Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na Prawicę Rzeczpospolitej głosu nie oddam

12122242627

Komentarz

  • znalazłam w necie taki punkt widzenia:
    http://prawica.net/opinie/23388


    fragment:

    "Myślę, że moglibyśmy tu dowolnie długo mnożyć przykłady chrześcijańskich i niechrześcijańskich monarchii czy republik, aby dowieść, że ustrój polityczny nie determinuje obecności Boga w życiu publicznym, ani zakresu cnót uznawanych i praktykowanych przez obywateli. Nie jest więc niczym dziwnym, że nauka Kościoła katolickiego nigdy nie upierała się przy żadnym konkretnym ustroju jako koniecznym z punktu widzenia postulatów katolickich . Jeśli Ojciec Święty Pius IX jeszcze w latach sześćdziesiątych XIX wieku bronił monarchii, to dlatego, że uważał ją za uznaną i tradycyjną pośród chrześcijan formę władzy, jeszcze nie umiejąc sobie wyobrazić chrześcijańskiej republiki (ta ostatnia kojarzyła mu się z jakobinami) . Obraz tej ostatniej nakreśliły dopiero encykliki jego następcy na Stolicy Piotrowej, a mianowicie Leona XIII. Z kolei, jeśli w sto lat później Sobór Watykański II opowiedział się za demokratyczną republiką, to nie dlatego, że uznał ją za formę bardziej doskonałą â?? z punktu widzenia chrześcijaństwa - niż inne formy ustrojowe, lecz dlatego, że jest to forma ustrojowa dominująca we współczesnym świecie i stanowiąca zaprzeczenie wybitnie niechrześcijańskich form totalitarnych . W czasie obrad Soboru jedyną realną alternatywą dla demokracji był przecież sowiecki komunizm."
  • @Kresowianko: zła interpretacja i brak zrozumienia encyklik LEona XII z autora tego tekstu wyłazi.
  • A sowiecki komunizm to nie alternatywa, to forma demokracji.
  • w ogóle polecam przeczytać całość :)
  • Greg, wszystko jest zle, co nie po Twojej mysli
  • Jakiej mojej? Ja czerpię z Magisterium, a Wy?
  • Np przecież w zdaniu "Z kolei, jeśli w sto lat później Sobór Watykański II opowiedział się za demokratyczną republiką, to nie dlatego, że uznał ją za formę bardziej doskonałą â?? z punktu widzenia chrześcijaństwa - niż inne formy ustrojowe, lecz dlatego, że jest to forma ustrojowa dominująca we współczesnym świecie i stanowiąca zaprzeczenie wybitnie niechrześcijańskich form totalitarnych ." jest kompletny brak logiki, dlatego, iż demokracja jest totalitaryzmem.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Jakiej mojej? Ja czerpię z Magisterium, a Wy?

    :ek:
  • Największy i najbardziej opiniotwórczy tygodnik ekonomiczny na świecie â?žThe Economist" masakruje rząd Tuska za polityczną bierność, brak reform i koncentrowanie uwagi na błahych sprawach. Jego eksperci twierdzą "Pod różową fasadą budynek pęka".

    Według tygodnika rząd tak naprawdę zaniedbuje polską gospodarkę. Tusk chwali się, że Polska to zielona wyspa na czerwonym morzu recesji. Tymczasem, jak wyliczają eksperci, od czasu kiedy ekipa PO przejęła władzę, deficyt finansów publicznych zwiększył się czterokrotnie, a dług publiczny niebezpiecznie zbliża się do 55 proc. PKB (przekroczenia 60 proc. zabrania konstytucja). Powinno to działać jak alarmujące dzwonki ostrzegające przed poważnym gospodarczym kryzysem.

    Tymczasem w ocenie "The Economist" rząd traci czas, zajmując się błahymi sprawami. Brytyjscy dziennikarze piszą â?žMinistrowie w rządzie Tuska wykazują niepokojącą tendencję do taplania się w drugoplanowych sprawach (...) zamiast skoncentrować się na poważnych reformach potrzebnych w administracji państwowej, finansach publicznych i na rynku pracy - twierdzi gazeta. Zauważa też, że mimo zwiększania wydatków państwa i obciążeń podatkowych, Polakom wcale nie żyje się lepiej. Gazeta podkreśla również â?žWielu podatników nie widzi korzyści z ch*jnych wydatków rządu. Mimo pewnej poprawy, jak np. połączeń kolejowych z Warszawy, stan infrastruktury w wielu rejonach kraju jest tragiczny piszą dziennikarze â?žThe Economist.

    Szkoda tylko, że nikt tego głosu rozsądku nie słyszy, bo na alarm już co najmniej od roku czasu biją również polscy eksperci. Przecież prof. Rybiński uważa, że Tusk jest gorszy od Gierka, a prof. Leszek Balcerowicz nie zostawia na Tusku suchej nitki za reformę OFE. Polacy jednak tej indolencji władzy nie widzą, czy tylko udają, bo wygodniej jest żyć w błogiej nieświadomości? A Donald Tusk mówi do nich jak Gierek:

    tusk niszczy polske


    tusk niszczy polske
  • [cite] Gregorius:[/cite]Jakiej mojej? Ja czerpię z Magisterium, a Wy?

    Nie wiem jak inni, ale ja żyję w XXI w. - przyjmuję więc to, czego aktualnie Kościół naucza. Antyki to mogę podziwiać w muzeum. Gdybym żyła przed wiekami, to miałabym problem, lecz obecnie go nie mam - kochający Ojciec dobrze wiedział kiedy - w jakich czasach - Klarcia ma się urodzić.
    Poza tym - jestem pewna, że malkontenctwo nie jest Bogu miłe.
  • tylko prawo i sprawiedliwość

    chyba ze jesteś za aborcja , GMO i niszczeniem naszego kraju to głosuj za platforma
  • [cite] Gregorius:[/cite]Jakiej mojej? Ja czerpię z Magisterium, a Wy?
    my czerpiemy z kosmosu...magistrze...:cool:
  • The user and all related content has been deleted.
  • Paw.eł: a myślisz, że PiS to nie konstrukt jakież frakcji jakiejś loży?
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • Ja zawsze zwalczam masonerię. W każdej jej formie.
  • The user and all related content has been deleted.
  • Aż za wiele na to wskazuje.
  • The user and all related content has been deleted.
  • GMO TO ŚMIERĆ cz.1 - Prof dr hab Jan Narkiewicz

    http://www.youtube.com/watch?v=T0nDwVf1Yg0
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • @Paw.eł: uwielbiam internetowych psychologów Twego pokroju. Nie masz żadnych konkretnych argumentów merytorycznych, więc wskakujesz na argumentację ad personam.

    Jeszcze raz: demokracja wedle jej własnej definicji neguje Boga. Czy człowiek wierzący ma moralne prawo popierać system negujący Stwórcę?
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • Nie, demokracja to niestety nie tylko narzędzie lecz ideologia wynikająca z konkretnej filozofii, z filozofii obcej a nawet wrogiej filozofii katolickiej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.