Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na Prawicę Rzeczpospolitej głosu nie oddam

2456727

Komentarz

  • No przecież nie tego że zaczekasz :-) tego że się wstrzymał skora ma określony pogląd to powinien zagłosować a że komuś by się nie spodobało nie jest żadnym argumentem prawda?
  • ale JKM jeszcze czeka na decyzje PKW...
  • [cite] Prayboy:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]
    [cite] ProMama:[/cite]A co Wy wiecie o Jarku? Znacie go?
    Poseł Kaczyński Jarosław - PiS
    Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl
    Głosował: Wstrzymał się

    13 kwietnia 2007 polski sejm głosował zmiany w art. 30 i 38 Konstytucji RP, gwarantujące prawo do życia "od chwili poczęcia do naturalnej śmierci" oraz gwarantujące godność człowieka od momentu poczęcia.

    dziś ma drugą szansę, a wy już go przekreślacie.
    zaczekajcie na wieczorne głosowanie
    szans to już miał kilka... z becikowym... z ulgą podatkową...
  • Taw: POPiS na całego
  • No wiesz... Gregorius... swoje 5min mieliśmy z Taw'ową i w tą całą lipe nie uwierzę...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] ProMama:[/cite]A co Wy wiecie o Jarku? Znacie go?
    Poseł Kaczyński Jarosław - PiS
    Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl
    Głosował: Wstrzymał się

    13 kwietnia 2007 polski sejm głosował zmiany w art. 30 i 38 Konstytucji RP, gwarantujące prawo do życia "od chwili poczęcia do naturalnej śmierci" oraz gwarantujące godność człowieka od momentu poczęcia.
    Taw - czy moge cie prosic o listy glosujacych w sprawie aborcji..?
    Jeden gosc powiedzial ze jak zobaczy na liscie, ze oni za aborcja sa to ich wreszcie oleje.
    Dotychczas glosowal za ich mysleniem finansowym :confused:
  • Masz na pilnuj.pl
  • Ale to nie jest "niezależne" źródło, może uznać że tendencyjne....
    Nie ma gdzieś oficjalnych ogólnokrajowych wyników głosowania?
  • Cholera, PIS, "mniejsze zło" to sie albo wstrzymuje albo nie głosuje.......
  • Trudno za mniejsze zło uznać kogoś kto leci gdzie wietr nawieje, to już wolę wrogów bo wiem że jestem przeciw im a oni przeciw mnie.Tak pozostanie zastanawiać się jak tym razem Pan łaskawie spojrzy czy z wiatrem czy pod wiatr, wolę jasne sytuacje.
  • quote][cite] Taw:[/cite]Masz na pilnuj.pl[/quote]
    co było a nie jest nie pisze się w rejestr
    jak widać zmienił jednak zdanie
    głosowanie
  • małe przypomnienie bo nie każdy pamięta:

    pierwotnie miał być głosowany projekt nowelizacji Art. 38 Konstytucji dodającej do zdania "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia" słowa "od momentu poczęcia"
    i tu Kaczyński był przeciw, tak?
    ale potem głosował już za, ostateczna wersja brzmiała:

    Komisja Nadzwyczajna w ostatecznej wersji zaproponowała nadanie Art. 30 brzmienia "Źródłem wolności i praw człowieka i obywatela jest przyrodzona i niezbywalna godność człowieka, przynależna mu od chwili poczęcia. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych." Jednocześnie LPR zgłosiła pierwotne brzmienie projektu jako wniosek mniejszości.

    Wszystkie poprawki i przedłożenie Komisji Nadzwyczajnej zostały odrzucone w głosowaniu 13 kwietnia 2007. W ostatnim głosowaniu nad proponowaną przez komisję zmianą w Art. 30 za zmianą zagłosowało 269 posłów, przeciw 121 posłów a wstrzymało się 53 posłów. Wymagana większość 2/3 wynosiła 296 głosów
    ostatnie głosowanie

    jak widać Kaczyński był ZA (jak zresztą cały PIS)
    Za tym artykułem:
    "Źródłem wolności i praw człowieka i obywatela jest przyrodzona i niezbywalna godność człowieka, przynależna mu od chwili poczęcia. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych."

    cały PIS ZA

    posłowie PO przeciw (66 posłów)

    zabrakło 27 głosów, między innymi Komorowskiego, Tuska, Chlebowskiego, Drzewieckiego.

    To oni są winni odrzucenia ustawy.

