Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

1131416181922

Komentarz

  • edytowano grudnia 2017
    A moi panowie właśnie po choinkę wyszli. Tez ogarniam. Nie poszli dziś wszyscy do placówek bo nie chciało mi się ich wieźć  :)
    ide zaraz prasować pościel da gości i obrus na Wigilie. 
    Góra do odkurzenia tylko. Na dole tez plus mycie podłogi a kuchnia to wiadomo ze w niedziele po gotowaniu się ogarnie. 

    No właśnie nie wystarcza dwa bochenki... śniadania pod teściów śląskich bardziej robię- zawsze jest pieczywo. 

    O jarzynowa! A zastanawiałam się jaką sałatkę zrobić..
  • To kup chleb na zakwasie i zawiń w ściereczkę i woreczek foliowy na wierzch - wytrzyma nawet 5 dni.
    Podziękowali 1annabe
  • My na wilię idziemy. Ale mam plan wziąć w gości ze sobą ten ryż z bitą śmietaną i makowce (kupne).
  • @Bea ; znalazłaś przepis?
  • Do jakiego ciasta można dodać masę krówkową rozumiem ze jako polewę?
  • edytowano grudnia 2017
    Do miodownika. Ja uwielbiam też sernik z polewą krówkową.
    Podziękowali 3Agnieszka82 AgaMaria Kasik
  • @moni_k dzięki! Sernik z polewa krowkowa brzmi super :)
  • Wy też stoicie przy piekarniku jak coś pieczęcie? Nie mogę nogi odstawić, bo J.juz kręci i otwiera... Żadne krzyki, lanie, grozby nie pomagają. On tylko czeka... I nie chodzi o to, że zrobiłby sobie krzywdę. A kicham na jego krzywdę. Obiadokolacja mi nie wyjdzie :(
  • Miodownik posmarowany masą krowkową i posypany posiekanymi orzechami jest pycha.
  • @Dorotak ja nie stoję bo mam wysoko  ;)
  • Ja bym mogła mieć na suficie i by nic nie dało. Ech. Zazdroszczę że dajecie radę zrobić cokolwiek. Ja mam plan dziś ułożyć cała górę prania. I tyle będzie z moim przygotowań do świąt :)
    Podziękowali 1ewaklara
  • Taki czas...@Dorotak ; pamiętam siebie z takiego czasu... czwórka dzieci od 0- 5 lat  :D
  • Dobra, gdzie się podział przepis na śledzie pod pierzynką?
  • Uf skończyłam Stajenkę robić z dzieciakami. Miałam w tym roku inny pomysł niż zwykle. Chętnie bym się pochwaliła ale nie umiem wkleić z tel.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Zostawilam sobie 2 filety sledziowe zeby zrobic te kawowe na spróbowanie, ale tez nie moge znaleźć przepisu.
  • Elunia powiedział(a):
    A śledzie w kawie?
    Aneczka08 podawała ten link : http://www.chillibite.pl/2013/03/sledzie-w-kawie.html

    Podziękowali 1uJa
  • U mnie właśnie dzieci pół słoika kawowych wyzarly.. cichaczem
  • @sylwia1974 ale widzisz, jesteś normalna ! A ja mam wrażenie że moja psychika to cało z tego nie wyjdzie ;)

    Położyłam dzieci spać. Zanim sama zasnę na stojąco idę coś zrobić, bo wstyd mi jak Was czytam, że ja tak w tyle :P 
  • No coz ja mam.tylko upieczone tydzien temu blaty piernika staropolskiego ktore mialam prxelozyc w nd i nie zdążyłam. Zmarnowalam calt tydzień na lezenie spanie jeczenie. A jutro nie nadgodnie bo dalej nie mam sil. ;/ trudno
  • edytowano grudnia 2017
    U mnie zwyżka cały czas. Tzn. Krzyczę ale nie klne :-) mam pierniczki(nie do końca polukrowane), makowca, sernik z efektownym pęknięciem przez cały srodek(mam to w nosie), 3 miski ryby po grecku i jabłka z cebula bo Matiasy się n ie zmieściły, :-) i zapas obiadów dla chłopaków gdzieś tak na tydzień.. Została zupa grzybowa na niedzielę... Jutro roraty sprzątanie i odpalanie suszarki... Miała mieć dziś debiut ale okazało się że gniazdko bez uziemienia i trza było zmienić... A wieczorem mam nadzieję Eucharystia
    Podziękowali 3AgaMaria madzikg Milamama
  • @Dorotak a kojec taki kwadratowy, nasz w razie W tam siedzi
  • Nie dla Józka... On ma 1,5 roku. I wlezie wszędzie. Kurde wszędzie :(

    20.22. Chłop mój wyszedł z domu o 7 i nadal go nie ma. Blech. Gocha zaczyna swoje wieczorne pierdzenie, olać robotę. 

    Kto ma przepis na.. uwaga... Rybę po piracku. Chlop mówił,.że jadł i że dobra, tylko ja nie mam pojęcia jak i z czym?
  • To? @Dorotak ? Nie wiem nie robiłam
  • Sos ostry pomidorowy i w środku jakieś warzywa, mówił, że na pewno ogórek konserwowy. Ale nie jest to ryba po japońsku... I po grecku też nie... Hm...
  • Znalazłam przepis ze jest to ryba pieczona pod pierzynką min ze śmietaną i koperkiem
  • Wyspac się trzeba na jutro sily zebrac :)
  • Namoczony groch gotujecie w wodzie, w której się moczył, czy wymienianie na świeżą?
  • W tej samej
    Podziękowali 3weronika85 madzikg AgaMaria
  • Aneczka08 powiedział(a):
    U mnie właśnie dzieci pół słoika kawowych wyzarly.. cichaczem
    Moje się przegryzają. 
    Kontynuuje tradycje rodzinna -jako nielubiąca śledzi robie je dla innych
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.