Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

14142444647

Komentarz

  • jakie ciasto na domek z piernika i lukru?
  • Ja dziś stolnicę bambusową kupilam specjalnie na ten piernikowy sezon
  • Robimy już trzeci raz pierniczki . Pierwszy przepis Marceliny - super dobre , drugi przepis szkolny - córka dostała produkty i zrobiła pierniczki na jakąś  akcje charytatywną ; chyba na szlachetną paczkę a dzisiaj zrobiliśmy ciasto na pierniczki alpejskie , które będziemy piec wieczorem lub jutro .
    A mąż już pyta czy znam przepis na szybkie pierniczki które można upiec i zaraz zjeść ..... no rany ... chce je piec codziennie . Ja - chyba żartujesz - przejedzą się nam i już w święta nikt nie będzie jadł 
  • Skąd masz przepis na alpejskie? Czy robiłaś już takie? 
  • Chyba z moje wypieki - pierniczki Ala alpejskie - pieczemy jutro bo jednak ciasto musi swoje odleżeć żeby zgęstniało . Sama jestem ciekawa jak będą smakować .  
    Ja tez podpatrzyłam z YouTube jak się robi .
  • @Elunia
    ale jak 
    łopatologicznie poproszę
    jak to zrobić
  • Nigdy nie robiłam z żytniej mąki. Mam ochotę spróbować.
  • Ja robię z żytniej i pszennej- pół na pół ; są pyszne i od razu miękkie
  • @Ojejuju a mąka żytnia to jaki typ?
  • @Elunia w tym roku zrobiliśmy Twoje pierniczki  <3

    Podziękowali 1madzikg
  • @Elunia w tym roku zrobiliśmy Twoje pierniczki  <3

  • Jutro planujemy robić :) Ale fajnie!
  • Właśnie mąż ma na liście zakupów plastikowe foremki. Może w pepco będą. Bo nasz dyżurny zestaw odwiecznych metalowych się zdefasonował. Kajtek tak pozmieniał ksztalty, że sama abstrakcja została, więc wrzuciłam.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Właśnie mąż ma na liście zakupów plastikowe foremki. Może w pepco będą. Bo nasz dyżurny zestaw odwiecznych metalowych się zdefasonował. Kajtek tak pozmieniał ksztalty, że sama abstrakcja została, więc wrzuciłam.
    Są w pepco. 
    Sama kupiłam, ładne -4,99
    a z forma do pieczenia po 19,99
  • W naszym nie było. Trudno. Może gdzie indziej trafi.
  • edytowano grudzień 2019
    Z. miała dziś w pracy warsztaty,  dekorowanie pierniczków. Trochę przywiozła. Cieniutkie. Kruche. Mało boskie. 
    Ma zdobyć przepis.
    E: maloslodkie mój telefon przemądrzaly.

    Podziękowali 3Aneczka08 madzikg Rejczel
  • edytowano grudzień 2019
    ja mogę wieczorem podać taki pszenno- żytni- co 24 godz leży w lodówce a potem miękkie, pyszne pierniki wychodzą  
  • pierniczki  już mogę teraz podać przepis @Malgorzata
    1kg mąki (pszenna, żytnia- ja robię pół na pół)
    8 żółtek i 3 białka
    1 szkl cukru
     3 - 4 łyżki kakao
    200 ml śmietanki słodkiej
    3 łyżeczki sody
    przyprawa do piernika, cynamon
    kostka masła 250 g
    400 g miodu

    po ostatnim wypieku mąż stwierdził ,że za słodkie, więc cukru i miodu można mniej

    miód i przyprawy mocno zagrzać, wrzucić masło i ostudzić
    mąki wymieszać z kakao 
    w letniej śmietanie rozpuścić sodę
    ubić trzy białka , dodać cukier, dodać żółtka i ubijać

    do mąki wlewać i mieszać: jajka ubite, rozpuszczony miód z przyprawami i tłuszczem i śmietanę z sodą 
    odstawać w chłodne miejsce na 24 godz
    wyrabiać , wykrawać i tyle ;)  a i piec w 170  - wychodzi ok 6 blach 

    często nadziewam przed upieczeniem powidłami





    Podziękowali 2Karolinka aneta77
  • czy ciasto do leżakowania, na pierniki oczywiście, musi tak długo leżakować, nie może np. 2 tygodnie i już ???
  • Ojejuju powiedział(a):
    Już miałam dopytać, o co chodzi z tym ,,mało boskie ".
    Ja zainspirowana tortami DorotaK wpisałam w telefonie ,,tylki Wiltona " a telefon mi poprawił na,, tyłki Wiktora ". Na szczęście zauważyłam, zanim wcisnęłam ,,wyszukaj ".
    :D :D :D
  • A jakie patenty na przechowywanie? Z jabłkiem wychodzą mi zbyt namoczone, nie umiem wyważyć. Własnie szykujemy się do dekorowania.
  • @Polly u mnie na parapecie stoją zamknięte słoiki z ciastkami, takie trzylitrowe u mnie 
    poza tym metalowe puszki
  • @Karolinka, a jakaś wkładka do słoja, żeby nie stwardniały czy nic? Ostatnio dałam za dużo jabłka...
  • nic nie daję
    Podziękowali 1Polly
  • A ja wlasnie lubie jak pierniczki sa chrupiace :) Moja bratowa takie piecze, mmmm o:) Na wierzchu maźnięte jajkiem i posypane platkami migdalowymi. Szaleję za tymi pierniczkami!


  • Ja też lubię twarde i takie robię z przepisu na domek
    Ale miękkie też jemy
  • Można wsadzić kawałek razowca. 
  • napiszcie mi jeszcze jak zrobić lukier taki zwykły cukru pudru i cytryny to wiem ale on jest jednak półprzezroczysty a u ludzi widziałam takie białe na pierniczkach jak to się robi?
  • I czym ten lukier wyciskać z braku odpowiedniego sprzętu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.