    Na początku oczywiście była dyskusja między Kaczyńskim i Jurkiem na temat celowości zmian, Kaczyński mówił że nie ma szans (miał rację jak widać).
    może się za mało modliliśmy w tej intencji?
    Ale ostateczne głosowanie całkowicie zaprzecza powtarzanym tu tezom że Kaczyński głosował przeciw życiu.

    zabrakło 66 głosów, więc był cień szansy na zmianę Konstytucji, ale gdbyby głosowano pierwotną wersję:
    projekt nowelizacji Art. 38 Konstytucji dodającej do zdania "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia" słowa "od momentu poczęcia"
    to zabrakłoby o wiele więcej głosów

    jak zwykle więc Kaczyński okazał się wytrawnym graczem i mówił Jurkowi że nie ma na szans jego projekt. Doprowadził natomiast do głosowanie projektu który miał większe szanse powodzenia i zabrakło 66 głosów...
    przeciw było wszakże 264 posłów!
  • Jak na razie to jest nic konkretnego... dla mnie to cały pis... mógł zmienic konstytucję to będzie kopał się o ustawę... a jak przyjdzie co do czego to albo się wstrzymają albo wyjdą z sali...
    Możesz powiedziec więcej co tak dokładnie i konkretnie daje ta ustawa. Bez wnikania opierając się jedynie na dotychczasowym doświadczeniu jestem przekonany, że nic.
  • toż ci wykazałem że nie mógł!
    cały PIS głosował za zmianą, LPR i Samoobrona a zabrakło głosów PO
    wszak liczyć umiesz, zwykła arytmetyka sejmowa
    jak mógł zmienić skoro pierwotnie było przeciw 264 posłów!
    nie było takiej szansy.
    próbował zmienić w innej wersji, i tu była szansa ale zabrakło 66 głosów

    teraz jest projekt za którym stoi 500000 ludzi a to więcej niż jeden Marek Jurek
  • Witaj Paradidlu :-)
  • cieszę się że tak się o niego martwisz
  • jak mógł zmienić skoro pierwotnie było przeciw 264 posłów!
    hehe a ilu w tym z PiSu?

    Dobrze wiesz, że projekt Jurka miał szansę bo potem Jarek nawet się głupio tłumaczył, że gdyby wiedział że tak sie potoczy to by zagłosował za. Wymagana większosc w głosowaniu Jurka była mniejsza.
  • Czekajta, to jak jest. Dzieci poczete w wyniku gwaltu nie moga byc zabijane?

    Przepadla szansa na ratowanie tylko chorych - poki co?

    Tak?
  • [cite] Taw:[/cite]jak mógł zmienić skoro pierwotnie było przeciw 264 posłów!
    hehe a ilu w tym z PiSu?

    Dobrze wiesz, że projekt Jurka miał szansę bo potem Jarek nawet się głupio tłumaczył, że gdyby wiedział że tak sie potoczy to by zagłosował za. Wymagana większosc w głosowaniu Jurka była mniejsza.

    88 i co z tego?
    jak mniejsza - 2/3 wymagane było tu i tu
  • [cite] ProMama:[/cite]Czekajta, to jak jest. Dzieci poczete w wyniku gwaltu nie moga byc zabijane?

    Przepadla szansa na ratowanie tylko chorych - poki co?

    Tak?

    mogą - na razie wszystko po staremu
  • Jarek politycznie do tego podszedł.Przed wyborami to by go wepchnęli w stereotyp jakby zagłosował TAK. Po wyborach jak wygra PIS to sobie zrobią ustawę jaką chcą.
  • Nie podoba mi się taka taktyka jeśli jestem chcrześcijaninem i mam określone poglądy to je ujawniam nie wstydzę się tego. Wiem jednak że łatwo się mówi trudniej wykonać.Zresztą ja nie polityk a zwykła duszą wiejska baba.
  • Kto jest w miarę biegły w matmie wie, że brak zmian to wina PiS. Czyli znowu im nie zależy. Zabrakło ledwie trzech głosów. Choćby trzech z dziesięciu posłów PiS, którzy nie mieli czasu czy ochoty, by zagłosować w tej sprawie. PiS jest partią pro-aborcyjną, dali kolejny dowód.
  • Mistrzu G. nie przesadzaj z wnioskami ze swoich analiz.
  • Wskaż błąd w analizie.
  • Tchórzami są prędzej niż proaborcyjni...
  • Błąd - PiS partia pro-aborcyjna - nie możesz wyciągać takiego całościowego wniosku skoro większość w tej partii jest za życiem choć może niektórym brakuje konkretnego głosu Kościoła lub rzetelnej wiedzy.
  • ja to sie boje koalicji PO-SLD...
  • a wie kolega co to dyscyplina partyjna? Skoro jej w tej kwestii zabrakło, jest to dla mnie jasny sygnał: PiSiorom nie zależy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.