potrzebowal nowy? <

    Dokładnie tak było - jedno i drugie.
  • [cite] Wandeal:[/cite]Zgadza się, Konklawe bardzo różni sie od "demokratycznych" wyborów.
    Przede wszystkim głosują ludzie posiadający do tego kompetencje (kardynałowie a nie bezrozumny plebs) i uznający, że władza pochodzi do Boga a oni tylko sa narzędziami w Jego ręku; i jak już wybiorą to wybrany papież jest monarchą - z woli bożej, a nie z woli plebsu.
    To bardzo istotne różnice.
    Zapomniałeś o najważniejszym: podczas konklawe biskupi są pod natchnieniem Ducha Świętego. Wiec to nie oni wybierają a sam Duch Święty.
  • [cite] Wandeal:[/cite]a może po prostu trzymasz się zasady "cel nie uświęca środków" ?
    Możliwe, że masz rację...
    Bo "cel uświęca środki" to anty-katolicka zasada.
  • [cite] Wandeal:[/cite]Zgadza się, Konklawe bardzo różni sie od "demokratycznych" wyborów.
    Przede wszystkim głosują ludzie posiadający do tego kompetencje (kardynałowie a nie bezrozumny plebs) i uznający, że władza pochodzi do Boga a oni tylko sa narzędziami w Jego ręku; i jak już wybiorą to wybrany papież jest monarchą - z woli bożej, a nie z woli plebsu.
    To bardzo istotne różnice.
    Ok, ale chodziło mi o rozróżnienie systemu (narzędzia) jakim jest głosowanie od człowieka. Bo padły tu argumenty, że nie warto głosowac, ponieważ system jest zły, przez fakt samego dokonywania wybory władzy (bo przez to stajemy się "pyszni" wobec Boga, bo tylko on może tego doknywać). Jak widać samo narzędzie głosowania tajnego na kandydatów jest wykorzystywane z powodzeniem i w Kościele. Jest tylko kwestia kto głosuje. Ale to osobna rzecz. Można przecież sobie wyobrazić, że i ten "bezrozumny plebs" będzie dokonywał wyboru z wiarą i prosił Boga o mądry wybór uznając, że to ostatecznie Bóg dopuszcza tych czy owych do rządzenia.

    EDIT: sens
  • troska Gregoriusa o ułomność demokracji wzrusza mnie...
    fakt system nie jest idealny, bo głosy 3 meneli to więcej niż głos mądrego człowieka (tym bardziej trzeba głosować)

    ale czy Bóg nie przewidział tego? wystarczy pierwsze z brzegu dzisiejsze pierwsze czytanie...

    (Jon 4,1-11)
    Gdy Bóg przebaczył Niniwitom, nie podobało się to Jonaszowi i oburzył się. Modlił się przeto do Pana i mówił: Proszę, Panie, czy nie to właśnie miałem na myśli, będąc jeszcze w moim kraju? Dlatego postanowiłem uciec do Tarszisz, bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą. Teraz Panie, zabierz, proszę, duszę moją ode mnie, albowiem lepsza dla mnie śmierć niż życie. Pan odrzekł: Czy uważasz, że słusznie jesteś oburzony? Jonasz wyszedł z miasta, zatrzymał się po jego stronie wschodniej, tam uczynił sobie szałas i usiadł w cieniu, aby widzieć, co się będzie działo w mieście. A Pan Bóg sprawił, że krzew rycynusowy wyrósł nad Jonaszem po to, by cień był nad jego głową i żeby mu ująć jego goryczy. Jonasz bardzo się ucieszył [tym] krzewem. Ale z nastaniem brzasku dnia następnego Bóg zesłał robaczka, aby uszkodził krzew, tak iż usechł. A potem, gdy wzeszło słońce, zesłał Bóg gorący, wschodni wiatr. Słońce prażyło Jonasza w głowę, tak że osłabł. Życzył więc sobie śmierci i mówił: Lepiej dla mnie umrzeć aniżeli żyć. Na to rzekł Bóg do Jonasza: Czy słusznie się oburzasz z powodu tego krzewu? Odpowiedział: Słusznie gniewam się śmiertelnie. Rzekł Pan: Tobie żal krzewu, którego nie uprawiałeś i nie wyhodowałeś, który w nocy wyrósł i w nocy zginął. A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej, a nadto mnóstwo zwierząt?

    Bóg zdaje sobie sprawę że ludzie są delikatnie mówiąc... hmm ułomni umysłowo
  • Zapomniałeś o najważniejszym: podczas konklawe biskupi są pod natchnieniem Ducha Świętego. Wiec to nie oni wybierają a sam Duch Święty.
    Nie zapomniałem - napisałem przecież że "z woli bożej", i że kardynałowie są tylko narzedziem w ręku Boga - więc tak naprawdę Bóg wybiera.
  • o, proszę, Palikot np. zna dzisiejsze czytanie:

    W szczerym wywiadzie dla wirtulanej polski Janusz Palikot wyjawia, że nie tylko młodzi i wykształceni ludzie to kandydaci Ruchu Poparcia. Kiedy został zapytany przez dziennikarki o osoby, które w przyszłości mogłyby objąć ministerstwa zdradza przykrą prawdę.




    Na listach Ruchu trudno jednak znaleźć osoby, które by się nadawały na szefów resortów.

    - A Wanda Nowicka? Mamy wielu takich ludzi.


    Wielu jest też takich jak Wiesław Rozbicki czy Piotr Tylkowski, który robi oszałamiającą karierę w internecie. Dlaczego ma pan na liście takich ludzi?

    - Tylkowski jest niepełnosprawny umysłowo i jestem pewien, że nie wejdzie do sejmu. Wystawiliśmy go nie po to, aby wygrał, tylko żeby pokazać, że w Polsce żyje ogromna liczba osób wykluczonych, które nie funkcjonują w przestrzeni publicznej. Ich odmienność tak bardzo nas razi, że wolimy ich zamknąć w domach opieki społecznej. Musimy otworzyć się mentalnie na takich ludzi.


    A jak pan Tylkowski jednak zdobędzie mandat, to co, będzie pan brał odpowiedzialność za jego działania polityczne? Będzie pan wciskał guzik do głosowania za niego?
    - Przecież mówię, że on się nie dostanie, ja to wiem.


    To cynizm. Dopiero co zapewniał pan, że na listach RPP są sami młodzi, wykształceni.
  • Może wziąć kwit z urzędu, wywinąć panu Paligłupowi numer i walnie zagłosować na Piotrka w jego okręgu? Szkoda, że nie ma JOWów bo wtedy naprawdę dałoby się to zrobić.
  • - Tylkowski jest niepełnosprawny umysłowo i jestem pewien, że nie wejdzie do sejmu. Wystawiliśmy go nie po to, aby wygrał, tylko żeby pokazać, że w Polsce żyje ogromna liczba osób wykluczonych, które nie funkcjonują w przestrzeni publicznej. Ich odmienność tak bardzo nas razi, że wolimy ich zamknąć w domach opieki społecznej. Musimy otworzyć się mentalnie na takich ludzi.


    A jak pan Tylkowski jednak zdobędzie mandat, to co, będzie pan brał odpowiedzialność za jego działania polityczne? Będzie pan wciskał guzik do głosowania za niego?
    - Przecież mówię, że on się nie dostanie, ja to wiem.


    ................................................................................................................................................

    No nie, chyba się na mózg z jakąś feministką zamienił - ten sam styl działania... a jakie to szlachetne...
  • O Tylkowskim to nie wiedziałam. :shocked:
    Masakra. Demokracja demokracją, równość równością - ale osoby niepełnosprawne umysłowo i psychicznie zaburzone, np. schizofrenicy, nie powinny mieć biernych praw wyborczych.
    Nie można wykluczyć, iż po tym numerze Palikota, wahadło odchyli się w drugą stronę i w krótkim czasie ktoś przeforsuje ustawę na mocy której, wszystkie osoby niepełnosprawne umysłowo i psychicznie chore będą urzędowo ubezwłasnowolniane.
  • [cite] Prayboy:[/cite]troska Gregoriusa o ułomność demokracji wzrusza mnie...
    fakt system nie jest idealny, bo głosy 3 meneli to więcej niż głos mądrego człowieka (tym bardziej trzeba głosować)

    ale czy Bóg nie przewidział tego? wystarczy pierwsze z brzegu dzisiejsze pierwsze czytanie...

    (Jon 4,1-11)
    A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej, a nadto mnóstwo zwierząt?

    Bóg zdaje sobie sprawę że ludzie są delikatnie mówiąc... hmm ułomni umysłowo

    Toś mądrze zauważył. Słowo Boże jest jak miecz obosieczny.
  • To nie jest troska o demokracje tylko troska o to, że uczestnicząc aktywnie (idąc do wyborów) w systemie który per definitionem neguje Boga sam negujesz Najwyższego. Ergo grzeszysz ciężko.
  • [cite] Gregorius:[/cite]I myślisz, że jak skreślisz coś na liście wyborczej, to ma to jakikolwiek wpływ na to kto wejdzie do parlamentu?
    Poważnie się zastanawiam, ile racji jest w tym stwierdzeniu - na pewno dużo - jeśli 100% to rzeczywiście nie ma sensu głosować. Zdaję sobie sprawę, że niemal wszystkie demokracje (z USA na czele) staczają się w stronę "mediokracji" - medialnego matrixa, w którym demokracja stała się tylko narzędziem masowej manipulacji. Jednakże sądząc "po owocach" wydaje mi się że 100% Rzeczpospolita jeszcze nie osiągnęła - jednak za rządów Kaczyńskiego było inaczej niż za Donalda, wiele spraw wyglądało o niebo lepiej.
    E: ort.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.